1/8 finala: Atalanta – Valensija 4:1, Totenhem – Lajpcig 0:1

Drugog dana osmine finala Lige šampiona od 21 sat sastali su se Atalanta - Valensija i Totenhem - Lajpcig.

Kraj utakmica!
Atalanta je praktièno veæ u èetvrtfinalu zbog velikog trijumfa 4:1 nad Valensijom, a blizu iste runde je i Lajpcig koji je napravio iznenaðenje u Londonu protiv Totenhema 1:0.
89' Moura blizu opet!
Skoèio je Brazilac, udario glavom, ali preko gola... Sve nervozniji Totenhem, što se vidi i po reakcijama Murinja, ali isto tako sve dalje i od pozitivnog rezultata.
"Slobodnjak" Lo Selsa
10 minuta do kraja
Totenhem napada u Londonu, pritiska Lajpcig, ali bez konkretne šanse. Sjajan rezultat imaju gosti i èine sve kako da uspore tempo igre. Na San Siru Valensija pokušava da unese neizvesnost, reða prilike, ali im je realizacija loša.
73' Stativa za Totenhem!
Dobro je gaðao Lo Selso iz slobodnog udarca, lopta je išla u gol, ali se ponovo izdužio Gulaši i uz pomoæ stative saèuvao mrežu. Maðar drži Lajpcig!
Čerišev u svom stilu!
66' Čerišev smanjuje - 4:1
Greška igrala Atalanta ispred svom kaznenog prostora. Čerišev je prihvatio loptu, namestio se i levom pogodio ugao.

Valensija prekida seriju Atalante, ali i dalje je u velikom zaostatku
Lepotica Freulera
Vernerov penal
63' Atalanta - 4!
Hatebur je ponovo strelac, sjajno je istrèao kontru i matirao Domeneka. Kakva igra Atalante veèeras!
60' Gomez - veliki promašaj
Šta je propustio Maksi Gomez, napadaè Valensije. Imao je prazan gol, ali je slabo šutirao i Golini je izrastao u junaka.
57' Atalanta ponovo!
Kakva "kifla" Fleulera... Lepo se namestio sa leve strane i desnom nogom pogodio rašlje u suprotnom uglu za 3:0
Goooool
Verner siguran iz penala, snažno je pogodio levi svoj ugao i iskupio se za promašaje! Lajpcig zasluženo vodi u Londonu 1:0
56' Penal za Lajpcig!
Dejvis je oborio Lajmera, èist penal kao suza.
51' Atalanta i dalje napada
Italijanski tim se ne zadovoljava sa dva gola, napao je i u nastavku. Gomez nastavlja da "pleše", ponovo je probio po boku, centrirao i umalo nije pao autogol.
48' Lukas Moura!
Šutirao je Moura iz blizine, ali je Gulaši ponovo bio siguran.
Počelo je drugo poluvreme
Drugačiji dresovi Vernera, Nkunkua i Klostermana
Završeno je prvo poluvreme na oba meča
Atalanta - Valensija 2:0, Totenhem - Lajpcig 0:0
Fantastičan pogodak Slovenca!
Gooool
Kaznjena je Valensija, Iličić je to uradio!

Majstorski... Primio je loptu između dvojice čuvara i slabijom, desnom nogom "probušio" golmana Domeneka.
36' Timo Verner i ponovo promašaj!
Još jedna prilika iz serije stopostotnih za Lajpcig. Verner je izašao pred Ljorisa, bio nonšalantan i gađao pravo u njega.

Propala je nova šansa Nemcima da povedu.
34' Valensija promašuje zicer
Guedeš je izašao kao duh sam pred golmana Golinija, ali je loše šutirao levom nogom. Možda bi bolje bilo da je asistirao jednom od saigrača koji je bio usamljen na drugoj stativi
30' Stativa Valensije
Feran Tores je iskosa šutirao, u bliži ugao golmana Golinija, ali se stativa isprečila.

Lucidno je pokušao Španac - ostaje 1:0 za Atalantu
Hatebur se upisao u knjige LŠ
Holandski vezista Hans Hatebur postigao je prvi gol u karijeri u Ligi šampiona.

Pre "La Dee" igrao je za Groningen, dok za reprezentaciju Holandije ima tri meča.
Lajpcig ima veliku podršku navijača u Londonu

Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)
20' Napadački Lajpcig
Lajpcig je izašao visoko Totenhemu i konstantno stavlja odbranu rivala pod pritisak. Iz jedne takve akcije Šik je gaðao glavom, ali tik pored gola.
Gol Hatebura
GOOOOOOOL
Atalanta vodi 1:0, Hatebur!

Odlično je ispratio akciju ekipe iz Bergama, pobegao Gaji i na lucidnu asistenciju Gomeza savladao Domeneka. Zaslužena prednost Italijana.
Gulaši sjajno brani
8' Istovremeno dve velike prilike
U Milanu je Pašaliæ imao zicer, izašao sam pred golmana i odluèio da gaða visoko, ali je golmana Domenek proèitao njegovu nameru. Trener Gasperini uhvatio se za glavu... U istom minutu Totenhem je propustio da povede, odnosno istakao se i èuvar mreže Lajpciga Gulaši. Lepo je Žedson "zalomio" jednog protivnièkog igraèa, plasirao, ali je Maðar bio na visini zadatka.
4' Atalanta prva preti
Imao je slobodan udarac kapiten "Papu" Gomez na 18 metara. Šutirao je snažno u kombinaciji sa Ilièiæem, ali preko gola
2' Velika prilika za Lajpcig
Neverovatno kako gosti nisu poveli u Londonu posle èak tri udarca na gol. Dva puta je probao Verner iz odliènih pozicija, a izmeðu te dve šanse Anhelino je pogodio stativu uz odbranu Ljorisa. Sve se to desilo u jednom napadu!
Utakmice su počele
Idemo...
Valensija uputila žalbu UEFA!
Valensija se žalila UEFA nezadovljna stanjem travnate podloge stadiona San Siro.

Španci su šokirani, posebno trener Albert Selades i kapiten Dani Pareho.

Inače, utakmica Atalante i Valensije je četvrta na istom terenu u samo sedam dana - igrao se milanski derbi, potom Kup Italije, a onda i pre samo dva dana Milan - Torino u Seriji A.
Lukas Moura probaće da nadoknadi odsustvo Sona i Kejna

Photo by Laurence Griffiths/Getty Images
Najjači adut Lajpciga
Napadač Lajpciga Timo Verner ove sezone igra u sjajnoj formi i biće glavna opasnost po gol Uga Ljorisa.

U svim takmičenjima dao je 25 golova, uz devet asistencija, na 31. utakmici
Dobrodošli!
Nagelsman u istoriji LŠ
Lajpcigov Julijan Nagelsman sa 32 godine i 211 dana postao je najmlađi trener u nokaut fazi Lige šampiona

On je srušio prošlogodišnji rekord Domenika Tedeska na klupi Šalkea (33 godine i 161 dan).
Forma napadača Atalante
Valensija bez "pola tima"
Trener Albert Selades ne može da raèuna na bitne igraèe kao što su Alesandro Florenci, Gabrijel Paulista, Ezekijel Garaj, Fransis Kokelan, Rodrigo, Manu Valjeho i Kristijano Picini. Uz njih rovit je golman Jasper Silesen, koji nije branio od 7. decembra prošle godine zbog problema sa povredom kuka, kao i napadaèi Kevin Gameiro i Denis Èerišev. Sva trojica su na klupi