At. Madrid – Juventus

Fudbaleri Atletiko Madrida i Juventusa sastaju se u osmini finala Lige šampiona.

Himenez 78', Godin 83'
  ATM JUV
  2 : 0
Kraj utakmice, pobeda Atletika!
Meč je završen pobedom Atletika od 2:0. Bolja igra, naročito u drugom poluvremenu i dva gola preko dvojice štopera, doneli su prednost Špancima pred revanš u Torinu.
90+3 Pokušaj Ronalda
Ronaldo je šutirao glavom, ali neprecizno, prilika je propala.
90' Šansa za Juventus
Ronaldo je pronašao Bernardeskija, usledio je šut sa 15 metara, Oblak je neverovatno reagovao!

83' Goooooool!
Novi gol za Atletiko! Ponovo smušena intervencija odbrane Juventusa posle prekida sa desne strane. Lopta se odbila do Godina, on je šutirao, lopta je zakačila Ronalda i završila u mreži!
Gol Himeneza
Himenez je zatresao mrežu Juvantusa, a kako je to uradio, pogledajte OVDE.
79' Izmene u Juventusu
Džan je na terenu umsto Pjanića od 72. minuta, a Alegri je u 79. minutu poslao na teren i Bernardeskija umesto Dibale.
78' Goooooool!
Atletiko vodi! Strelac je Himenez. Korner sa leve strane, najsnalažljiviji u gužvi bio je Himenez, sa pet metara je ugurao loptu u mrežu!
VAR na strani Juventusa
72' Poništen gol Morate!
Centaršut sa desne strane Felipea Luisa u 70. minutu, skočio je Morata koji je bio u duelu sa Kjelinijem. Italijan je pao, Morata šutirao glavom i zatresao mrežu! Sudija je konsultovao VAR, konačno, pokazao je da je Morata napravio faul u napadu.
66' I treće izmena u Atletiku, izašao Koke, ušao Korea
Poslednja izmena u Atletiku. Izašao je Koke, na terenu je Anhel Korea.
61' Nova izmena u Atletiku
Trener Atletika vrši i drugu promenu. Tomasa Partija zamenio je na terenu Tomas Lemar.

Photo by Angel Martinez/Getty Images
58' Prva izmena, izašao Kosta, ušao Morata
Dijego Simeone vrši prvu izmenu. Umesto Dijega Koste na terenu je Alvaro Morata.
55' Žuti karton za Sandra
Sudija Cvajer je pokazao žuti karton Aleksu Sandru. I on će propustiti revanš.
53' Prečka!
Nova prilika za Aletiko! Grizman je bio u šansi, lobovao je Šćešnjeg, ali on je izgleda zakačio loptu, dovoljno da se ona odbije od prečke!
50' Veliki promašaj Koste!
Iznenadna prilika za Atletiko! Greška Kjelinija na sredini, Grizman je gurnuo loptu u prostor za Dijega Kostu. Izdržao je duel sa Bonuæijem, šutirao desnom nogom sa 16 metara, ali je promašio. Velika prilika je propuštena.
Košta iznudio najviše prekršaja
Počelo je drugo poluvreme
Počeo je drugi deo susreta na Vando Metropolitanu. Nema izmena ni u jednom ni u drugom timu.
Poluvreme, mreže u Madridu netaknute
Ne može se reći da je utakmica u Madridu nezanimljiva. Bilo je solidnih pokušaja i nekoliko prilika na obe strane, ali strelci nisu imali neophodnu koncentraciju u finišu. Po dva udarca u okvir gola sa obe strane, moraće u nastavku da budu konkretniji i jedni i drugi ako žele da dođu do pobede.
45+3 Žuti karton za Partija
Tomas Parti je zbog oštrog starta nad Dibalom zaradio opomenu. Neće ni on igrati u revanšu u Italiji.
42' Ronaldo se žali na udarac
Ronaldo je bio u duelu sa Huanfranom, dobio je udarac u cevanicu, ležao je na travi pun minut. Ipak, sve je u redu sa napadačem Juventusa, nastavio je igru.
Simeone nezadovoljan odlukama sudija

33' Dibalin šut sa distance
Paulo Dibala je šutirao sa 30 metara,lopta je išla nisko po zemlji, ali Oblak je odbranio.
29' Grizman odlično šutirao
Antoan Grizman je izveo prekid, šutirao je sa 17 metara, ali Šćešnji je odbranio. Korner sa leve strane nije bio previše opasan, odbrana Juventusa je otklonila opasnost.
27' Kontakt De Šilja i Koste, nema penala
Kontakt De Šilja i Dijega Koste u visini kaznenog prostora. VAR je pokazao da nema penala, samo slobodan udarac za Atletiko.

23' Pokušaj Mandžukića glavom
Napadač prvaka Italije Mario mandžukić je dobro skočio, ali nije dobro šutirao, lopta je završila visoko preko gola.
21' Dobar napad Atletika
ČIni se da i Atletiko malo ubrzava igru. Dobra akcija, sve se vrtelo oko kaznenog prostora, nedostajao je završni pas, a i Kjelini je dobro intervenisao ispred Grizmana.
15' Parti pripretio sa distance
Tomas Parti je šutirao ka golu Juventusa sa 20 metara. Snažan udarac, ali Ščešnji je uspeo da ukroti loptu.
12' Bonući umalo da zatrese mrežu
Korner za Juventus sa desne strane. Lopta je odlično ubačena pred gol, skočio je Bonući, šutirao glavom, ali nema gola. Velika prilika za Juventus.
9' Odličan Ronaldo, Oblak još bolji
Kristijano Ronaldo je izveo slobodan udarac sa 30 metara. Bio je to sjajn šut pod prečku, ali golman Atletika se izvio i sjajnom paradom sprečio pogodak!
8' Žuti karton za Kostu
Sudija je pokazao žuti karton Dijegu Kosti jer je iskoračio iz živog zida. On će propustiti revanš u Torinu.
5' Grizman i Kosta u akciji
Pokušava Atletiko brzim napadima iz kontre da ugrozi gol Italijana. Grizman je povukao loptu, došao nadomak kaznenog prostora, ali je njegovo dodavanje ka Kosti bilo neprecizno i prilika je propala.
1' Kontakt Matuidija i Grizmana u kaznenom prostoru
Matuidi je zakačio po stopalu Antoana Grizmana pošto je on već uputio šut ka golu. Igrači Atletika su protestovali, sudija Cvajer je smatrao da je sve bilo u okviru pravila. Grizman je dobio udarac, ali brzo se oporavio.
Utakmica je počela
Meč je počeo, sa centra su krenuli igrači Juventusa.
Dve ekipe su na terenu
Timovi su na terenu, sa razglasa ide standardna himna Lige šampiona, sve je spremno. Tribine ključaju od uzbuđenja, očekuje se uskoro da meč počne.
Ko će večeras zablistati?
Juventus će imati popularno lice među navijačima
Košarkaš Orlando Medžika Nikola Vučević nema dilemu za koga će navijati...
Juventus se uzda u Kristijana
Kristijano Ronaldo je ove sezone u Ligi šampiona samo jednom bio strelac, ali on je izuzetno efikasan kada je reè o nokaut fazi ovog takmièenja.Do sada je u Manèester junajtedu i Realu postigao 60 golova u eliminacionim utakmicama. Uz njega u špicu Italijana biæe i Dibala i Mandžukiæ. Mnogo posla za zadnju liniju "kolhonerosa".
Dobrodošli u naš LIVE BLOG!
Poslednje veče prvog dela osmine finala donosi nam uzbudljiv okršaj u Madirdu između Atletika i Juventusa.Nadajmo se da će, za razliku od mečeva odigranih u utorak, sada biti golova.

Ukrajinci saopštili: Obustavljamo

Ukrajinske vlasti saopštile su večeras da su obustavile svoje konzularne usluge u inostranstvu za muškarce starosti od 18 do 60 godina, pošto je ukrajinska diplomatija najavila mere za vraćanje u zemlju onih koji mogu da idu na front.