Astana – AZ 0:5 (0:1)

Fudbaleri AZ Alkmara pobedili su Astanu sa ubedljivih 5:0 u utakmici 4. kola Lige Evrope i bar na kratko izbili na čelo grupe L.

Boadu 29, 77, Midšo 52, Idrisi 57, Hacidijakos 76
  AST   AZ
  0 : 5
KRAJ
90+2' Boadu promašio prazan gol
Boadu je sa svega nekoliko metara promašio prazan gol
85' "Horor" se uskoro završava
Navijači i fudbaleri Astane ne mogu da dočekaju poslednji sudijski zvižduk. AZ je u potpunosti ponizio Astanu, koja je na momenta i imala po koju šansu za gol, ali sve to pada u vodu kada se pogleda semafor, 5:0
Katastrofa
Astana je od AZ Alkmara primila čak 11 golova u ovom dvomeču, a ostalo je da se igra još desetak minuta
77' Gol! Opet Boadu!
Sjajni mladi napadač postigao je svoj drugi gol na večerašnjoj utakmici, gol koji je potpuno razmontirao odbranu Astane. Rezultat je 5:0 i to je 11. gol AZ Alkmara u ovom dvomeču
76' Gooooooooooooooool
AZ Alkmar je potpuno uništio Astanu, u dvomeču su im dali 10 golova
70' AZ i dalje dominira
Holandski predstavnik igra veoma dobro na ovom susretu. Naterali su Astanu da se totalno povuče u svoj kazneni prostor i deluje kao da je samo pitanje vremena kada će postići i 4. gol
59' Šomkov preti!
Odličan udarac levog beka Astane. Šut sa nešto veće udaljenosti koji je Bizoa stavio na muke, ali se ipak rezultat nije menjao
57' Gooooooooooool
Posle prelepe akcije AZ Alkmara, viđen je i treći pogodak. Nakon nekoliko razmenjenih duplih pasova, lopta je stigla do Ousame Idrisija koji je nebranjenu mrežu pogodio sa svega nekoliko metara. 3:0 vodi AZ, da li se to sprema nova katastrofa?
56' Boadu propušta veliku priliku
Ponovo je AZ nasamario odbranu Astane. Došli su do peterca kazahstanskog tima, ali je osamnaestogodišnji fudbaler propustio da donese visokih 3:0 prednosti za svoj tim
52' Gooooooooooooooool
Midšo je kaznio lošu igru Astane u defanzivi, uspeo je da šutira ispod noge svog čuvara i da loptu pošalje u "malu mrežu" za prednost AZ Alkmara od 2:0 posle 52 minuta igre
46' Počelo je drugo poluvreme
AZ ima prednost jednog gola posle prvih 45 minuta, ali ni Astana nije bez šansi. Domaćin je agresivno krenuo, ali se holandski predstavnik uspešno odbranio
45' Postnikov sa velike udaljenosti, nema gola
Sa preko 40 metara je probao štoper Astane, ali je taj njegov šut lako bio ukroćen
38' I Astana preti
Imali su domaći preko Tomasova i Kižničenka priliku da dođu do izjednačenja posle nešto više od pola sata fudbala, ali su bili nespretni, pa se AZ uspešno odbranio
37' AZ propušta kolosalnu šansu
Umalo je na semaforu pisalo 2:0, ali je strelac za sada jedinog gola želeo da asistira i odbrana Astane je imala vremena da interveniše
32' Preti Astana
Tomasov je bio taj koji je pokušao da Astani donese izjednačenje samo 3 minuta po primljenom pogotku, ali je taj šut završio preko prečke.
29' Gooooooooooooooool
Boadu se našao u jako dobroj šansi, ušao je u kazneni prostor i loptu poslao Eriću kroz noge, pravo u mrežu, pa AZ Alkmar vodi u Kazahstanu sa 1:0
23' Rukavina greši u petercu, ipak nema gola
Spetljao se Toni Rukavina tačno ispred svog gola, što je iskoristio Boadu, šutirao ka golu, ali je i on bio nespretan pa nije AZ doveo do vođstva
20' AZ ponovo preti
Vindal se lepo ubacio sa leve strane, dobio jako dobar pas i pokušao da postigne pogodak iz ne baš izgledne situacije, pa je holandska ekipa dobila samo korner
16' Astana upropastila dva kontra napada
Imao je domaći tim dve prilike iz kontra napada, jednu preko desne, a drugu preko leve strane i obe su se završile na isti način – izgubljenom loptom
12' Kopmejners ponovo šutira... Ostaje 0:0
AZ nastavlja po starom receptu, pritiskaju Astanu sa desne strane uz pomoć igrača iz sredine i sada je kapiten AZ Alkmara, Kopmejners, probao da šutem van kaznenog prostora postigne pogodak, ali je bio neprecizan
8' Prvi opasan napad na meču
AZ Alkmar je iskoristio kiks Astane i krenuo u opasan atak po desnom boku iz kog je ka golu Astane šutirao Stengs, ali je Erić bio dobro postavljen i odbranio taj udarac. U nastavku akcije dosuđen je faul za holandski tim, pa je Kopmajners tukao sa preko 30 metara i Erić ponovo dobro postavljen bez problema hvata loptu.
5' Gosti bolje počeli
AZ Alkmar je u nešto boljoj situaciji po izvođenju početnog udarca, ali su izmamili i zvižduke publike zbog držanja lopte u defanzivnoj liniji, dok čekaju na neku grešku Astane kako bi napali
1' Počela je utakmica
Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti utakmicu 4. kola Lige Evrope između Astane i AZ Alkmara u kazahstanskoj prestonici, Nur-Sultanu.

16.700 vojnika raspoređeno: Počelo je...

Filipinske i američke trupe počele su danas vojne vežbe "Balikatan" u Filipinima, koje će trajati do 10. maja, a uključivaće i pomorske vežbe u Južnom kineskom moru, na čije teritorije polažu pravo i Kina i Filipini.