Uživo: Liga Evrope se igra!

Fudbaleri LASK–a će na svom terenu dočekati Mančester junajted u prvoj utakmici osmine finala Lige Evrope.

Kiša golova
U završnici utakmice videi smo veliki broj golova. Prvo je Mata u 82. minutu zatresao mrežu LASK–a, da bi potom Frej postigao treći gol Bazela u Nemačkoj, a u Istanbulu je Edin Višća sa bele tačke doneo Bašakšehiru prednost nad Kopenhagenom
Evo gola i u Istanbulu
85' Goooooooool
Bazel vodi sa 3:0, Frej je strelac
82' Goooooooool
Huan Mata je bio strelac trećeg gola, lepo se snašao i poslao golmana u jednu, a loptu u drugu stranu
75' Klaus opasno šutira...
Napadač LASK – a imao je veliku priliku da sjajnim udarcem matira Romera, ali je ipak za malo bio neprecizan pa ostaje 2:0 za Mančester junajted.
73' Gooooooooooool
Bez mnogo dešavanja u drugom poluvremenu
Za nešto više od sat vremena fudbala smo na tri terena u Evropi videli samo tri gola od čega su dva bila u Austriji, zahvaljujući Igalu i Džejmsu
66' LASK propušta novu šansu
63' Igalo pogodio stativu
Goooooooooool
Mladi fudbaler Mančester junajteda uspeo je da se odlično snađe i postigne i drugi gol na meču
52' I Bazel opasan
Iako Švajcarci imaju gol prednosti u Frankfurtu oni ne odustaju. Napadaju svim silama otkako je počelo drugo poluvreme, ali ni oni nisu uvećali svoju prednost
LASK odmah preti
Dobar napad domaćina odmah na startu, imali su tri pokušaja na gol engleskog tima, ali su bili neprecizni pa i dalje gube sa 1:0
46' Počelo je drugo poluvreme
Kraj prvog poluvremena
Na dva terena smo videil po jedan gol, dok jedino u Istanbulu nije bilo pogodaka.
40' Odlična prilika za LASK
Prvi put je domaćin ozbiljnije pripretio, ali tu je bio Baji da pravovremeno reaguje i da otkloni opasnost
35' Junajted preti iz prekida
Fernandeš je solidno centrirao, odbrana austrijskog tima je dobro reagovala i onemugućila drugi gol
Gooooooooool
Kampo je u 27. minutu doneo Bazelu prednost u Franfkurtu, dok je Odion Igalo svojim 4. golom u dresu Mančester junajteda prvi zatresao mrežu u Austriji
24' Dominik Džejms propušta veliku priliku
Sjajna prilika za Junajted, Džejms je iz kaznenog prostora šutirao na gol, ali je golman LASK–a fantastično reagovao, a posle kornera je probao glavom, međutim pored gola.
20' Junajted konkretniji
Iako se gosti prilično trude da dođu do gola, za sada ne uspevaju. Prvo smo videli Matu, pa onda i Igala u prilici, ali se iz toga maltene ništa nije iznedrilo.
11' Mirno je na svim terenima
LASK je nešto oprezniji, a Junajted je od prve sekunde nametnuo svoj ritam i imao par dobrih šansi, međutim golova nije bilo. Ista je situacija na ostalim terenima u Ligi Evrope, pošto nigde golova nema.
Već dva žuta kartona u Istanbulu
U 4. minutu utakmice "požuteli" su Kahveči i Santos
5' Fred šutira, preko gola
Posle dobre polu kontre Mančester junajteda udarac ka golu LASK–a uputio je Fred, ali je bio neprecizan i lopta je otišla visoko preko prečke
Utakmice su počele
Prvih nekoliko minuta mirno protiču, nema previše aktivnosti na terenu, a tribine su prazne zbog koronavirusa, kako smo već i rekli
Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti utakmice osmine finala Lige Evrope, koje će se igrati pred praznim tribinama

Ukrajinci saopštili: Obustavljamo

Ukrajinske vlasti saopštile su večeras da su obustavile svoje konzularne usluge u inostranstvu za muškarce starosti od 18 do 60 godina, pošto je ukrajinska diplomatija najavila mere za vraćanje u zemlju onih koji mogu da idu na front.