Genk – Napoli 0:0, Slavija Prag – Dortmund 0:2

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su Slaviju Prag, dok Napoli nije uspeo da savlada Genk.

Hakimi 35', 89'

SLA   DOR
  0 : 2
Kraj i u Pragu, Dortmund odneo tri boda!
Slavija je ovde zaslužila barem jedan gol, a verovatno i bod. Ipak, prva pobeda za Dortmund.
Sve je gotovo u Genku!
Domaćin osvaja prvi bod, veoma važan protiv veoma jakog protivnika. Loše izdanje Napolija posle pobede nad Liverpulom.
Tri minuta nadoknade u Pragu
89' Hakimi, Dortmund obezbedio pobedu!
Hakimi, opet – pored toliko talenta u napadu Dortmunda, desni bek postiže dva gola i donosi pobedu! 0:2!
88' Jalovi napadi Napolija
Pokušavaju gosti, centriraju, ali nema prave prilike, nedostaje završni pas.
82' Hakimi mogao do drugog gola
Strelac prvog gola na utakmici mogao je da potvrdi pobedu svoje ekipe, ali nije bio najprecizniji ovog puta.
84' Mogao je Genk do gola
Užasna reakcija odbrane Napolija, Alan se okliznuo i otvorio šansu Hadžija, ali je Rumun šutirao preko gola.
80' Opasni napadi Napolitanaca
"Čaki" Lozano je dobro centrirao, ali se Ljorente nije najbolje snašao. Još desetak minuta za goste.
73' Menja i Favr
Moraće Favr da osveži napad. Ulazi Torgan Azar, van terena ide Sančo
72' Ančeloti ubacio i Ljorentea
Milik je mogao da potigne bar dva gola večeras, ali je ostao bez ijednog pa je sada zamenjen za iskusnog Ljorentea.
71' Ševčik ponovo preti
Iz maltene iste pozicije kao pre par minuta Ševčik je pokušao, ali ovoga puta lopta je otišla pored leve stative.
68' Ševčik pokušao, Burki siguran
Ne može Slavija do gola, a zaslužila je.
"Šmekerski"
63' Napoli napada, Genk se brani
Nova velika prilika odlazi u nepovrat. Ponovo je akter iste bio Kaljehon, ali je semafor ostao nepromenjen.
58' Ančeloti pojačava
Na terenu je Mertens, a van njega Elmas. Italijanski stručnjak je već napravio dve izmene, a moguće je i da vidimo iskusnog Ljorentea, ukoliko gosti ne postignu gol uskoro.
55' U Genku dosta drugačije nego u Pragu
Bez šansi u prvih deset minuta nastavka.
52' Šta promaši Tecl...
Ševčikova fenomenalna lopta došla je do Tecla, on je imao jedan na jedan, ali pogodio samo spoljni deo mreže.
47' Sančo upropastio veliku šansu
Zaspala je odbrana Slavije i "sevnula" je kontra Dortmunda. Sančo je imao jedan na jedan sa golmanom, niko nije mogao da ga stigne, ali je on sebi dao predugačak for i sve upropastio.
Počela su druga poluvremena
Poluvreme: Genk se dobro drži, Dortmund vodi
U Genku domaćin uspeva da odoli Napoliju, iako su gosti imali nekoliko ogromnih šansi. Sa druge strane Slavija nije imala sreće, te je propustila nekoliko šansi a primila gol posle "slaloma" Hakimija.
43' Napoli ima inicijativu
Napoli je potpuno preuzeo inicijativu u finišu prvog poluvremena. Još jednu veliku šansu propustio je Milik, pa je ostalo 0:0.
42' Ogromna šansa za Slaviju!
Kudela se nije najbolje snašao iz odlične pozicije. Imao je vremena da se namesti i šutira sa desetak metara, ali je pogodio protivničkog igrača.
Slavija – Dortmund 0:1
39' Hakimi izluđuje odbranu Slavije
Ponovo je Hakimi napravio solo-prodor, a onda je odgurnut sa leđa. Ipak, sudija je okarakterisao kontakt kao previše blag za najstrožu kaznu.
Velika borba u Pragu

EPA-EFE/JULIEN WARNAND
35' Vodi Dortmund!
Kakav slalom beka Dortmunda. Ašraf Hakimi je šrošao nekoliko odbrambenih igrača Slavije, na kraju predriblao i golmana i pogodio za vođstvo gostiju od 1:0!
34' Ančeloti primoran na izmenu
Teren je zbog povrede već u 34. minutu morao da napusti Rui. Umesto njega ušao je Malkut.
32' Slavija preuzela inicijativu
Imala je Slavija dve odlične šanse. Masopust je loše šutirao iz fenomenalne pozicije, a onda je Burki odlično odreagovao i zaustavio Stanciua. Dortmund je imao sreće.
25' Okvir gola ponovo spasao Genk!
Milik je imao odličnu priliku, ali pogodio prečku.
24' Genkova ofanziva
Napadaju Belgijanci, Napoli jedva dolazi do lopte. Ali, bez veće opasnosti po gol Napolitanaca.
22' Slavija dobro parira
Dortmund igra bolje i češće napada, ali Slavija odlično parira favorizovanom protivniku na polovini prvog poluvremena. Ipak, bez većih šansi na tom meču.
20' Genk umalo opet da bude miljenik fortune
Ovo je bilo blizu... Karlosa Kuestu je pogodila lopta, prevarila golmana gostiju, ali završila nepun metar od stative. Mogao je Genk ponovo da ima mnogo sreće.
15' Šta je sada propustio Napoli...
Kaljehon je iskoristio nespretnost odbrane Genka, ali iz izgledne pozicije pogodio stativu posle odbrane golmana domaćina. Mogao je do gola i Milik, ali je prvo izblokiran, a onda nije uspeo da pogodi okvir gola. Dosta sreće za Belgijance.
10' Miran početak
Izuzev prilike Sanča u drugom minutu nismo videli ništa zanimljivo ni na jednom ni na drugom meču.
2' Prva prilika za Dortmund
Nezaustavljivi Sančo je sjajno uspeo da prodre do gola Slavije, ali njegov šut nije pronašao metu.