4. kolo: Crvena zvezda – Mitjilend 0:1 (0:0)

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su na svom terenu od Mitjilenda 1:0 (0:0), u četvrtom kolu grupne faze Lige Evrope.

Kanga 56 (ag)
  CZV   MIT
  0 : 1
Kraj utakmice
Poraz Zvezde od Mitjilenda – 0:1 (0:0).

Zvezda meč završila sa dva igrača manje i autogol je presudio.
90+6' Dragović pored gola!
Sa pet metara glavom pored gola!
90+5' Imaće Zvezda šansu
Slobodan udarac sa 30 metara. Svi su otišli u kazneni.
90+4' Crveni za Gobeljića
Zvezda završava meč sa dva igrača manje.
90+3' Mitjilend mogao da reši meč
Hansen sa pet metara gađao, lako je odbranio Borjan.
Nadoknada
Igraće se još pet minuta.
89' Još malo do kraja
Zvezda će imati još jednu priliku da pokuša da napravi nešto.
83' Eraković i Dioni u igri
Umesto Rodića i Bena.
82' Zvezda daleko od prave šanse
Nepovezanost u igri i nikava prava akcija.
77' Pankov propustio veliku šansu
Ostao je usamljen na pet metara posle centaršuta Bena iz kornera, ali je veoma loše zahvatio loptu i gađao preko gola.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT
74' Izlazi Kanga
Rišairo Živković na terenu.
Braga overava pobedu
Dolaze do 4:1 u 74. minutu.
70' Kanga malo preko gola
Još jedan šut sa preko 25 metara. Ovaj je bio bliže nego inače. Odlazi malo iznad prečke.
65' Žuti za Čarlsa
Ruši Kangu na sredini terena i seče kontru.
Autogol Kange
63' Izlazi Katai
Ulazi Radovan Pankov.

Gol pripisan Kangi
Autogol ipak Gelora Kange.
56' GOL!
Evander pogađa iz slobodnog udarca. Tačnije, na sedam metara od gola pogađa Kangu, koji skreće loptu u gol.

Zvezda gubi.
55' Katastrofalna greška Rodića
Dao je loptu u noge Isaksenu na 35 metara.

Pukla je kontra, kombinovali su Isaksen i Evander i Gobeljić je srušio sa leđa Evandera na 16 metara od gola.
52' Evander preko gola
Daleko preko gola, još jedan šut iz daljine.
51' Kanga opet iz daljine
Opet sa preko 25 metara i opet daleko pored gola.

starsport
50' Paulinjo preko gola
Uzeo je loptu kod svog šesnaesterca, pretrčao gotovo čitav teren i sa 20 metara gađao daleko preko gola.
48' Neverovatni Dragović
Svaku utakmicu pokazuje klasu. Sada dva bloka, sprečava udarce sa deset metara da stignu do Borjana.
46' Počelo je drugo poluvreme

starsport
Rezime
Degenek je ispao u 12. minutu, nije ga pokrio Dragović, pa im je pobegao Isaksen. Reprezentativac Australije ga kao poslednji igrač odbrane ruši sa leđa na 18 metara od gola i dobija direktan crveni karton.

Zvezda nije imala pravu priliku ni šut u okvir gola u prvom poluvremenu, dok je jedan udarac u okvir imao Mitjilend.

Sisto je posle dva dobra driblinga ostao usamljen i sa ivice kaznenog jako gađao po sred gola, ali je to sjajno Milan Borjan odbranio.

Kiša pada jako sve vreme i u Beogradu je pravi potop. Uslovi su veoma loši za igru.

Braga vodi protiv Ludogoreca 3:1 na poluvremenu, pa sada ima 9 bodova. Zvezda ima 8, Mitjilend 3, Ludogorec 1.

Poluvreme
Posle prvih 45 minuta je 0:0.
Nadoknada
Još jedan minut.
45' Žuti za Bena
Seče kontru Ben. Ruši sa leđa Isaksena.
40' Borjan spasao Zvezdu!
Sisto je ostao usamljen, gađao jako sa ivice kaznenog i to je fantastično odbranio kapiten Zvezde.
Braga vodi 3:1
Za 3:1 pogađa u 40. minutu Galeno.

starsport
38' Žuti za Pavkova
Laktom u glavu u skoku udara defanzivca gostujuće ekipe.

Svaki udarac laktom je žuti karton po pravilima UEFA.
Braga ponovo vodi
Braga vodi protiv Ludogoreca 2:1.

Strelac za 2:1 je Medeiroš u 37. minutu.
35' Kanga katastrofalan
Nije iskoristio priliku da pusti pas u prazno Benu, pa je onda na sredini terena dodao Sistu loptu u noge.

starsport
Ludogorec izjednačio
Ludogorec dolazi do izjednačenja protiv Brage. Gol za 1:1 u 33. minutu postigao je Sotiriu.
Trenutak kada je Degenek dobio crveni

29' Zvezda bez ikakve ideje
Sa igračem manje im ne ide. Rodić je šutnuo bez ikakve potrebe sa 40 metara. Poslao je loptu na tribine.
27' Kanga bespotrebno komplikuje
Držao je loptu ispred svog šesnaesterca previše. Na kraju je nekako iznudio faul.
Braga vodi protiv Ludogoreca
Portugalski tim vodi 1:0 protiv Ludogoreca od 25. minuta golom Mustratija. Prestigli su Zvezdu na tabeli i imaju bod više.
Crveni karton Degeneka
24' I dalje pada jaka kiša
Uslovi za igru su i dalje veoma loši. Potop u Beogradu.
20' Sreća za Zvezdu
Kanga gubi loptu na sredini, Isaksen dobija od Evandera perfektnu loptu u prostor između dva igrača, a Isaksen sa ivice kaznenog gađa pored gola.

STARSPORT
15' Šut preko gola
Isaksen sa ivice kaznenog gađa preko prečke. Preživela je Zvezda ovih nekoliko minuta.
14' Samo živi zid
Slobodnjak sa 18 metara – Dragović izblokirao opasan udarac Isaksena.
12' Crveni za Degeneka!
Degenek dobija crveni karton jer je na 18 metara od gola sruši sa leđa napadača Mitjilenda.

Preskočila ga je lopta, pobegao mu je igrač, srušio ga je sa leđa kao poslednji igrač odbrane i isključen je.
Šansa Ivanića, gde je na kraju sviran ofsajd

STARSPORT
8' Kanga u svom stilu
Bez ikakve potrebe gađa sa preko 30 metara iz trka. Lopta ide daleko pored gola.
6' Žuti za Kataija
Oštar start na sredini terena i dobija žuti karton. Nagazio je Nigerijca Onjediku i zasluženo je javno opomenut. Otvorenim đonom se ne sme ići. Prerano dobijen žuti karton.
5' Prvi šut
Andersen iskosa sa leve strane sa preko 20 metara gađa punom, ali lopta odlazi metar i po pored leve stative gola Milana Borjana.
4' Veoma loši uslovi za igru
Teren je natopljen. Igrači se klizaju, lopta se zaustavlja...
Koreografija

STARSPORT
1' Počela je utakmica

Sa zakašnjenjem se na sajtu UEFA pojavio sastav Danaca:
Losl – Dalsgard, Svjačenko, Paulinjo – Anderson, Čarls, Nvadike, Dir – Evander, Isaksen, Sisto.
Sastavi
Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Dragović, Degenek, Rodić - Sanogo, Kanga - Ben, Katai, Ivanić - Pavkov

Mitjiland: Losl - Dalsgor, Svjatčenko, Paulinjo - Anderson, Čarls, Envadike, Dir - Evander - Isaksen , Sisto
Dejan Stanković
Igramo kod kuæe, pred našom publikom, na našem stadionu. Imamo moguænost da obezbedimo sebi proleæe u Evropi. Ja verujem da to možemo zato što znam koga imam na raspolaganju, ko æe izaæi sutra, tako da svi zajedno možemo da ispišemo nove stranice istorije. Oèekujem manje-više utakmicu kao u Danskoj, s tim što igramo kod kuæe. Uvek je specijalno igrati pred našim navijaèima, to je tas koji može da prevagne na našu stranu. Protiv ekipe Mitjilanda ne možeš da kažeš da æeš iæi na nerešeno, moraš da ideš da pobediš. Na našem stadionu kalkulacije nisu potrebne, da se ne bismo izgubili u tome. Cilj je jasan, proleæe u Evropi, da li æemo doæi kroz pobedu ili nerešeno, ne znam.
Bo Henriksen, trener Mitjilanda
Podrazumeva se da moramo da pobedimo. Ako pogledate tabelu, to je kljuèna utakmica ako želimo da odemo dalje. To znaèi da moramo da napadnemo, ali da istovremeno budemo pametni i interligentni. To je fudbal. Zadovoljstvo je doæi na mesto gde su ljudi strastveni i prave divlju atmosferu. Tako nešto æe dati našim igraèima više energije i pomoæi im da napreduju.