4. kolo: Gent – Partizan 1:1 (0:0)

Fudbaleri Partizana su remizirali protiv Genta u Belgiji rezultatom 1:1 (0:0) u 4. kolu grupe B Lige konferencija.

Dobrodošli!
Partizan će u Belgiji pokušati da ispravi poraz u utakmici protiv Genta u Beogradu pre dve sedmice.
Kraj utakmice!
Partizan je imao priliku da ponovo preuzme prvo mesto, ali nije izdržao i remi, po svemu viđenom, možda jeste najrealniji ishod.
Igraće se još tri minuta nadoknade vremena.
86' Urošević krenuo po još jedan evrogol
Šutirao je veoma snažno, ali i neprecizno posle odbitka.
83' Maestralni Popović!
Gent se razigrao i došao do nove velike prilike koju je Hisaduliju odbranio golman Partizana.

Briljira mladi golman ove večeri!
80' Gent je izjednačio!
Hisaduli je ostao potpuno sam na petercu i zakucao loptu u mrežu Popovića.

Neshvatljivo je kako je ostao usamljen posle centaršuta sa desne strane.

Ponovo se pokazalo da je to velika boljka Partizana!
78' Pritisak Genta
Za sada to Partizan dobro odbija.
75' Još 15 minuta do kraja, plus nadoknada
Može li Partizan da izdrži i sačuva veliku pobedu koju ima u džepu?
70' Rikardo u šansi
Ali nije uspeo da primiri loptu i ona je otišla malo pored gola.
66' GOOOOOOOL!
Spektakularan gol Slobodana Uroševića!

Sa "roglja" leve strane kaznenog prostora namestio se na desnu nogu i pogodio "kiflom" same rašlje.

Gol njegove karijere, nema sumnje!
64' Ponovo se Partizan opredelio za kontre
U retkoj koju je izveo, Gomeš je proigrao Meniga, a on vrlo loše šutirao, jer je prethodno loše primio loptu.
57' U sledećem napadu Partizan je mogao da bude kažnjen!
Depotr je bio u sjajnoj šansi, ali je Aleksandar Popović skinuo čist zicer napadaču Genta.

Mladi golman briljira ove večeri!
56' Sjajan prodor Rikarda Gomeša pripremio je veliku šansu
Poslužio je Miloša Jojića na "penaltiku" koji je šutirao neprecizno, ali mu se lopta odbila za još jedan šut, ali je ponovo gađao veoma loše i preko gola.
53' "Malokrvno" deluje Partizan ove večeri
Nema pokušaja da se dominira kroz posed, niti oštrije pritisne rival na njegovoj polovini.

Kao da je srpski tim došao po bod koji mu ne bi gotovo ništa doneo.
51' Pokušaj Bezusa sa distance
Uputio je snažan, ali neprecizan udarac ka golu Partizana.
Nastavljena je utakmica
Nije bilo promena ni na jednoj, ni na drugoj strani.
Kraj prvog poluvremena
Partizan u novoj formaciji je prepustio kontrolu utakmice rivalu i pretio iz sporadičnih napada, te iz jednog takvog pogodio stativu, tačnije, Natho iz slobodnog udarca.

Ipak, bilo bi dobro kada bi crno-beli više držali loptu u posedu i onemogućili Gent da stvara prilike, te smanje pritisak na mladog golmana Popovića.
42' Često se igrači Partizana klizaju po terenu
Primetno je da teren nije u najboljem stanju, a podsetimo, u pitanju je podloga koju čini mešavina prirodne i veštačke trave.

Svakako nesvakidašnje.
39' I još jedna prilika za domaćina
Ovog puta centaršut je usledio sa desne strane, Kasto-Montes je pronašao usamljenog Depotra, ali je gorostasni napadač Genta loptu poslao preko prečke.

Prethodno je Igor Vujačić katastrofalnim ispucavanjem unazad poklonio korner rivalu.
36' Još jedna šansa za Gent
Ođiđa-Ofoe je proturio loptu kroz noge Jojiću kao na malom fudbalu, a potom poslužio Ovusua.

Srećom, usledio je neprecizan udarac veziste Genta.
33' Popović ponovo na visini zadatka!
Ođiđa-Ofoe je šutirao sa distance, a mladi golman još jednom odbranio šut koji je išao u sam ugao gola.

28' Stativa!
I to unutrašnji njen deo pogodio je Natho iz slobodnog udarca.

Centimetri, pa možda čak i milimetri su delili Partizan od vođstva.
27' Konačno je Partizan krenuo ka golu rivala
Dugo je trajao napad kada je Ovusu nagazio Rikarda Gomeša na nekih 18 metara od gola.

Biće do sjajna prilika za Natha da možda dovede Partizan u vođstvo.
21' Novi dobar pokušaj srpskog tima
Rikardo Gomeš je u kaznenom prostoru gledao samo gol i nije video da mu se ubacuje Danilo Pantić sa njegove leve strane.

Posle neuspešnog driblinga Gomeša, lopta je ipak došla do Pantića koji je lepo gađao, ali je Bolat ponovo bio na mestu.
17' Novi gol postiže Gent, ali opet je poništen
Kao "iz voza" je ispao Igor Vujačić fintom tela Ođiđe Ofoea koji je tako bez kontakta sa loptom proigrao Depotra.

Ispred belgijskog napadača se "uvukao" Nemanja Miletić i uz vrlo blagi kontakt pao.

U nastavku je Depotr zatresao mrežu, ali je dosuđen prekršaj.
16' Prva pretnja Partizana
Kvinsi Menig je zagrejao dlanove turskog golmana Bolata, ali nije bilo preterano opasno.

Ipak, vredno je pomena, jer je prvo što je srpski tim uradio.
15' Poništen gol Gentu
Kastro-montes je pogodio, ali je bilo jasno da je bio u nedozvoljenoj poziciji pre udarca.
8' Kamera je snimila Aleksandra Stanojevića na tribinama
Pored njega je Dragan Velanac, član delegacije Partizana, koji je razgovarao telefonom.
6' Sada dobra intervencija Vujačića ispred Depotra
Gent ozbiljno atakuje na startu, dok Partizan u novoj formaciji deluje prilično pogubljeno, za sada.
4' Izuzetan šut Kumsa i sjajna odbrana Popovića!
Miloš Jojić je napravio veliku grešku na 20-ak metara od sopstvenog gola i "poslužio" Kumsa koji je šutirao iz prve, ali je mladi Aleksandar Popović izvadio loptu iz samog ugla.

Inače, omaleni Kums je postigao jedini gol u prvoj utakmici ova dva tima u Beogradu.
Tribine nisu preterano popunjene
Malobrojni belgijski navijači su na stadionu, a iako srpskim navijačima nije bio dozvoljen dolazak, ipak ih ima nekolicina na tribinama.
Počela je utakmica!
Domaćin je u plavim dresovima, a Partizan će ovog puta biti u beloj opremi
Igrači Genta i Partizana upravo izlaze na teren
Na prvi pogled, teren na "Gelamko" areni u Gentu ne izgleda idealno.

U pitanju je mešavina veštačke i prirodne trave.
Potpuno novi Partizan ćemo gledati u Gentu.
Dakle, Partizan ćemo po prvi put ove sezone gledati u formaciji 3-5-2 ili 5-3-2, u zavisnosti da li je ekipa u napadu ili odbrani.

Sa tri štopera i dva beka, promene su nužne i na sredini terena, gde bi Bibars Natho trebalo da ima novu ulogu.

Videćemo kako će sve to izgledati u praksi na terenu od 18.45.
Objavljeni su sastavi dva tima:
Gent: Bolat – Hanke-Olsen, Ngadeu, Okumu, Fortuna – Kastro-Montes, Ovusu, Kums, Bezus – Ođiđa-Ofoe, Depotr.

Partizan: Popović – Miletić, Vujačić, Saničanin – Miljković, Urošević – Natho, Jojić, Pantić – Menig, Gomeš.