I kolo kvalifikacija: Petrokub – TSC 0:2 (0:1)

Fudbaleri TSC-a iz Bačke Topole plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, trijumfom nad Petrokubom u Moldaviji sa 2:0.

Dobrodošli!
Dobro veče!

Zajedno ćemo ispratiti meč prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope između moldavskog Petrokuba i srpskog TSC-a iz Bačke Topole.
KRAJ
TSC slavio na evropskom debiju!
90+ Tri minuta nadoknade
78' Komična situacija
Malo je nedostajalo da se rutinska intervencija moldavskog golmana pretvori u autogol.

Jedva je na liniji uspeo iz drugog pokušaja da uhvati loptu.
74' Šta sudi Rumun?
Zbog pada Banjca u svom kaznenom prostoru, sudija je svirao indirektan udarac i dodelio mu žuti karton!?
73' Nova izmena Zoltana Saba
Umesto Duronjića u igru ulazi Banjac.
68' Brzonogi Duronjić
Brzo je prošao po levoj strani, izbio pred golmana, ali je loše šutirao i prilika je propala.
66' Sigurna igra TSC-a
Od kada je broj fudbalera na terenu jednak, TSC kontroliše meč, igra oprezno i pokušava da sa još jednim golom stavi tačku.
55' Goooooool!
TSC duplirao vođstvo, 2:0.

Nenad Lukić bio je siguran egzekutor sa bele tačke.
54' Penal za TSC!
I crveni karton za defanzivca Petrokuba!

Odnosno drugi žuti karton za Rozgonjuka zbog starta u svom šesnaestercu sa leđa nad Zecom.
53' Prva izmena kod domaćih
Izašao je Dan Taras, a ušao Aleksandru Bežan.
47' Nimalo bezazleno
Đuro Zec je centrirao a sa 15-ak metara glavom je pokušao Tomanović.
46' Počelo drugo poluvreme
Sa centra kreću domaći.
POLUVREME
TSC iz Bačke Topole vodi na poluvremenu u Kišinjevu protiv Petrokuba sa 1:0.

Jedini gol postigao je Saša Tomanović u 16. minutu.

Treba reći i da naš predstavnik igra sa igračem manje od 30. minuta, kada je Boris Varga zaradio direktan crveni karton zbog neopreznosti pri skoku i udaranja laktom protivničkog igrača.
47' Žuti karton
Dan Taras je nepropisno zaustavio Borka Duronjića u kontri.
45+ Dva minuta nadoknade
44' Umalo autogol
Malo je falilo da Babić u najboljoj nameri savlada svog golmana, ali je Filipović vrhovima prstiju izbacio loptu u korner.
43' Prva izmena
Zoltan Sabo menja Vladimira Silađija, a na terenu je levi bek Nemanja Petrović.

Mora trener naše ekipe da pojača odbranu.
41' Dobra prilika za domaće
Kodžokari je dobro istrčao kontru i šutirao sa desne strane iskosa, ali je lopta prošla pored desne stative gola koji čuva Filipović.
38' Po udarac na obe strane
Nakon prvog kornera na meču, desni bek domaćih je šutirao sa dvadesetak metara, ali lopta nije stigla do Filipovića, pošto je udarac izblokiran.

Na drugoj strani je malo nedostajalo Nenadu Lukiću da iz okreta volejom postigne gol.
33' Sabo žuti karton
Zbog prigovora opomenut je i trener TSC-a Zoltan Sabo.
30' TSC ostao sa desetoricom!
Boris Varga dobio je direktan crveni karton zbog udaranja laktom protivničkog igrača u skoku.
25' Rasplamsala se borba
Domaći pokušavaju da uzvrate nakon primljenog gola, što opet ostavlja više prostora TSC-u da zapreti iz polukontri i kontri.
Strelac vodećeg gola, kapiten Saša Tomanović
Fotografija iz arhive, sa meča protiv Vojvodine.

Starsport
16' Gooooool!
Vodi TSC, 1:0.

Posle centaršuta Duronjića iz kornera, kapiten Saša Tomanovič koristi loše istrčavanje golmana Kristijana Avrama i donosi vođstvo svojoj ekipi.
14' Velika šansa za Petrokub
Platika je izašao jedan na jedan sa Filipovićem, ali golman TSC-a dobro reaguje i spasava svoj klub.

Na drugoj strani je Silađi pokušao, ali nije uspeo na najbolji način da zahvati loptu.
13' Ponovo samo korner
Đuro Zec je po desnoj strani prošao, ali je zakasnio sa dodavanjem.

Još jednom samo udarac iz ugla za goste.
12' Umalo gol
Duronjić je iskosa sa leve strane uputio udarac, koji je izblokiran.

Samo korner.
9' Sada mirno
Nakon početnog pritiska TSC-a, domaći su se malo oslobodili i par puta pokušali da uzvrate, ali bezuspešno, bez udarca ka golu Filipovića.
2' Prvi pokušaj TSC-a
Posle Duronjićevog kornera Milićević je glavom šutirao, ali sa druge stative "čiste" domaći.
1' Utakmica je počela
Sa centra kreću gosti i napadaju sa leve na desnu stranu.
Svlačionica našeg predstavnika
Sastavi su poznati
Napadački tandem Vladimir Silađi - Nenad Lukić od starta na stadionu u Kišinjevu.

Njih dvojica su prošle godine imali identičan učinak – 16 pogodaka i dve asistencije.