1/8 finala: Mančester siti – Real Madrid 2:1 (1:1)

Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, eliminisavši madridski Real ukupnim rezultatom 4:2.

Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti derbi meč osmine finala Lige šampiona između Mančester sitija i Real Madrida.

"Građani" imaju prednost iz prvog susreta sa "Santjago Bernabeua" (2:1).

Revanš je na programu na Etihadu od 21.00, a pravdu će deliti nemački arbitar Feliks Brih.
KRAJ
Mančester siti eliminisao je Real Madrid ukupnim rezultatom 4:2.
90+ Četiri minuta nadoknade
89' Poslednja promena Gvardiole
Izlazi Rodri, a ulazi defanzivac Otamendi.
87' Ništa od penala
Jović je pao, ali Brih odmahuje rukom.
83' Na terenu Luka Jović!
Izlaze Karvahal, Modrić i Azar.
Ulaze Vaskes, Valverde i Jović.
80' Žuti karton za Modrića, pa nova izmena
Oštar start Hrvata nad De Brujneom.

Tu je i nova izmena kod domaćih.

Umesto Sterlinga ulazi David Silva.
80' Real pred ispadanjem
Sve je manje vremena za izabranike Zinedina Zidana.

Za 10 minuta moraju da postignu dva gola ukoliko žele na Fajnal-ejt u Lisabonu.
Greška Varana, pa gol Žezusa

Photo by Shaun Botterill/Getty Images
70' Modrić imao šansu
I nova sjajna intervencija Edersona uz pomoć Gindoana.
68' Gooooool!
Siti ponovo vodi, 2:1.

Nova katastrofalna greška Rafaela Varana. Novo loše dodavanje golmanu.

To je kaznio Gabrijel Žezus i doneo novu prednost svojoj ekipi.
67' Gvardiolina prva izmena
Umesto FIla Fodena na teren ide Portugalac Bernardo Silva.
66' Sjajna odbrana Kurtoe
Veliku priliku za Siti ne koristi Gabrijel Žezus.

Fenomenalna refleksna reakcija Kurtoe!
64' Benzema umalo
Benzema je pokušao pored trojice defanzivaca nakon dodavanja Asensija.

Ipak, pravo u ruke Edersonu.

Getty images
61' Prva promena kod gostiju
Umesto Rodriga na teren ulazi Marko Asensio.

Naš Luka Jović takođe svoju šansu čeka sa klupe.
61' De Brujne oštro
Siti je u ovim trenucima opasniji.

De Brujne je oštro uputio loptu kroz peterac, a intervenisao je Militao.
58' Karvahal odličan
Nekoliko dobrih intervencija Danija Karvahala.

Ovoga puta izblokirao je De Brujnea. Samo korner za domaće.
54' Druga sjajna šansa za Siti
Još jednom je Kurtoa izašao kao pobednik iz duela sa Sterlingom.

Čini se da su domaći morali ovu akciju da završe mnogo bolje.

Na drugoj strani, neprecizan iz daljine je Benzema.

53' Bez uzbuđenja
Nakon početne šanse za Sterlinga, a potom i zanimljivog pokušaja De Brujnea iz kornera, nije bilo većih prilika za pogodak.
47' Velika šansa za Siti!
Prelepa lopta De Brujena za Sterlinga, koji nije iskoristio situaciju "1 na 1".

Šutirao je, ali je Kurtoa vrhovima prstiju uspeo da izbaci u korner.
46' Počelo II poluvreme
Sa centra kreću domaći koji napadaju sa desne na levu stranu.
POLUVREME
POLUVREME
46' De Brujne umalo iz kornera da postigne gol
U nastavku Sterling pada u kaznenom prostoru, ali Brih odmahuje rukom.
45+ Minut nadoknade
42' Uf...
Neshvatljiv greška Tiboe Kurtoe, koji je loše ispucao loptu.

Ona je došla do Fila Fodena, on je uputio snažan udarac pored leve stative golmana gostiju.
41' Finiš I poluvremena
Sve je otvoreno, Realu treba jedan gol da se u potpunosti vrati u dvomeč.
37' Kurtoa brani šut Kansela
Defanzivac Sitija pokušao je udarcem sa ivice kaznenog prostora. Lopta je bila lak plen za Belgijanca.
Rodrigo vara protivnika i centrira, Benzema rutinski pogađa
33' Voker "nebu pod oblake"
Precenio je svoje sposobnosti Kajl Voker, koji je sa dvadesetak metara lansirao loptu na tribine.
Sjajan trzaj glavom Francuza

28' Gooooool!
Real izjednačuje, 1:1.

Sjajan prodor Rodriga koji je lako prošao po desnoj strani, lepo centrirao, a karim Benzema sa peterca glavom rutinski pogodio mrežu Edersona.

Real se vraća!

22' Real se stabilizuje
Posle kornera je pokušao i Eden Azar vrlo snažno, ali je Ederson odličan za sada.
21' Prva šansa za Real
Azar je dodao Benzemi, koji se lepo okrenuo i "opalio" sa ivice kaznenog prostora, ali sjajna intervencija Edersona.
19' Ništa od penala
Sterling je "izlomio" Edera Miltaa, pao preko Kazemira potom, tražeći jedanaesterac, ali Brih odmahuje rukom.

15' Sterlingov pokušaj
Nastavljaju se napadi domaćih.

Sterling je pun samopouzdanja i njegov udarac je završio malo preko prečke golmana Kurtoe.
14' Šta se dešava sa štoperima Reala?
Malo je falilo da grešku Varana kod pogotka ponovi i njegov partner iz odbrane Eder Militao.

Ipak, Feliks Brih ga je spasao dosuđivanjem faula Sterlinga.
12' Siti vodi i pritiska
Domaći su u naletu.

Nakon pogotka Sterlinga, šansu je imao i Gindoan, čiji je udarac izblokirao Varan.
9' Goooool!
Siti vodi, 1:0.

Velika greška Rafael Varana pri predaji lopte.

Ukrao mu je loptu Gabrijel Žezus, prosledio Rahimu Sterlingu, kome nije bilo teško da iz neposredne blizine donese vođstvo svojoj ekipi.
7' Prvi udarac na meču
Izd aljine je pokušao Kevin de Brujne, ali je njegov udarac izblokiran.

Biće korner za "građane".
5' Mirno na startu
Nije bilo većih uzbuđenja u prvih pet minuta.
1' Počela je utakmica
Sa centra kreću gosti koji napadaju sa desne na levu stranu.