1/16 finala: Salcburg – Ajntraht 2:2 (1:1)

Fudbaleri Salcburga i Ajntrahta odigrali su nerešeno 2:2 (1:1) u naknadno odigranom meču šesnaestine finala Lige Evrope.

Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti zaostali meč 1/16 finala Lige Evrope između Salcburga i Ajntrahta.

Prvi meč pripao je nemačkoj ekipi rezultatom 4:1.
KRAJ
83' Gooooool!
Ponovo je nerešeno, 2:2.

Kakva golčina Andrea Silve. Istrčao je kontru, a zatim snažnim i preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora savladao Cicana Stankovića. Gol pogledajte OVDE.
Gol Onguenea
72' Gol, gol, gol!
Salcburg ponovo vodi, 2:1.

Soboslaj je izveo korner, a najviši u skoku je bio Engene, koji vraća nadu domaćima.
70' Kostić pokušava
Filip Kostić je još jednom istrčao kontranapad i putirao ka golu Cicana Stankovića, ali jačina udarca nije bila na potrebnom nivou. Razumljivo, Kostić je mnogo pretrčao u dosadašnjem toku meča.
66' Kakva prilika za Ajntraht
Imali su gosti kontru 2 na 1, Kostić je dugo vukao loptu i na kraju nije želeo da bude sebičan, što ga je koštalo pogotka. Poslao je prejak pas na drugu stativu, a uz to je i njegov saigrač bio u ofsajdu.
60' "Bomba" Ramalja
Konačno konkretan pokušaj domaćih. Iz velike daljine je pokušao Ramaljo, ali je lopta završila pored gola Kevina Trapa.

EPA-EFE/ANDREAS SCHAAD
56' Salcburg pokušava
Domaći su pred velikim izazovom. Za produžetak im je potrebno da postignu čak tri pogotka, međutim, Ajntraht i te kako može da pripreti iz kontre.
46' Počelo drugo poluvreme
Poluvreme
Rezultat posle prvih 45 minuta je 1:1.
43' Kostić preti
Šutirao je naš fudbaler iskosa, ali je Stanković bio obazriv.
Andre Silva pogodio
30' Gooooool!
Ajntraht izjednačio, 1:1.

Odličan prodor i centaršut Filipa Kostića u gol je pretvorio Andre Silva, koji je glavom savladao Cicana Stankovića.
Ulmerov gol
13' Velike prilike za Salcburg
Kakve dve šanse su propustili domaći igrači.

Kevin Trap je u dva navrata fenomenalno intervenisao i spasao svoju ekipu.
10' Goooool!
Vodi Salcburg, 1:0.
5' Salcburg krenuo agresivno
Kao što se i očekivalo, domaći su krenuli ofanzivno. J

oš uvek nisu napravili konkretu šansu, Koita je dobio žuti karton, a za plasman u narednu rundu biće im potrebna pobeda od tri gola razlike.
1' Utakmica je počela