Borusija – Totenhem 0:1

Fudbaleri Totenhema pobedili su Borusiju 1:0 u Dortmundi i "overilI" plasman u četvrtfinale Lige šampiona.

Kejn 48
  BVB TOT
  0 0:4 1
Kraj!
Totenhem je u četvrtfinalu Lige šampiona!

76' Šansa, iznenada!
Praktično niotkuda Borusija zamalo da izjednači. Pulišić se sjajno snašao posle centaršuta i gađao glavom, ali je lopta otišla preko gola.
70' Borusija se predala
Novi igrači nisu doneli neophodnu injekciju Borusiji, domaćin je bezopasan od gola Kejna.
Tadić novi "kralj" Madrida!
U međuvremenu, Ajaks razbija Real, a dominiraa Dušan Tadić.
62' Borusija kreće na sve ili ništa
Dvostruka izmena u timu Borusije, Favr kreće u totalnu ofanzivu. Umesto Gereira i Volfa ulaze Pulišić i Brun Larsen.
55' Prinudna izmena u Totenhemu
Povredio se Hari Vinks, pa je Poćetino prinuđen na izmenu. Na terenu je Erik Dajer koji se skoro oporavio od povrede.
Iz prvog šuta na meču
Pošast
Kejn je postigao četvrti gol protiv Borusije u isto toliko mečeva.
48' GOOOOOOL!
Totenhem vodi 1:0!

Hari Kejn
stavio je tačku na ovaj dvomeč. Fantastičan pas u prostor Sisokoa, zaspao je Sančo pa je propala ofsajd zamka, a Kejn sjajnim udarcem trese mrežu domaćeg tima.

Getty images
47' Opet Rojs, opet ništa
Rojs je najagilniji igrač Borusije, opet je on zapretio golu Totenhema, ovaj put je probio po levoj strani, ali je bio neprecizan iz obećavajuće pozicije.
46' Opasno
Odlična akcija Borusije, Rojs je poslao oštar centaršut kroz peterac, ali nije bilo blizu njegovih saigrača.
Počelo je drugo poluvreme
Ima li Borusija rešenje?
I poluvreme u slikama
Poluvreme – 0:0
Odoleo je Totenhem žestokom pritisku Borusije sredinom prvog poluvremena. Zahvaljujući golmanu Lorisu sačuvao je netaknutu svoju mrežu posle prvih 45 minuta na Vestfalenu. Borusija mora mnogo više da rizikuje u nastavku meča ako želi da nadoknadi 0:3 iz Londona.
37' Opet Loris
Novi nalet Borusije, sada šutira Sančo, ali opet brani kapiten Totenhema.
35' Kanonada Borusije
Još dva opasna šuta domaćih fudbalera, "tukli" su Rojs i Volf, prvog je izblokirao Sančes, a drugom udarac brani sjajni Loris.

33' Loris i Vertongen spasavaju Totenhem
Najbolja prilika za Borusija, dva zicera je imao Julijan Vajgl sa pet metara, ali su ga Loris i Vertongen zaustavili sjajnim intervencijama.
31' Son zabrinuo domaćina
Pokazuje Totenhem koliko može biti opasan iz drugog plana. Odlična prilika za Sona, ali šalje loptu pored stative.
Tadić čini čuda u Madridu
Ajaks je za 20 minuta preokrenuo vođstvo Reala iz Amsterdama, a najzaslužniji za to je Dušan Tadić.
Golgeter
Kejn je postigao tri gola u tri meča protiv Borusije.

21' Prva pretnja
Posle 20 minuta igre Borusija je prvi put konkretno zapretila Lorisu. Rojs je dobio loptu u kaznenom prostoru, šutirao je snažno, ali pravo u golmana Totenhema.
14' Sjajan start Vertongena
Ofanziva Borusije se nastavlja, neuspešne solo-akcije imali su Sančo i Rojs, a potom fantastično reaguje Vertongena nakon proigravanja Rojsa u kazneni prostor.
Priziva se 1997.

8' Igra kratkih pasova
Borusija kratkim pasovima kontroliše loptu, "Milioneri" strpljivo čekaju da se otvori "rupa" u Totenhemovoj odbrani.
U međuvremenu u Madridu
Ajaks vodi protiv Real Madrida, Dušan Tadić je asistirao za gol Zijeha

.
3' Inicijativa Borusije
Fudbaleri Borusije, očekivano, krenuli su ofanzivno od starta meča. Imaju inicijativu i polako opsedaju kazneni prostor Totenhema.
Počeo je meč na Vestfalenu

Testira se gol-tehnologija

Reč trenera
Lusijen Favr (Borusija): Moramo da igramo vrlo pametno

Maurisio Poćetino (Totenhem): Moramo da zaboravimo prvu utakmicu
Spursi sa petoricom u poslednjoj liniji
Totenhem je remizirao na tri od poslednja četiri gostovanja u Ligi šampiona.
Sve ili ništa
Borusija je postigla dva ili više golova na 16 od 17 utakmica na svom terenu ove sezone.
(Ne)moguća misija Borusije Dortmund
Domaćin je pred skoro nemogućom misijom s obzirom da je u prvom meču Totenhem slavio ubedljivih 3:0 na londonskom Vembliju.