2. kolo: Ludogorec – Crvena zvezda 0:2 (0:1)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u gostima Ludogorec 2:0 u 2. kolu F grupe Lige Evrope.

Kanga 64
  LDG   CZV
  0 : 1
Velika pobeda Zvezde!
Gelor Kanga je "bombom" odlučio pobednika u Razgradu – 1:0.
Još minut
Zvezda drži kontrolu
Igraće se još pet minuta
Toliko je Brisar produžio.
86' Dvostruka izmena u Zvezdi
Stanić se povredio i zamenio ga je Krstičić, dok je Živković ušao umesto Bena.
81' Žuti karton i za Stanića
Preoštro je startovao na 17 metara od gola i opomenut.

Despodov je imao dobru poziciju, ali je iz slobodnjaka pogodio živi zid.
80' Ooogroman kiks Erakovića nije kažnjen!
Kratku je loptu vratio Popoviću, Čibota je izleteo, prosledio loptu pored golmana Zvezde, ali je ona prošla tik pored stative.

Najbolja prilika za Ludogorec na meču.
77' Ludogorec ostaje sa igračem manje!
Sisinjo je udario Pavkova i ostavio saigrače da jure minus sa desetoricom.

Brazilac je zaradio drugi žuti karton.
76' Ben promašio zicer
Mogao je sve da reši.

Pavkov je skočio i idealno mu namestio zicer, ali je Ben ponovo loše primio loptu i pogodio pravo golmana.
75' Pokušaj Pavkova
Otvorila se kontra, Pavkov je uzeo loptu i odmah šutirao.

Pravo u golmana.
Projektil Kange
70' Stanić umesto Kange
Gabonac je bio ubedljivo najbolji igrač na terenu, čak i pored gola.

Verovatno izlazi zbog žutog kartona.
67' Prečka!
Pogađa je najagilniji igrač Ludogoreca Bernar Tekpetej.

Sjajno je gađao, prebacio Popovića, ali je lopta završila na prečki i daleko se odbila u polje.
64' Vodi Zvezda!
Projektil Gelora Kange!

Sačekao je jednu odbijenu loptu na rub šesnaesterca i snažnim udarcem zakucao loptu u gol.

Otprilike sa slične pozicije kao pre pet godina baš protiv Ludogoreca, s tim da je tada plasirao.

0:1!
62' Braga okreće Mitjilend!
U roku od samo osam minuta.

Prvo je Galeno, koji je bio strelac i u Beograd, iskoristio novi penal za Bragu, da bi se Orta iskupio za promašeni u prvom delu.

Braga sada vodi 2:1.
59' Popović siguran
Otklonio je opasnost posle oštrog centaršuta Sisinja.
58' Pavkov na terenu
Ušao je umesto Dionija. Slaba partija Francuza.

52' Varnice
Tekpetej je napravio faul pre nego što je izgubio loptu od Sanoga.

Međutim, Sisinjo je hteo da ga prekoči dok je ležao, što je iznerviralo Sanoga i poput bika ga je glavom bacio.

Sisinjo je zaradio žuti karton.
50' Zvezda još jednom propušta priliku
I opet Ivanić.

Sjajno ga je uposlio Ben, išao je sam ka golu, ali se spetljao, izgubio korak i propala je velika prilika.
Nastavljena je utakmica
Podrška Zvezdi u Bugarskoj

Kraj prvog poluvremena
Dobro izdanje Crvene zvezde u prvih 45 minuta.

Nekoliko šansi koju nisu realizovali Ivanić i Ben, uz kontrolu dešavanja posle neprijatnog uvoda.

Samo fali gol.
45+2 Karton i Kangi
Gabonac se iznevirao što sudija Brisar nije mu dosudio slobodan udarac posle igranja rukom jednog defanzivaca Ludogoreca na njegov udarac i odmah ga je Francuz kaznio za protest.
Igraće se još dva minuta
41' Zvezdi nedostaje realizacija
Kanga veze po celom terenu, sakrio je loptu, podelio pas za Bena, ali na oštar centaršut niko nije reagovao u petercu.
35' Mitjilend vodi u Bragi – Portugalci promašili penal
Evander je realizovao penal u 19. minutu, a onda je i domaćin imao najstrožu kaznu.

Međutim, nije je iskoristio Rikardo Orta.
36' Dioni – pravo u golmana
Snažan je bio to šut sa oko 20 metara, ali pravo u hrvatskog golmana Kahlinu.

34' Popović skoncentrisan
Tekpetej je pokušao da ga iznenadi praktično iz mrtvog ugla, ali se golman Zvezde nije dao.
32' Dioni slabo glavom
Gobeljić je dobro centrirao, a Dioni slabo zahvatio loptu glavom u duelu sa jednim čuvarom.

Bolja igra crveno-belih u ovom periodu.

27' Nova velika šansa za Zvezdu!
Ponovo ju je spremio nakon što je oduzeo loptu i asistirao Benu, ali je ovaj loše primio loptu pred zicerom.

Na kraju je šutirao u spoljni deo mreže.

Najbolja šansa na utakmici do sada.
25' Ivanić propustio da dovede Zvezdu u vođstvo!
Rodić je video usamljenog Ivanića i njegov trk, idealno ga uposlio, ali je MIrko promašio loptu na samo sedam/osam metara od gola Ludogoreca.

Bila je to sjajna prilika.
20' Pokušaj Ivanića
Lepo mu je Dioni spustio jednu loptu, ali je Zvezdin vezista iz solidne pozicije prebacio gol.
17' Novi žuti karton
Ivanić je napravio nesmotren faul na samo 20 metara od gola.

Sudija Brisar je dodelio već drugi karton Zvezdinim igračima.
13' Dioni je "požuteo"
Rano je dobio žuti karton.
12' Jak tempo meča
Igra se brzo na obe strane, bez previše taktiziranja, posebno od domaćina.
9' Sada Ludogorec pretio
Probio je po desnoj strani Tektpetej čuvara Pankova, spremio šansu Gonkalvešu, ali je ovaj pogodio Sotirijua na samo nekoliko metara od gola.

Sreća za Zvezdu.
6' Opasan napad Zvezde
Ivanić i Rodić su kombinovali na levoj strani, a levi bek oštro centrirao ka Dioniju.

Bio je prazan gol, ali je Plastun intervenisao u poslednjem momentu.
2' Odmah velika šansa za Ludogorec!
Jedna duga lopta je preletela kompletnu odbranu Zvezde, Tekpetej je bio brži od svih, golman Popović neodlučan da izađe, ali je uspeo da mu odbrani udarac.
Počeo je meč
Igrači su izašli na teren
Kompletan tim Zvezde
Poznat je sastav i Ludogoreca

Na golu je Kohlina, u odbrani su Sisinjo, Plastun, Berdon i Pinas, u vezi Bađi, Gonkalveš, ispred Santana, po krilima su Tekpetej i Žozue Sa, a u napadu Sotiru.