Mančester siti – Šalke 7:0 (3:0)

Fudbaleri Mančester sitija savladali su u revanš meču osmine finala Lige šampiona ekipu Šalkea sa 7:0.

Aguero 35p', 38, Sane 42, Sterling 56', B. Silva 71', Foden 78, Žezus 85
  MAC ŠAL
  7 : 0
90+1 Kraj na Etihadu! Pao Sitijev "loto"!
Kraj meèa, nestvarno moæna partija Manèester sitija i rekordna pobeda u Evropi od 7:0! Sve èestitke za Pepa Gvardiolu i njegove izabranike, vrhunska predstava.
85' Goooool! Ima li kraja?
Neverovatna nadmoć Sitija, vode sa 7:0! Odbrana gostiju je potpuno pogubljena. Više kao da se i ne brane. Gabrijel Žezus je sa 16 metara šutirao u desni donji ugao! Rekordna pobeda Sitija u Evropi?

80' Nova prilika za Fodena
Razigrao se mladi napadač "građana". Imao je priliku, ovog puta Farman je odbranio njegov udarac.
I Fodenov gol
78' Gooooool! I Foden pogodio!
Šta reći, ovo izgleda tako lako kada igraju igrači u plavim dresovima. Sane je proigrao Fodena, tinejdžer je zaobišao Farmana i levom nogom pogodio za 6:0. Njegov prvi gol u evropskim takmičenjima!

Peti gol na susretu
72' Pep menja i Laporta
Poslednja izmena kod domaćina, Ajmerika Laporta zamenio je Fabijan Delf.
71' Goooooool! Pukla "petarda"!
Sjajna kombinacija igrača Mančester sitija, Bernardo Silva je bioi egzekutor i ovo je prava katastrofa nemačke ekipe.

69' Menjaju i gosti
Umesto Brume na terenu je Srkzibski.
64' Izmene u Sitiju
Pep Gvardiola vrši izmene, umesto Davida Silve na terenu je mladi Fil Foden, dok je dvostrukog strelca Aguera zamenio Gabrijel Žezus.
Pogodak Sterlinga
56' Gooool! Sterling pogodio!
Opet igra po ivici žileta (ofsajda). Safda je Sane uposlio Sterlinga, on je utrčao i postigao gol. VAR je opet na ispitu... Ovog puta su priznali gol. Nisu pogrešili, 4:0!

54' Poništen gol Sanea
Opet je Sane bio na ivici ofsajda. Zaobišao je golmana i zatresao mrežu, ali je zstavica podignuta. VAR je ovog puta bio brži, potvrdio je odluku sudija, ali da li je sudijski panel bio u pravu?
51' Nova šansa za Sanea
Kao u 42. minutu, gotovo preslikana akcija Sitija. Opet je utčao Sane, šutirao gotovo sa iste pozicije, samo na suprotnoj strani terena, ali je ovog puta bio neprecizan i ostalo je 3:0.
Počelo je drugo poluvreme na Etihadu
Krenuo je drugi deo, Šalke će svakako želeti da se košmar što pre završi. Siti ima ubedljivu prednost.
Aguero u formi
Poluvreme na Etihadu
Kalkva "oluja" Sitija! Tri gola u rasponu od seda minuta, ukupan skor od 6:2 i sada je jasno da samo pravo čudo može Nemce da odvede dalje. A takva čuda se, priznaćete, događaju jednom u sto godina. da je Sterling poslednjim udarcem u prvom delu bio precizniji, moglo je biti i 4:0.
Pogodak Sanea
Drugi gol Aguera
42'Gooooool Siti vodi sa 3:0
Šta reći, Liroj Sane, bivši igrač Šalkea, upisao se u strelce. Dobio je odličnu loptu na levoj strani, krenuo ka golu, šutirao sa desetak metara precizno uz levu stativu, Siti ima ogromnu predost!

42' VAR potvrdio gol
Predugo se čekalo na odluku VAR-a. Bilo je sumnje da je Sterling dobio loptu u ofsajd poziciji, ali ništa od toga, francuski arbitar je ipak pokazao na centar.
38' Gooooool! Aguero opet strelac, 2:0!
Čini se da je sada sve rešeno. Sterling je promešao odbranu Šalke, petom je proigrao Aguera koji iskosa sa desne strane sa pet metara, šalje loptu kroz noge Farmana - 2:0!

Gol Sitija
35' Aguro siguran izvođač, 1:0!
Serhio Aguero je bio siguran izvođač, golmana je poslao u jednu, loptu u drugu stranu, Siti je u prednosti - 1:0.
32' Penal za Mančester siti
Džefri Bruma je srušio igrača Mančester sitija Bernarda Silvu u prilici za gol. Sudija Klermon Turpan je pokazao na belu tačku.
31' Aguero u prilici
U dobroj poziciji bio je Aguero da ugrozi gol nemačke ekipe. Posle prekida sa leve strane, Argentinac je bio na drugoj stativi, ali slabo je šutirao glavom i Farman je lako uhvatio loptu.

Photo by Stu Forster/Getty Images
22' Sredina prvog dela, samo jedna šansa
Očekivalo se da će biti više prilika na startu, do sada svega jedna i to ona za Aguera.
16' Ništa od gola, fauliran golman Šalkea
Lopta je u mreži, ali sudije su se oglasile. Prekršaj Rahima Sterlinga nad golmanom Šalkea Ralfom Farmanom.
14' Velika šansa za Aguera
Kajl Voker je pravovremeno uposlio Sterlinga, on je utrčao u kazneni prostor sa desnog boka, pronašao Serhija Aguera u petercu, ali je Argentinac zamalo bio neprecizan. Prva šansa za "građane".
9' Domaćin kontroliše igru
Mančester siti ima loptu u posedu. Stpljivo grade napade, Šalke za sada ne uspeva ozbiljnije da pripreti.
5' Siti krenuo odlučno ka golu Nemaca
Bez obzira na prednost, Pep Gvardiola ne kalkuliše. Zadatak njegovih igrača je jasan, napadaju i žele što pre da postignu gol.
Utakmica je počela
Meč na "Etihadu" je počeo. Siti ima prednost od 3:2 iz prvog meča.
Pep ne gubi od Nemaca na domaćem terenu
Evo i svlačionice Sitija
Nastasić propušta utakmicu
Srpski fudbaler nije se našao u timu Šalkea zbog povrede stopala.
Šalke je spreman
Dobrodošli!
Siti se nalazi već jednom nogom među osam najboljih. To moraju da potrvde, a vi ostanite uz B92 i ispratite ovaj revanš osmine finala Lige šampiona.

16.700 vojnika raspoređeno: Počelo je...

Filipinske i američke trupe počele su danas vojne vežbe "Balikatan" u Filipinima, koje će trajati do 10. maja, a uključivaće i pomorske vežbe u Južnom kineskom moru, na čije teritorije polažu pravo i Kina i Filipini.