Čelsi – Bajern Minhen 0:3 (0:0)

Fudbaleri Bajerna iz Minhena su sa 3:0 pobedili ekipu Čelsija u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Gnabri 50, 54, Levandovski 75
  CHE   BAY
  0 : 3
KRAJ
Igraće se 4 minuta sudijske nadoknade
Umalo je Leon Gorecka postigao gol posle svog prvog kontakta sa loptom
90' "Football's coming home"
Odlična atmosfera na tribinama Stamford Bridža, a navijači Bajerna provociraju Čelsijeve fanove
89' Maunt je probao
Pokušao je solo prodorom po levom boku da nekakav uticaj na ovu utakmicu napravi Mejson Maunt, ali je njegov udarac lako odbranio Manuel Nojer
84' VAR
Crveni karton pokazan je Markosu Alonsu posle duela sa Levandovskim. Deluje da je kazna bila prestroga iz prvog gledanja
81' Abraham traži penal
Krenuo je Tami Abraham u solo akciju, oboren je u šesnaestercu, ali nije bilo penala za Čelsi
79' Abraham u šansi... nije došao do lopte
Tražio je loptu Abraham u kaznenom prostoru, poslat mu je pas ali neprecizan i ogromna prilika je propala za Čelsi
75' Gooooooooooooooool
Arhitekta ovog gola bio je Alfonso Dejvis koji je jurnuo u kontru i asistirao Robertu Levandovskom za laganih 3:0 u korist Bavaraca.
73' Vilijan probudio Čelsi
Brazilac je napravio jako dobar potez, potom probao da loptu ubaci u kazneni prostor, ali niko nije došao do nje i sve je propalo za Čelsi
68' Bajern umalo do 3:0
Kutinjo samo što je ušao u igru, a već je imao lepu priliku, ipak je lopta bila blizu linije, pa je intervenisala odbrana engleskog tima i ništa se nije promenilo.
62' Bajern traži penal, ništa od toga
Delovalo je kao da je jednog od fudbalera Čelsija lopta pogodila u ruku u kaznenom prostoru, ali je francuski sudija rekao da neće biti penala
59' Gnabri umalo do het-trika
Dobio je Serž Gnabri loptu u kaznenom prostoru, probao volejem, ali lopta odlazi preko prečke
54' Goooooooooooooooool
Serž Gnabri "teroriše" Čelsi, sada je sjajno istrčao i pobegao odbrani Čelsija i na asistenciju Levandovskog postiže pogodak za velikih 2:0 za Bajern
50' Gooooooooooooool
Posle nove odlične akcije videil smo Gnabrija na pravom mestu u pravo vreme i bez ikakvih problema loptu samo sprovodi u mrežu za 1:0 u korist nemačkog tima
48' Neverovatni promašaji Čelsija
Maunt i Barkli su bili u prilici ovoga puta, ali je Nojer u dva navrata fantastično intervenisao. Ipak, sve i da su bili precizni dosuđen je ofsajd
46' Počelo drugo poluvreme
Kraj prvog poluvremena
43' Nojer spasio Bajern
Sjajan lažnjak Alonsa, ispao je Boateng, a odličan udarac levom nogom odbranio je Nojer, na loptu natrčava Džejms, izblokiran je i dobija korner iz kog ponovo gađa Alonso, ali je lopta otišla u gol aut
42' Slobodan udarac za Bajern
Kimih izvodi prekid sa desne strane, ali lopta završava u rukama Kabaljera

Photo by Clive Mason/Getty Images
35' Miler pogađa prečku
Posle propalog napada Čelsija Bajern kreće u kontru, ali je Miler glavom pogodio samo prečku, ostaje 0:0
34' Propala nova šansa za Čelsi
Kovačić pronalazi Maunta, koji šutira na gol i biva izblokiran, pa lopta odlazi u korner iz kog Bajern dobija šansu
29' Nova odbrana Kabaljera
Tomas Miler je sa nekih dvadesetak metara šutirao na gol ali je to odbranio golman Čelsija
28' Levandovski ponovo u šansi, ponovo ništa
Vili Kabaljero je odlično odreagovao i odbranio pokušaj Levandovskog iz neposredne blizine, iako su svi već videli loptu u golu
26' Bajernov posed 67% – Čelsijev posed 33%
24' Nova propuštena prilika
Sada su Barkli i Maunt želeli da kombinuju, ali je došlo do nesporazuma i Maunt je otišao na jednu stranu, a lopta na drugu
20' Žiru... pravo u Nojera
Posle kornera koji je dobio Čelsi usled opasne kontre, lopta stiže do Olivijea Žirua, ali on pogađa pravo u naručje Manuela Nojera
15' Levandovski preti, Kabaljero brani
Odličnu dugu loptu dobio je Robert Levandovski, uspeo da stvori sasvim dovoljno prostora za šut, ali je iz polu voleja pogodio Kabaljera
11' Koman propušta veliku šansu
Imao je Bajern odličan kontra napad po desnom boku, ali je Koman odlučio da šutne a ne da proigra Levandovskog i rezultat ostaje 0:0

9' Maunt šutira, slabo
Probao je Mejson Maunt da utrči sa desnog boka u kazneni prostor i da prevari odbranu Bajerna, ali je njegov šut bio i slab i neprecizan
8' Mirno u Londonu
Nema previše prilika na samom uvodu utakmice, uglavnom se borba vodi na sredini terena. Čelsi je nekoliko puta mogao da kreira opasniji napad, ali je završni pas izostajao.
2' Kovačić greši, kontra Bajerna
Bavarci su krenuli ka golu Čelsija, ali je Kingsli Koman loše centrirao i praktično vratio loptu u posed fudbalerima Čelsija.
1' Počela je utakmica
Loptu sa centra izvodi Bajern
Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti meč osmine finala Lige šampiona između Čelsija i Bajerna iz Minhena