Sastaju se Vulverhempton i Sevila (Duisburg, 21.00), odnosno Šahtjor i Bazel (Gelzenkirhen, 21.00).

Dodo se upisao u listu strelaca
89' Goooool!
Novi gol Šahtjora, 4:0.

Nakon sjajne kontre i Dodo se upisao u listu strelaca.
84' Lupetegi menja konačno
De Jong i Vaskes su na terenu umesto El Nezirija i Đordana.
86' Bazel umalo do počasnog gola
Vidmer je uputio udarac glavom, ali ne uspeva da pogodio okvir gola.
83' Sevilja bliža golu
El Neziri je šutirao glavom posle kornera, međutim, Ruben Neves je izblokirao njegov pokušaj.
78' Nova promena kod Vulvsa
Na teren će Diogo Žota umesto Adame Traorea.
77' Patrisio siguran
Banega je lepo gađao, ali falila je snaga u tom šutu.

Rui Patrisio siguran i to je korner za Sevilju samo.
Alan Patrik rutinski
74' Goooool!
Šahtjor poveća vođstvo, 3:0.

Sa bele tačke siguran je Alan Patrik.

Gotovo sa sigurnošću možemo da kažemo da je Šahtjor novi polufinalista.
71' Prva promena kod Vulvsa
Umesto Žoaa Mutinja na terenu je njegov zemljak Pedro Neto.
66' Nova šansa za Sevilju
Dobar centaršut Susa, a glavom ne uspeva gol da postigne Žil Kunde.

Posao mu je otežao Koudi koji mu je bio na leđima.
Đorđe Nikolić nakon uspešne intervencije

Getty images
62' VAR!
Gledala se video tehnologija u Gelzenkirhenu.

Bazel je tražio penal zbog navodnog faula, ali Majkl Oliver odlučuje da tu nema osnova za najstrožu kaznu.
59' Dobar napad Sevilje
Najbolji napad Sevilje u nastavku, Navas je uposlio Okamposa a ovaj Đordana.

Ipak, Dendonker uspešno blokira i od svega samo korner.
58' Mirno u nastavku
Nije bilo velikih šansi ni u Duisburgu ni u Gelzenkirhenu na početku drugog poluvremena.

46' Počelo II poluvreme u Duisburgu
Ko će u polufinale, Vulvsi ili Sevilja?
46' Počelo II poluvreme u Gelzenkirhenu
Bazel pokušava da nadoknadi minus iz prvog dela.
POLUVREME
Šahtjor – Bazel 2:0 (Moraeš 2, Tajson 22)

Vulverhempton – Sevilja 0:0

40' Prečka!
Šahtjor uništava Bazel.

Markos Antonio je sada šutirao i pogodio prečku.
38' Nova sjajna odbrana Nikolića
Marlos je šutirao i umalo nakon dve asistencije postigao i pogodak, ali je srpski golman refleksno intervenisao.
37' Sevilja sve opasnija
Ovoga puta Okampos je lepo gađao dalji ugao gola Ruija Patrisija, ali je lopta otišla malo pored leve stative.
30' Nikolić čuva čast Bazela
Imao je Tajson šansu da postigne još jedan gol, ali je Đorđe Nikolić odlično intervenisao.
25' Otvorena borba Vulvsa i Sevilje
Španci u ovim trenucima imaju bolje napade, ali engleska ekipa ima ubojitu kontru.

Ipak, još uvek nema golova u Duisburgu.
Gol Tajsona
22' Gooooool!
Šahtjor duplirao prednost protiv Bazela, 2:0.

Ponovo je asistent Marlos, ali je strelac jedan drugi Brazilac – Tajson.

Dobar udarac sa ivice kaznenog prostora, lopta je zakačila defanzivca Bazela i završila iza leđa Đorđa Nikolića.
Užasno izveden penal Himenesa

14' Šansa i za Bazel
Pululu je imao dobar solo prodor, ali je lopta prozujala pored stative Andrija Pjatova.
14' Suso uzvraća
Samo minut posle promašenog penala Himenesa, Suso je dobro šutirao ali Rui Patrisio odlično brani.
12' Himenes promašio penal!
Raula Himenesa je pročitao Bona.

Ostaje 0:0.
11' Penal za Vulvse!
Adama Traore je fauliran sa leđa u kaznenom prostoru Sevilje i to je jedanaesterac.

Očajnički potez Diega Karlosa i žuti karton za njega. Dobro je i prošao.
11' Vulvsi bolje otvorili
Ali španska ekipa uspeva da se oslobodi početnog pritiska i lopta je sada više na polovini Vulverhemptona.
4' Bazel umalo do izjednačenja
Glavom je šutirao Artur ali je lopta otišla pored gola.
Gol Žuniora Moraeša za vođstvo Šahtjora
2' Gooooooool!
Šahtjor vodi protiv Bazela, 1:0.

Žunior Moraeš je uspeo glavom dobro da zahvati loptu posle kornera Marlosa i ukrajinska ekipa već u 2. minutu stiže do vođstva.
1' Prvi udarac na meču u Duisburgu
Adama Traore je centrirao, a glavom je pokušao Raul Himenes.
1' Utakmice su počele