Norveška – Srbija

Fudbaleri Srbije posle produžetaka pobedili su Norvešku 2:1 (1:1) u dramatičnoj utakmici u Oslu u baražu za EURO.

Norman 88 – Milinković-Savić 82, 103
  NOR   SRB
  1 : 2
POBEDAAAAAA
Srbija je pobedom nad Norveškom 2:1 prošla u finale plej-ofa.
Igraće se još minut
Srbija se dobro brani!
Sergej požrtvovan, Milenković fantastičan.

Kako samo komanduje večeras odbranom.
Pet minuta do kraja!
Norvežani imaju inicijativu, a Srbija se dobro brani.
108' Kolarov!
Strašan udarac kapitena iz slobodnog udarca, ali je Jarstajn odbranio.
Počeo je drugi produžetak
Uživanje!
Kraj prvog produžetka!
103' Majstorija Sergeja!!!
Srbija vodi 2:1.

Ponovo Sergej Milinković-Savić – fantastičan gol!

Šta je uradio vezista Lacija, popadala je cela odbrana Norvežana, a SMS "bocnuo" u mrežu.
101' Stativa!
Neverovatno šta nije gol.

Lazović je prvo pogodio stativu, a onda je u nastavku akcije Tadić preslabo šutirao iz dobre pozicije.
Period mirnije igre
Sjajnih 90 minuta, pa onda čuvanje snage.

Velika borba.
96' Norveška mogla do preokreta
Edegar je driblao, a Haland zakasnio zamalo.

EPA-EFE/Fredrik Varfjell
Srbija bila na "dlaku" do pobede
Samo dva minuta delila su Srbiju od pobede, sasvim zaslužene!

I onda su "zaspali" Milivojević i SMS i dozvolili Normanu da izjednači.

Idemo u produžetke.
Kraj regularnog toka!
Idemo u produžetke
Gol Sergeja
Pritisak Srbije!
Opsada gola Norveške.

Mitrović, Milivojević, Sergej i na kraju ništa.
Još četiri minuta
88' Norveška stiže do 1:1!
Dva minuta pre kraja...

Strelac je rezervista Norman.

Neverovatno je mu niko nije izašao u šut sa ivice kaznenog prostora, a Rajković tu ništa nije mogao.
86' Mitrović u prilici
Kakav tempo u samom finišu.

Mitrović opet glavom, ali pravo u golmana.

Igra se bez veznog reda, konstantni napadi na obe strane.
86' Opet Rajković!
Sjajno je bio postavljen u hitrom napadu Kinga.

Iskoračio je i sprečio asistenciju.
82' GOOOOOOL!!
Vodi Srbija, Sergej Milinković-Savić!

Vezista Lacija se najbolje snašao posle Tadićevog prekida i konačno "slomio" Norvežane.

Kakva izmena, samo tri minuta ranije je ušao na teren.
79' SMS i Milivojević na terenu
Izlaze Đuričić i Maksimović.

74' King – Rajković brani
Snažno je tukao sa ivice kaznenog, ali je Rajković izbacio loptu.

Bilo je opasno...
73' Kolarov!
Snažan udarac sa više od metara, ali je golman Norveške bio skoncentrisan.

Korner za Srbiju.
71' Edegor preti
Izborio se za šut sa 20 metara i prebacio gol.
Norvežani sa trojicom napadača
Kakav potez Lagerbaka.

U trenutku kada se njegov tim brani uvodi napadača Džošuu Kinga, a izlazi povređeni vezista Johansen.

EPA-EFE/Stian Lysberg Solum
57' Nova šansa
Naravno, za Srbiju.

Opet Mitrović posle centaršuta Lazovića, ali slabo je glavom zahvatio.

I ovo je bilo jako opasno.
54' Đuričić – kakav pronašaj!
Neverovatno!

Šta je promašio Đuričić sa samo pet metara.

Imao je svo vreme ovog sveta, bio usamljen i ceo gol pred sobom, a pogodio je pravo u golmana.

Drugi ogroman promašaj Srbije.

50' Rajković siguran
Dobro je intervenisao u dva napada domaćina i "očistio" situaciju.
48' Gudelj!
Sjajan prekid Tadića (po ko zna koji put) i loš udarac glavom Gudelja.

Bio je usamljen na petercu.
46' Odmah opasan napad Srbije
Berge je zaustavio Tadića u opasnoj zoni.

Tumbakovićev tim najavljuje isti pristup u nastavku.
Nastavljen je meč
Izmena u Norveškoj posle odmora
Na terenu je Matijas Norman umesto Renea Henriksena

Opis poluvremena
Srbija je morala da vodi po svemu prikazanom.

Nizala je šanse, ali nijednu nije iskoristila – najbolju Aleksandar Mitrović kada je imao prazan gol sa samo pet metara.

Dobro je što je Dušan Tadić raspoložen, sve radi na terenu i ukoliko nastavi u drugom poluvremenu, pobeda "Orlovima" biće sve bliža.

Sa druge strane, Norvežani su mogli da nas kazne u samom finišu kada je sa gol linije izbacio loptu Nemanja Maksimović.

Velika borba se vodi u Oslu!
Promašaj Mitrovića
Kraj prvog poluvremena
45' Serlot – brani Rajković
Dugo je trajala akcija Norvežana, Haland je centrirao, a Serlot glavom gađao, pre nego što je Rajković napravio paradu.

35' Nestvaran promašaj Mitrovića!
Sa samo pet metara imao je prazan gol.

Sve mu je priredio Đuričić, a napadač Fulama promašio ono što se ne sme.

Tumbaković se uhvatio za glavu.
32' Norveška mogla do vođstva!
Posle kornera je glavom tukao Haland, a sa gol linije loptu izbacio Maksimović.

Imali smo sreće.
7:1 u šutevima
Naravno u korist Srbije.

Eto koliko su "Orlovi" bili bolji u prvih pola sata.
31' Berge je probao
Previše ambiciozno i neprecizno sa više od 25 metara.
26' I opet!
Više i ne brojimo šanse.

Đuričić je prošao po levoj strani, a Mitrović probao petom, ali slabo i pravo u golmana.
25' Mitrović!
Ovo je bilo jako blizu.

Lazović je idealno centrirao, a Mitrović loše zahvatio loptu glavom.

Nova propuštena šansa...
23' Norvežani se brane
Konstantna inicijativa "Orlova" na odbranu domaćina.

Fali gol, nadamo se da će brzo...
Pritisak Srbije
Opet preko Tadića, prosto pleše po terenu...

Ponovo je idealno centrirao, a Mitrović napravio faul u napadu u situaciji kada je glavom pokušao.
17' Srbija propustila već treću šansu!
Raspoložen je veoma Dušan Tadić!

Sačuvao je loptu i opet odlično centrirao, a Đuričić glavom pogodio pravo u Jarnstajna.

To nije specijalnost veziste Sasuola, ali je svakako morao bolje da gađa sa samo pet metara.
Jak tempo utakmice
Igra se jako brzo i agresivno u početnih 15 minuta.

Srbija je imala bolji start, ali se Norveška već konsolidovala.
12' Norvežani igraju dugim loptama
Traže se Serlot i Haland, koji je "razgrnuo" odbranu Srbije, ali i napravio faul u napadu.

Raduje početak "Orlova"
Ofanzivno, drsko i kreativno...

Samo da tako nastave.
6' I još jedna sjajna prilika
Au, najbolja do sada!

Sjajna akcija u kojoj su učestvovali Tadić i Đuričić, a Lazović izašao pred gol Norveške i izblokiran u poslednjem trenutku.

Usledio je samo korner...
5' Nova šansa za Srbiju!
Opet je Tadić "spakovao" šansu, a Filip Đuričić probao da plasira.

Ipak, lopta je prošla pored gola.
4' Igra se na polovini domaćina
Krenula je ofanzivno Srbija...

Dobila je jedan prekid iz dobre pozicije, Tadić je centrirao, ali niko nije zahvatio loptu.
1' Srbija odmah stvorila šansu
Probao je glavom Nemanja Maksimović na centaršut Dušana Tadića, ali je golman Jarstajn odbranio.

Dobar početak "Orlova".
Počela je utakmica!
Igrači na terenu
Slede himne...
Škotska ili Izrael u finalu baraža?
Njihov duel počinje u istom terminu (20.45) na "Hempden parku" u Glazgovu.
Igrači su izašli na zagrevanje
Još pola sata do utakmice!
Idemo "Orlovi"...
Na današnji dan
Srbija je slavila protiv Albanije u Elbasanu.

Neka i sada bude isti rezultat.

Podsetite se kako je bilo u pretnodnim kvalifikacijama za EURO.
Haland "prekrstio" Kolarova
Uoči susreta golgeter Borusije Dortmund nazvao je kapitena Srbije "Kolaroven".

"Srbija ima sjajne igrače. Ispred svih je Kolaroven, siguran sam da će igrati", rekao je Norvežanin, pre nego što je detaljnije analizirao asa Intera.
UEFA dala poverenje najboljem
Na centru igrališta biće Italijan Danijele Orsato.

Orsato je nedavno delio je pravdu na poslednjem finalu Lige šampiona između Bajerna i PSŽ-a (1:0).
Može li da se ponovi 2000. godina?
Tadašnja Jugoslavija je tada slavila protiv Norveške (1:0) golom Sava Miloševića.

Bilo je to u Liježu u grupnoj fazi Evropskog prvenstva.

Zanimljivo, obe selekcije su baš tada igrale poslednji put na kontinentalnom turniru.
Sofascore grafika

Kako zaustaviti Halanda?
Selektor Ljubiša Tumbaković uzda se u Boga.

"Uradićemo sve što moćemo da neutrališemo individualni kvalitet Norveške. Znamo koje su njihove mane i pokušaćemo da iskoristimo. Verujem u Boga i Bog će nam pomoći da sačuvamo Halanda. Sve je ovde otvoreno. Oba tima su dogurala daleko. Norveška ima malu prednost što će igrati na domaćem terenu", rekao je Tumbaković.
Srbija hoće austrijski recept
Norvežani sve do skoro nisu imali poraz na svom terenu više od tri godine.

Prošlog meseca Austrija je slavila 2:1 baš na Ulevalu i pokazala "Orlovima" put...
Postava Norvežana
Jarstajn - Elabdelui, Reginiusen, Ajer, Alesami - Berge, Henriksen, Johansen - Edegor - Serlot, Haland

Očekivano ofanzivna, sa dvojicom "teškaša" u napadu – Halandom i Serlotom.
Ovo je tim Srbije!
Rajković – Milenković, S. Mitrović, Kolarov – Lazović, Gudelj, Maksimović, Ristić – Tadić, Đuričić – A. Mitrović.

Selektor Ljubiša Tumbaković je u startnih 11 odlučio da ubaci debitanta Mihaila Ristića po levoj strani, a u timu su još (neočekivano) Filip Đuričić i golman Predrag Rajković.

Na klupi su standardna "jedinica" Marko Dmitrović, Sergej Milinković-Savić, ali i Luka Milivojević.

Priliku je dobio Nemanja Gudelj kao uigraniji sa imenjakom Maksimovićem.
Tumbaković sprema iznenađenje?
Portal Mozzartsport najavljuje da će da debituje Mihailo Ristić i to u kakvom trenutku.

Kao i da će priliku od prvog minuta dobiti Filip Đuričić umesto Sergeja Milinković-Savića, a Predrag Rajković na crti umesto standardnog Dmitrovića.