Bajern – Liverpul 1:3 (1:1)

Fudbaleri Liverpula plasirali su u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su ukupnim rezultatom 3:1 eliminisali minhenski Bajern.

Matip 39 - Mane 26, 84, Van Dajk 68
  BAY LIV
  1 1:3 3
KRAJ! LIVERPUL JE U ČETVRTFINALU!
Potpuno zasluženo!

Mane je dva puta bio strelac za Liverpul, dok je jednom mrežu zatresao Van Dajk.

Na suprotnoj strani Bajern je do pogotka došao zahvaljujući autogolom Džoela Matipa.
90' Još tri minuta do kraja susreta!
Bajern završava takmičenje u Evropi!
Fenomenalan pâs Salaha za gol Manea
84' MANE, MANE! Liverpul je pred četvrtfinalom!
Sjajno je anticipirao Mane, došao do lopte i glavom savladao Nojera. Očajna reakcija odbrane Bajerna i ovo je verovatno njihov kraj u Ligi šampiona.

80' Snažan šut Firmina, Nojer siguran
Brazilac je šutirao sa nekih 25 metara, ali je lopta išla pravo u Nojera, koji je lako odbranio.
79' Hamesa je zamenio Sančes
75' Sebični Salah...
Mogao je Liverpul da završi posao u Minhenu. Salah je hteo sve sâm i išlo je dobro, međutim da je dodao loptu ranije do Manea, na semaforu bi verovatno bilo 1:3.
Pored Martinesa i Humelsa
Sjajni Virdžil Van Dajk!

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images
74' Bajern sada mora da krene na sve ili ništa
Mihenskom klubu potrebno je dva pogotka kako bi se plasirali u četvrtfinale.
68' NEBESKI SKOK VAN DAJKA! LIVERPUL VODI!
Milner je sjajno izveo korner, a Van Dajk je posle neverovatnog skoka udario loptu glavom i smestio je iza leđa Manuela Nojera!

Bajern je u veoma teškoj situaciji.

67' Umrtvljen tempo igre
Mihenskom klubu kao da igra ovaj rezultat... Nimalo žara u njihovoj igri. Podsećamo, Liverpul ima rezultat za četvrtfinale, dok je Bajernu potreban gol.
Oštri dueli na obe strane

Tanjug/ AP Photo/Matthias Schrader
62' Koman zamenio Riberija
61' Velika prilika za Bajern!
Gnabri je snažno centrirao, u šesnaestercu nalazio se Levanovski, ali mu je malo nedostajalo da je udari i tako sprovede u mrežu.
56' Bolja igra Bajerna u ovim momentima
Kao da gosti iz Liverpula moraju da postignu gol. Za sada više napadaju, a Bajern deluje pasivno, iako im ovaj rezultat ne igra.
Humels i Firmino u duelu
Embed from Getty Images
50' Prvi šut Salaha na meču
Egipćanin je šutirao pravo u Nojera, koji je uspeo da izboksuje loptu. Bila je ovo dobra šansa za Liverpul.
Ovo je morao da bude žuti karton
46' Počelo je drugo poluvreme u Minhenu
Bajern ima prvi loptu na startu drugog perioda igre.
Je**š VAR, je**š UEFA! Poruka navijača Bajerna

POLUVREME
Posle prvih 45 minuta nerešeno je na semaforu.

Liverpul ima rezultat, međutim ne bi smeli da se povuku u nastavku jer bi to moglo da bude kobno po njih.
45' Velika prilika za Bajern
Robert Levandovski izašao je sâm ispred Alisona, uspeo je da "provuče" loptu pored njega, ali je ona otišla pored stative.
44' Opasan šut Alabe
Pokušao je Austrijanac iz slobodnog udarca, a Alison je uspeo da odbrani.
Autogol
39' AUTOGOL MATIPA! BAJERN SE VRAĆA!
Bajern je lako došao u poziciju za gol, Gnabri je oštro šutirao, a Matip je postavio stopalo i postigao autogol.

Gde je krenuo Nojer?

Photo by Lars Baron/Bongarts/Getty Images
35' Dobra prilika za Liverpul
Mane je dodao loptu do Robertsona, koji se sjajno ubacio, međutim njegov šut išao je u Nojera, koji je dobrom intervencijom odbranio.
33' Bajern mora da napada
Liverpul je poznat kao veoma tvrd protivnik. Bajernu je potrebno da dâ dva pogotka, a da pritom ne primi nijedan, ukoliko hoće u četvrtfinale.
Evo i gola Manea!
26' GOOOOOOL! MANE ZA 1:0!
Velika greška Manuela Nojera. Nemački golman izašao je po loptu, ali se Senegalac sjajno snašao, prevario Nojera i poslao loptu u mrežu.

Sada je sigurno, produžetke nećemo gledati!

Bajernu je potrebno dva pogotka, a da ne prime više nijedan, ukoliko žele do četvrtfinala!

25' Opasan šut Firmina
Brazilac je šutirao sa 25 metara i to veoma dobro. Ipak, lopta je otišla malo pored leve stative. Ovo je bila prva prilika za Liverpul.
24' Uspavanka i u Minhenu
Prvi meč nije bio preterano atraktivan, a ništa drugačije nije ni u Minhenu. Za sada nesadržajno poluvreme.
Kontakt je postojao, ali...
Kakav je vaš komentar, da li je Bajern oštećen za penal. Situaciju možete pogledati OVDE.

18' Bez većih prilika
Očekivano ekipe ne rizikuju na startu duela. Rezultat 0:0 odgovara i jednima i drugima.
Povreda kapitena Liverpula
13' Henderson zbog povrede napustio teren
Umesto njega na terenu je Fabinjo.
Prelako je pao Levandovski
11' Bajern tražio penal, Orsato odmahnuo glavom
Levandovski i Van Dajk našli su se u duelu, Poljak je pao, ali glavni arbitar nije imao sumnju i nije pokazao na belu tačku.
Startnih 11 Bajerna

9' Prva prilika na meču!
Pogrešili su fudbaleri Liverpula, Alktantara je to iskoristio i šutirao sa nekih dvadeset metara. Lopta je završila malo iznad prečke.
Startnih 11 Liverpula

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images)
5' Bajern diktira tempo
Liverpul je dopustio minhenskom klubu da ima veći posed. "Redsi" čekaju kontranapade.
1' Počela je utakmica!