5. kolo: Crvena zvezda – Ludogorec 1:0 (1:0)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Ludogorec 1:0 (0:0), u meču petog kola grupne faze Lige Evrope.

Ivanić 57
  CZV   LDG
  1 : 0
Kraj utakmice
Pobeda Crvene zvezde 1:0 (0:0).

Strelac je bio Mirko Ivanić u 57. minutu.
Nadoknada
Još četiri minuta.
90' Lazetić propustio priliku da reši meč!
Gađao je iskosa sa leve strane sa sedam metara i lopta je otišla pored desne stative.
89' Zvezda čuva prednost
Još minut i nadoknada.
Izjednačenje u Danskoj!
Braga dolazi do 2:2.

Ovaj rezultat vodi Zvezdu u nokaut fazu!
87' Žuti za Gajića
Oštrim startom prekida napad Ludogoreca.
85' Ivanić zamalo
Još jedan udarac Ivanića sa ivice kaznenog. Lopta je okrznula prečku.
84' Zvezda se dobro brani
Ludogorec bez ideje kako da probije bedem domaćina.

81' Dvostruka izmena
Lazetić i Sanogo umesto Pavkova i Kange.
U Danskoj i dalje 2:1
Mitjilend vodi protiv Brage.

Ako Braga izjednači i odnese bod, a u Beogradu ostane 1:0, Zvezda će u nokaut fazu Lige Evrope večeras.
77' Još jedna izmena
Ulazi Rotariu umesto Čibote.
Slavlje

71' Pokušaj Ivanića
Iz okreta sa ivice kaznenog gađa gornji levi ugao, ali šut nije imao dovoljnu jačinu. Lako je to uhvatio Padt.
69' Žuti za Krstičića
Čim je ušao dobija žuti karton zbog prigovora.
68' Kanga hteo kao protiv Krasnodara
Udarac sa 25 metara iz "dropke" odlazi pored gola. Bilo je nezgodno.
67' Izlazi Petrović
Krstičić je u igri.

65' Dvostruka izmena
Izlaze Despodov i Goncalveš, ulaze Manu i Kafumana.
63' Žuti za Srnića
Zbog oštrog starta.
Tačan broj gledalaca na tribinama
21.814 gledalaca na tribinama stadiona Rajko Mitić.
62' Pavkov pored gola
Oprobao je udarac sa 18 metara i gađao pored gola.
Gol Ivanića
57' GOOOOL!
Fantastičan gol Mirka Ivanića!

Sa preko 20 metara pogađa u rašlje!

Video je da je golman izašao i sjajno pogodio. Prelep gol.

55' Pavkov gađao pod prečku
Snažan udarac punom iskosa sa leve strane sa deset metara – sjajno brani golman Ludogoreca.
Loše vesti za Zvezdu
Mitjilend vodi 2:1 protiv Brage.

Sada Mitjilend ima osam bodova, kao i Zvezda, ali imaju bolji međusobni skor i na drugom su mestu.

Braga i dalje prva sa devet bodova.
46' Ben gađao glavom
Srnić ubacio u gužvu iz kornera, Ben je samo skočio i pokušao glavom, ali je lopta otišla preko gola.
46' Počelo je drugo poluvreme
Ben je ušao umesto Kataija.
Najbolja šansa
Šut Ivanića
Nerešeno u Danskoj
Mitjilend – Braga 1:1 na poluvremenu.

Ako Danci ne pobede, a Zvezda trijumfuje, ide u nokaut fazu.

Ako ne pobedi, a Mitjilend i Braga odigraju nerešeno, moraće da pobedi Bragu u gostima kako bi išla dalje jer Mitjilend u poslednjem kolu igra protiv Ludogoreca u gostima.

Kalkulacija je mnogo.

Poluvreme
U Beogradu, na meču između Crvene zvezde i Ludogoreca rezultat je 0:0.
45+1' Ivanić propustio najbolju šansu
Katai ga je proigrao, ostao je Ivanić usamljen na sedam metara iskosa sa leve strane i gađao pored gola u spoljni deo mreže.
Nadoknada
Igraće se još jedan minut u prvom poluvremenu.

40' Kanga šutira
Udarac iz trka sa preko 20 metara odlazi metar pored leve stative.
40' Sreća za Zvezdu
Kanga greši na sredini, Ludogorec je krenuo u kontru, ali je Pankov presekao loše dodavanje.
38' Nezgodan šut Ivanića
Gađao je sa preko 25 metara iskosa u donji desni ugao i golmanu Ludogoreca je ispala lopta iz ruke i otišla van terena.

Bio je korner, ali Kanga je loše ubacio na prvu stativu.

36' Nekoliko pokušaja Zvezde da napravi nešto
Svaki je bio bezuspešan. Bez prave šanse za domaću ekipu.
29' Brani Borjan!
Gađao je Jankov sa ivice kaznenog posle sjajne kombinacije sa Goncalvešom. Ostavio mu je Goncalveš petom, Jankov je gađao i Milan Borjan odlično brani i sprečava vođstvo Ludogoreca.

23' Zvezda igra veoma slabo
Ludogorec ima 57% posed lopte u Beogradu i Zvezda posle početnog pritiska ništa nije uradila.

Bezidejna igra, možda i previše oprezno igraju. Čekaju da se bugarski tim otvori.
18' Šut Čibote
Iskosa sa leve strane sa ivice kaznenog gađa unutrašnjom, ali lopta odlazi preko gola.

Preambiciozan pokušaj.
17' Nešto mirniji deo igre
Bez uzbuđenja na stadionu "Rajko Mitić", posle početnog pritiska Zvezde.
11' Ludogorec "smirio" Zvezdu
Oslobodili su se početnog pritiska.
7' Prvi ozbiljniji napad Ludogoreca
Sotiriu je na penalu dočekao centaršut sa desne strane i glavom gađao daleko preko gola.
4' Agresivna Zvezda
U prvih nekoliko minuta Ludogorec nije mogao da izađe iz svog kaznenog.

Zvezda kreće veoma ofanzivno.
1' Odmah šansa
Posle 20 sekundi igre i iz prvog napada, Zvezda je izborila korner. Centrirao je Kanga, Eraković je šutirao preko gola.

1' Počela je utakmica

Poznato šta je sa Rodićem
Ne igra zbog stomačnog virusa. Pred utakmicu je imao temperaturu i bolove u stomaku.