IV kolo: Crvena zvezda – Totenhem 0:4 (0:1)

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su ubedljivo od londonskog Totenhema 4:0 (1:0) u meču četvrtog kola Lige šampiona.

Dobrodošli u LIVE BLOG B92
Fudbaleri Crvene zvezde igraju od 21h sa engleskim Totenhemom, u četvrtom kolu Grupe B Lige šampiona.

Photo by Srdjan Stevanovic/Getty Images
Kraj!
Ubedljiva pobeda Totenhema!
90+3 Povredio se i Boaći
Bespotreban oštar start Skipa nad Boaćijem koji se takođe povredio i napustio teren pre kraja susreta.
4 minuta nadoknade vremena
87' Tribine su već počele da se prazne
Navijači Zvezde već napuštaju tribine, dosta njih je otišlo sa "zapada", a prepolovio se i broj gledalaca na "istoku".
85' GOOOOOL!
Totenhem vodi 4:0!

Spursi beleže novu ubedljivu pobedu nad Zvezdom. Četvrti gol na "Mitiću" postiže Kristijan Eriksen. Danac je dobio loptu od Sesenjoa sa leve strane u srcu kaznenog, izdržao je napad čuvara i uz odbitak savladao Borjana.
42.381 gledalac na tribinama "Rajka Mitića"

83' Brani Borjan
Pokušava Eriksen sa oko 18 metara, ali brani Borjan.
79' Povreda Pavkova
Napadač Zvezde Pavkov je nezgodno doskočio i povredio skočni zglob. Milojević nema više prava na izmene.
75' Izlazi junak Spursa
Poćetino izvodi Sona na zaslužen odmor, dvostrukog strelca menja talentovani Rajan Sesenjon.
68' Zvezda sa 2 centarfora
Kreće Milojević na sve ili ništa, uvodi u drugog napadača, Boaći menja Garsiju pa se priključuje Pavkovu u špicu napada.

Photo by Justin Setterfield/Getty Images
Son, Son, Son
Hjeong-min Son je za četiri minuta pokazao vrhunsku klasu. Pogledajte njegove golove na "Mitiću" OVDE i OVDE.
62' Menjaju oba trenera
Milojević umesto Jovančića ubacuje Kanjasa, Poćetino umesto Alija uvodi Eriksena.
Promena na poluvremenu
Milojević je zamenio bekove, umesto Gobeljića ulazi Žander.
VAR provera gola!
61' GOOOOOL!
Totenhem vodi 3:0!

Ndombele je odložio loptu do Kejna u sredini terena, on šalje fantastičan pas u prazan prostor na levoj strani do Rouza, ovaj iz prve šalje loptu kroz peterac na drugu stativu do usamljenog Sona koji lako postiže drugi gol na meču.
57' GOOOOOL!
Totenhem vodi 2:0!

Gosti maksimalno koriste prazan prostor i posle kontranapada možda i rešavaju meč. Ndombele je brzo izneo loptu, Rodić nije napravio faul na vreme. Lopta stiže do Alija ispred kaznenog, on odigrava na levu stranu do Hjeong-mina Sona koji sjajnim udarcem matira nemoćnog Borjana.

56' Zvezda opet pod pritiskom
Totenhem nastavlja da diktira ritam meča, strpljivo grade gosti akcije bez srljanja s obzirom da imaju dobar rezultat.
52' Boksuje Borjan
Opasni centaršutevi Alija i Lo Selsa pred peterac Zvezdinog gola, ali oba puta Borjan dobro reaguje i boksuje.
49' Pavkov upropastio novu gol šansu!
Garsija je u prekingu ukrao loptu na sredini terena, krenuo je sa Pavkovom ka golu Totenhema, odložio je loptu do svog centarfora koji je imao nekoliko odličnih opcija, ali je izabrao najgoru i lošim dodavanjem upropastio gol-priliku.
Statistika I poluvremena

Nastavljen je meč na "Mitiću"

Poluvreme na "Rajku Mitiću": Zvezda – Totenhem 0:1

45+2' Prvi korner za Zvezdu
Poslednja prilika za Zvezdu u I poluvremenu, izborili su crveno-beli prvi korner na meču. Ali nakon dva centaršuta u kazneni, lopta nije stigla do Pavkova.
44' Zvezda 2x pogađa okvir gola!
Zvezda je zamalo izjednačila na sličan način kao Spursi, ali nisu imali sreće kao gosti iz Londona.

Van La Para se iznenada našao u gol šansi, probio je s desne strne kaznenog, brzo šutirao, ali je pogodio stativu. Na odbijenu loptu je natrčao Dejvison Sančes koji zamalo postiže autogol, ali na njegovu sreću lopta pogađa prečku. Odbija se do Dajera koji konačno raščišćava.
42' Gosti opet u kaznenom
Lako Totenhem stižedo Zvezdinog šesnaesterca, ali defanzivci uspevaju da zaustave pokušaje Alija i Sona.
37' Marin ponovo na tlu
Marin je ostao da leži na travi posle duela sa Sančesom. Ukazaće mu se medicinska pomoć. Nastavlja meč.
Neverovatan pogodak Totenhema
34' GOOOOOL!
Totenhem vodi na "Rajku Mitiću" 1:0!

Neverovatan gol Tohenema. Prvo je Hari Kejn pogodio stativu nakon sjajnog proigravanja Lo Selsa, lopta se odbila do Sona koji je izblokiran. Nakon loše intervencije Rodića koji vraća loptu pred gol, ona opet stiže do Kejna koji šutira neprecizno, ali Son uklizava i udara je kolenima, ali on pogađa prečku! Opet se odbija do igrača Totenhema, ovaj put do začetnika cele akcije Đovanija Lo Selsa koji je konačno zakucava u mrežu Zvezdinog gola.
30' Prvi žuti na meču
Neoprezan start Dajera u skok duelu sa Pavkovom, udario je Englez napadača Zvezde rukama po glavi i dobio žuti karton.
29' Gobeljić dobro prati Sona
Pâs u prazan prostor za Sona, ali je Gobeljić dobro pratio akciju i reagovao ispred brzonogog krilnog napadača.

26' Novi pritisak Totenhema
Gosti nastavljaju sa ofanzivom, pritisak vrše iz prekida, ali nisu iskoristili slobodan udarac iz odlične pozicije i korner u nastavku akcije.
23' Pavkov promašio zicer!
Iznenada se ukazala šansa Zvezdi posle brze akcije Garsije. Milan Pavkov je posle odbitka imao jedan na jedan sa Gazanigom, šutirao je po zemlji, ali mu je golman Totenhema stopalom odbranio zicer.
22' Zapretio i Son
Prvi put je dobio malo više prostora Son i odmah opasno zapretio. Prihvatio je loptu ispred kaznenog prostora iskosa sa leve strane, u sekundi se namestio na šut, poslao je dijagonalu po zemlji, ali pored gola.

18' Zvezda pod pritiskom
Totenhem u potpunosti kontroliše ritam igre, strpljivo gradi akcije oko Zvezdinog šesnaesterca, za sada bez izglednih šansi.
13' Prvi pokušaj Kejna
Kejn prvi put na meču šutira ka golu Zvezde, pobegao je Degeneku, ali je loptu stigao tek iskosa sa desne strane, pa je iz teške pozicije poslao pored gola.
10' Spursi u kaznenom Zvezde
Dobra akcija Lo Selsa i Sona koji pronalazi Kejna, ali Degenek sjajno zaustavlja kapitena Totenhema.
7' Totenhem uspostavlja inicijativu
Gosti su polako preuzeli terensku inicijativu, ali trenutno bez konkretne akcije na Zvezdinoj polovini terena.
Navijači se već "prepucavaju"
2' Nezgodan udarac za Marina
Marin je pao posle jakog udarca, ali se vraća u igru.
1' Garsija zapretio
Odlična akcija Zvezde već u prvom napadu na meču, Garsija pokušava da iskoristi svoju brzinu, ali ga dobro "zatvaraju" Rouz i Sančes.
Počeo je meč na "Rajku Mitiću"
Ključno ime večerašnjeg duela
U međuvremenu, u Minhenu...
Bajern je u završnici meča "slomio" Olimpijakos

i verovatno potvrdio prvo mesto u grupi.
Pune se tribine, Zvezda će imati veliku podršku

Spursi se zagrevaju na "Mitiću"

Milojevićevih 11
Veliki ulog
Ovaj duel Zvezde i Totenhema je verovatno kljuèni u borbi za plasman u nokaut fazu takmièenja, jer Spursi imaju samo bod više od crveno-belih pred poslednja tri kola.
"Pevci" stigli na "Rajko Mitić"
Poćetinovih 11 za "Mitić"
Forma
Zvezda je nakon 0:5 u Londonu dobila tri sledeće utakmice u Linglong Superligi sa ukupnom gol-razlikom 10:1. Totenhemu je trijumf nad Zvezdom jedini u poslednjih šest utakmica u svim takmičenjima. Proteklog vikenda je remizirao sa Evertonom 1:1, ostao je bez trijumfa u nadoknadi vremena.