1/8 finala: Liverpul – Atletiko Madrid 2:3

Fudbaleri Atletiko Madrida plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, eliminisavši Liverpul, posle pobede na Enfildu u revanšu sa 3:2.

Dobrodošli!
Pred nama je revanš meč osmine finala Lige šampiona između Liverpula i madridskog Atletika.
KRAJ – Atletiko ide u 1/4 finale
120' Gooool!
113' Atletiko jako blizu 1/4 finala
106' Počeo I produžetak
Drugi gol Ljorentea
106' Goooooool!
Rezultat je nerešen, 2:2.

Nije delovalo da Atletiko iz ove polukontre može do pogotka.

Ipak, Morata pronalazi Ljorenta, koji odmerenim udarcem još jedno uspeva da matira Adrijana.

Liverpulu su sada potrebna dva gola za prolazak dalje.
103' Nova promena Simeonea
Iz igre izlazi Feliks, na terenu je Morata.
Gol Ljorentea
97' Gooooool!
Atletiko smanjio rezultat, 2:1.

Velika greška Adrijana koji je očajno ispucao loptu. Feliks je brzo reagovao i pronašao Ljorentea, koji šalje neodbranjiv udarac.

Atletiko ima rezultat koji ga vodi u 1/4 finale.
Pogodak Firmina
94' Gooooool!
Liverpul vodi sa 2:0.

Vajnaldum je odlično centrirao, Firmino glavom pogodio stativu, da bi mu se lopta vratila pravo na nogu. Nije mu bilo teško da zatrese mrežu.
93' Oblak sjajan
Vajnaldum je pokušao iz neposredne blizine, ali je Oblak ponovo odlčno postavljen.
91' Počeo I produžetak
Simeone pravi još jednu promenu. Na terenu je Šime Vrsaljko umesto Kirana Tripijea.
Kraj regularnog dela – slede produžeci
Atletiko je postigao gol u 92. minutu, ali je on opravdano poništen zbog ofsajda.

Gledaćemo produžetke.
Igraće se još 2 minuta

Photo by Laurence Griffiths/Getty Images
87' "Doktor" Salah
Egipćanin je promešao odbranu Atletika, stvorio sebi prostora, ali je šutirao malo pored gola.
85' Oblak odličan, Mane atraktivno
Umalo je jedna zalutala lopta savladala Oblaka, ali je Slovenac i ovoga puta spretno reagovao.

Nakon dvadesetak sekundi Mane je pokušao "makazicama".
82' Klopova prva promena
Umesto Okslejd-Čemberlena ulazi Džejms Milner.
81' Robertson ponovo
Imao je levi bek domaćih puno prostora da sa ivice kaznenog prostora postigne pogodak, ali je lopta otišla daleko preko prečke.
Roberstonova prečka
74' Simeone "zbija" redove
Izlaskom Dijega Koste iz igre, gosti, čini se. igraju bez pravog napadača.

Žoao Feliks i Anhel Korea to svakako nisu.
69' Liverpul sve opasniji
Prvo je Arnold šutirao, a Oblak odbranio, da bi u nastavku Robertsonov šut zaustavio Tripije.
67' Prečka!
Posle velike gužve u kaznenom prostoru gostiju, Endi Robertson je uspeo glavom da šutira. Samo prečka.
Kosta je ljut

Photo by Julian Finney/Getty Images
61' Adrijan nesiguran
Imali su gosti 2 na 2, ali je udarac Žoaa Feliksa bio preslab. Adrijan nije dobro reagovao, ali je brzo ustao i do lopte stigao pre Koree.
60' Oblak čuva mrežu
Probao je Firmino, ali je Slovenac opet na mestu.
56' Prva promena
Umesto Dijega Koste na terenu je Markos Ljorente.
54' Ponovo Čemberlen
Novi pokušaj veziste Liverpula iz daljine. Oblak ponovo siguran, samo korner.

52' Ređaju se šanse
Okslejd-Čemberlen igra sjajnu utakmicu, ali ovaj udarac nije bio reprezentativan.
50' Ofsajd
Okslejd-Čemberlen je lepo pronašao Manea na drugoj stativi, koji je propustio veliku priliku. Svejedno, ofsajd.
48' Salah slabo
Salah je dobro istrčao, ali je njegovu udarac išao pravo u dobro postavljenog Oblaka.
46' Počelo drugo poluvreme
Sa centra kreću igrači Liverpula.
Liverpul ima prednost
Poluvreme – Liverpul vodi
Gol Vajnalduma
43' Goooooool!
Liverpul vodi, 1:0.

Salah je proigrao Okslejd-Čemberlena, koji je odlično centrirao u srce šesnaesterca.

Tamo je Vajnaldum dobro skočio i glavom savladao Oblaka.
42' Sve smo bliži "nuli"
Još nekoliko minuta je ostalo do kraja prvog poluvremena.

Liverpul nastavlja da pritiska, a poslednji u nizu pokušaja bio je udarac Okslejd-Čemberlena iz daljine.
36' Oblak briljira
Oblak je ponovo zaustavio pokušaj domaćih. Firmino je zakačio loptu, a čuvar mreže gostiju "boksuje" i otklanja opasnost. Posle svega, korner.
34' Oblak prvi put nesiguran
Salah je uposlio Manea, koji je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali pravo u dobro postavljenog Oblaka.

Slovenac nije iz prve zaustavio šut, ali činjenica da je bio odlično postavljen, znatno mu je olakšala situaciju.
31' Nema žutog kartona za kapitena
Henderson je pokupio Žoaa Feliksa, koji je ostao da leži na travi.

Gosti su tražili od sudije žuti karton za kapitena Liverpula, ali Makeli mu je oprostio.

hoto by Laurence Griffiths/Getty Images
26' Samo korner
Liverpul nastavlja da pritiska. Lopta kruži oko kaznenog prostora, ali još uvek nema stopostotne šanse.
21' VAR
Konsultovan je VAR zbog igranja rukom fudbalera Atletika u svom šesnaestercu. Ništa od toga, igra se nastavlja.
17' Atletiko opasan posle prekida
Korner je izveo Koke, a na prvoj stativi je glavom pokušao Felipe. Samo gol-aut.
14' Najbolja prilika do sada
Pokušao je Aleks Okslejd-Čemberlen da uhvati na spavanju Jana Oblaka, ali u tome nije uspeo. Slovenac odlično otklanja opasnost.
Ekipa Atletika

10' Pokušaj Salaha
U svom stilu je Egipćanin ušao sa desne strane u sredinu i šutirao...ali, lopta odlazi preko Oblakovog gola.
9' Probao je Tripije
Tomas Parti je pokušao da pronađe Kirana Tripijea na drugom delu terena, ali je pas bio prejak.
Ekipa Liverpula

5' Prvi udarac ka golu Oblaka
Centrirao je Aleksander-Arnold, a glavom je pokušao iz okreta Vajnaldum.
4' Liverpul agresivan
Vidi se želja kod domaćih, koji nošeni podrškom sa tribine kidišu na gostujuće fudbalere.

Za sada još uvek nisu napravili konkretnu šansu.
1' Atletiko odmah zapretio
Nije prošlo ni 14 sekundi, a gosti su zapretili.

Pokušao je Dijego Kosta sa ivice kaznenog prostora.
1' Utakmica je počela