Inter – Barselona 1:2 (1:1)

Fudbaleri Intera nisu uspeli da se plasiraju u nokaut fazu Lige šampiona posle poraza sod Barselone, rezultatom 2:1, na svom stadionu.

KRAJ
Borusija Dortmund je na korak od druge faze, gotova je ta utakmica. U isto vreme konstatujemo i ispadanje Ajaksa iz Lige šampiona, koji su se od elite oprostili porazom od Valensije na svom terenu.
90+4 "Utihnula" Meaca
GOOOOOOOOOOOOOL
Fati postaje najmlađi strelac u istoriji Lige šampiona i ovaj gol će vrlo verovatno i izbaciti Inter iz Lige šampiona
83' GOOOOOL! Lion stiže do izjednačenja
Memfis Depaj bivši fudbaler PSV-a i Mančester junajteda iz peterca je uspeo da se upiše u strelce i da donese izjednačenje ekipi Liona i sa ovim rezultatom oni idu u narednu rundu
78' Remi postiže gol za Lil
Nekadašnji napadač upravo Čelsija, ali i Olimpik Marseja i Intera postiže jako lep gol i smanjuje na 2:1, kako je to izgledalo možete videti OVDE
Benfika "melje" Zenit
Fudbaleri Benfike su lako stigli do trećeg gola u drugom poluvremenu, strelac tog pogotka bio je napadač Zenita – koji je zatresao sopstvenu mrežu posle kornera
Lautarov gol poništen zbog ofsajda
Sjajna reakcija Lautara Martinesa na centaršut, ali je bio bliži golu od defanzivca Barselone i zbog toga je podignuta zastavica, pa je gol s pravom i poništen
72' Nema sreće Martines
Posle prelepog driblinga je Lautaro Martines možda pomalo i sebično sam želeo da završi akciju, ali je njegov udarac završio pored leve stative. Ubrzo je domaćin došao do nove prilike, ali je Romelu Lukaku šutirao pravo u Neta.
69' Sve je manje vremena za Ajaks i Inter
Potreban je gol u Milanu i Amsterdamu kako bi se fudbaleri AJaksa i Intera spasili eliminacije. Ajaks za sada deluje moćno, stvara šanse, ali gol ne može da postigne. Nešto slično radi i Inter koji kada stvori priliku uspe da je propusti na neverovatan način
61' Lukaku se obrukao
Veliku priliku je propustio Romelu Lukaku! On se sjajno snašao, dospeo do peterca Barselone, ali je iz neposredne blizine šutirao pravo u golmana Neta
Gooooooooooool! Borusija ponovo vodi!
Julijan Brandt je utrčao iza leđa odbrani Slavije, dobio pravovremeno dodavanje i loptu poslao pored leve stative pravo u mrežu praškog tima za novo vođstvo
Gol u Lisabonu!
Benfika posle pogotka Picija sa bele tačke vodi sa 2:0. Zenit ima igrača manje jer ej penal dosuđen zbog igranja rukom Daglasa Santosa
57' Lukaku loše centrira, Grizman preti Interu
Antoan Grizman je pokušao posle kontra napada koji je usledio po lošem centaršutu Romelua Lukakua
53' Nešto mirniji start u Milanu
Nema previše uzbuđenja u drugom poluvremenu. Barselonina polu prilika posle koje je izblokiran šut Ivana Rakitića je najzanimljiviji detalj iz nastavka susreta
Gol u Francuskoj!
Fudbaleri Liona smanjili su na 2:1, strelac ovog gola bio je Oar. U isto vreme Benfika je uspela da postigne gol protiv Zenita, pa sada nema mečeva na kom mreže miruju. Gol za Benfiku postigao je Franko Ćervi
46' Počelo je drugo poluvreme
Fudbaleri Intera su kao i Slavija u samom finišu prvog poluvremena stigli do izjednačenja, dok je Valensija na poluvremenu imala minimalnu prednost u odnosu na Ajaks
Kraj prvog poluvremena!
GOOOOOOOOOOOOOOL
Romelu Lukaku je svojim 2. golom doneo veliko izjednačenje Interu, pa su šanse za prolaz i dalje velike
Gooooooool! Slavija stiže do izjednačenja
37' Inter nastavlja da promašuje!
Sada je Dambrozio bio u izglednoj prilici i sa nekih 6 metara od gola glavom šutirao preko prečke. Inter napada, ima dobre akcije i velike šanse, ali Barsa vodi
36' Lautaro preti!
Jako dobar pokušaj Lautara Martinesa. Pojurio je po levom boku talentovani napadač, uspeo snažno da šutira i Neto odbija to u korner, posle kog je takođe bilo opasno, ali je posle šuta Valera lopta otišla u gol aut
33' Lengle propušta veliku šansu
Mogla je Barselona da baci Inter na kolena, ali je Lengleov udarac ipak završio pored leve stative
33' Gooooooooool
Timo Verner udvostručuje prednost Lajpciga u Lionu, ponovo su gosti imali jedanaesterac i ponovo bili precizni. U isto vreme, preko Sezara Aspilikuete Čelsi postiže i drugi gol, a to možete videti OVDE
30' Inter dosta greši
Veliki broj grešaka domaćeg tima u primo-predaji lopte, a najčešće u režiji iskusnog Borha Valere. Sada tu njegovu grešku Ivan Rakitić nije iskoristio pošto je njegov udarac otišao visoko iznad prečke
24' Goooooooooool!
U isto vreme je povela Barsa protiv Intera u Milanu golom Peresa, kao i Valensija u Amsterdamu protiv Ajaksa, a za njih je strelac bio Rodrigo
19' Lukaku ponovo u šansi, nema gola!
I treću veliku šansu Inter je uspeo da propusti. Posle brze akcije u šansi se našao Romelu Lukaku, ali je Neto uspeo da odbrani taj njegov šut
Čelsi vodi protiv Lila
Kao što je i bilo očekivano, Čelsi je na "Stamford Bridžu" poveo sa 1:0, a strelac vodećeg gola bio je Tami Abraham na asistenciju Vilijana. Abrahamov gol možete videti OVDE
11' GOOOOOOOOOOOOOL Borusija vodi!
Sjajnom reakcijom Džejdona Sanča Borusija dolazi do prednosti nad Slavijom i sada su bliži plasmanu u eliminacionu fazu nego li Inter.
10' Lukaku se obrukao
Veliki promašaj Romelua Lukakua! Dobio je sjajnu loptu, uspeo da prevari jednog defanzivca Barselone pravovremenim lažnjakom, ali je potom kasnio sa šutem i to je uspešno izblokirano
Lajpcig vodi u Lionu!
Fudbaleri Lajpciga bili su veoma dominantni na samom startu utakmice i imali čak 70% poseda. Do gola su došli sa bele tačke, a precizan je bio Emil Forsberg
7' Gol Lukakua poništen zbog ofsajda
Zakasnio je belgijski napadač da se povuče i ostao iza odbrane Barselone, pa je njegov pogodak za vođstvo Intera s punim pravom poništen
5' Prva prilika na utakmici
Posle dobre kontre koju je započeo Borha Valero, lopta je stigla do desnog beka Danila Dambrozija koji je uputio prvi šut ka golu Barse, ali je taj njegov udarac otišao visoko iznad prečke
"Glavni meč" je upravo počeo
Fudbaleri Intera imaju prvi napad, a šut Lautara Martinesa je izblokiran
Počela je utakmica između Ajaksa i Valensije!
Takođe, utakmica na "Stamford Bridžu" između Čelsija i Lila počela je u isto vreme

Photo by Emilio Andreoli/Getty Images
Verovali ili ne
Barselona nikada nije pobedila Inter u gostima, svaki trijumf koji su ostvarili nad Neroazurima bio je na "Nou Kampu"
Utakmice uskoro počinju
Sve je spremno za spektakl na "Đuzepe Meaci". Može li Inter da sruši Barselonu i obezbedi plasman u narednu rundu ili će ipak Borusija Dortmund profitirati iz čitave situacije?
Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti utakmice poslednjeg kola Lige šampiona i saznati ko takmičenje nastavlja u Ligi šampiona, ko u Ligi Evrope, a ko ide kući praznih ruku.

Ukrajinci saopštili: Obustavljamo

Ukrajinske vlasti saopštile su večeras da su obustavile svoje konzularne usluge u inostranstvu za muškarce starosti od 18 do 60 godina, pošto je ukrajinska diplomatija najavila mere za vraćanje u zemlju onih koji mogu da idu na front.