<table class="score" width="100%" cellspacing="0" cellpading="0"> <tfoot> <tr> <td colspan="5"> </td> </tr> </tfoot> <tbody> <tr class="county"> <td> </td> <td>SRB</td> <td> </td> <td>TUR</td> <td> </td> </tr> <tr class="number"> <td> </td> <td>0</td> <td>:</td> <td>0</td> <td> </td> </tr> </tbody> </table>

Dobrodošli!
Kraj utakmice!
Srbija – Turska 0:0
90' Turska bila blizu gola
Ipak, Srbija se nekako odbranila...
Sudija je produžio još pet minuta
88' Srbija mogla do gola!
Rezervista Đuričić je loše glavom tukao, Mitrović se borio i na kraju izborio samo korner.
86' Karaman – brani Rajković
Dobro je bio postavljen golman Remsa.
Pet minuta do kraja!
Turska napada, dok se Srbija dobro brani...

Nema velike opasnosti po Rajkovića.
78' Velika prilika za Jazičija
Pobegao je Gaćinoviću, bio usamljen pred golom posle centaršuta, ali je slabo zahvatio loptu.

Na samo pet metara od gola.
75' Kaldirim u spoljni deo mreže
Sam finiš utakmice, Turska želi pobedu i drži posed.

Kaldirim je šutirao sa leve strane, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

Starsport
64' Turska napada
Što je logično jer ima igrača više.

Probao je Jaziči, ali je rezultat ostao nepromenjen.
Stefan Mitrović menja Maksimovića
I prelazi na mesto Kolarova u odbrani.
49' Crveni karton za Kolarova!
Srbija je ostala bez kapiten za samo nekoliko minuta.

Aleksandar Kolarov je prvo u finišu prvog dela ispucao loptu posle faula, a onda prekinuo kontru Turske i dobio drugi žuti karton.

"Orlovi" će morati sa desetoricom da nastave meč.
46' Srbija opet tražila penal
I opet ga nije dobila.

Tadić je bio u naletu, pao je, ali sudija nije pokazao na "belu tačku".
Počelo je drugo poluvreme
Lazović morao van terena zbog povrede

Starsport
Analiza prvog dela
Srbija je bolje otvorila meč, imala inicijativu 15ak minuta i onda potpuno pala.

Posle toga je Turska imala nekoliko dobrih prilika, pre svih posle greške golmana Predraga Rajkovića, ali nije rezultirala čak i nadmoćniju partiju.

Ipak, na kraju prvog dela, Aleksandar Mitrović je promašio ono što uvek pogađa.

Izašao je pred golmana gostiju i prebacio gol.

Posle 45 minuta nema golova.
Kraj prvog poluvremena
44' Veliki promašaj Mitrovića!
Sojundžu se okliznuo i izgubio loptu pred golom, a Mitović dobio priliku ispred golmana Gunoka.

Napadač Fulama je loše šutirao i prebacio gol.

Najbolja šansa u dosadašnjem toku meča.
42' Srbija tražila penal
Sporna situacija...

Kostić je bio u kaznenom prostoru, oboren je od Kokdžua, ali je sudija Kulbakov odmahnuo rukom.

Starsport
40' Radonjić u prilici!
Dobio je sjajnu loptu, praktično bio sam pred golom Turske, ali ju je loše obradio i dozvolio da ga Sojundžu stigne.

Šteta, obećavao je napad...
38' Srbija bez kreacije
Turska drži loptu, pokušava nešto da napravi, ali se "orlovi" dobro brane.

To se ne može reći za kreaciju, pošto teško lopta dolazi do napadača.
32' Turska opet preti
Nekoliko opasnih napada gostiju, ali, srećom, nisu urodili plodom.

Iz jednog takvog su se sudarili Rajković i Kolarov, ali je Srbija ipak sačuvala mrežu.

Za sada Turska bolja...
26' Problem za Srbiju, Lazović izašao
U pitanju je povreda posle jednog duela. Na terenu je Mijat Gaćinović.

EPA-EFE/ANDREJ CUKIC
19' Sada Turska pritiska
Novi udarac, sada je iz daljine probao Kokdžu, a Rajković nogom izbacio loptu u korner.

Period mnogo bolje igre Turaka.
17' Kakve dve prilike za Tursku
Za nepun minut.

Prvo je golman Predrag Rajković loše ispucao loptu i omogućio Turskoj dobru šansu, ali je Nemanja Maksimović u poslednjem trenutku izblokirao udarac iz izgledne pozicije.

Upravo iz tog kornera ostao je usamljen na drugoj stativi Kabak, ali je promašio praktično zicer.
15' Prva šansa za Tursku
I to iz prekida.

Karaman je nadvisio Pavlovića, ali je lopta otišla pored gola...
14' Turci se oslobodili
Posle početnog pritiska "orlova", gosti su se stabilizovali. Igra se uglavnom između dva kaznena prostora.
9' Srbija bolje krenula
Tim Ljubiše Tumbakovića ima inicijativu od starta.

U jednom opasnom naletu je Kabak intervenisao u poslednjem trenutku ispred Radonjića.

Da nije, fudbaler Marseja bi bio u stopostotnoj šansi.
5' Kostić prvi pokušao
Probio je po levoj strani Darko Lazović, centrirao, a lopta na drugoj strani došla do Filipa Kostića.

Krilni fudbaler je pogodio spoljni deo mreže u solidnoj situaciji.
Utakmica je počela
Igrači su na terenu
Slede himne...
Sastav i klupa Srbije
I Tumbaković je imao zanimljivu najavu
Jedno od pitanja je glasilo: "Desetorica naših reprezentativaca igra u Top5 liga Evrope, a Rusi gotovo svi u Premijer ligi Rusije. Pitanje od milion dolara je šta je tu stvarno problem?", na šta je Tumbaković najpre šaljivo, a onda i stručno odgovorio.

''Tu je atraktivno samo milion dolara, a ako odgovorim sa stručne strane, ne verujem da će mi neko dati milion dolara. Svih 10 igrača iz Srbije, zajedno nemaju treninga od početka sezone koliko ima jedan igrač ruske reprezentacije. Tačnije, u poslednjih mesec i po dana Rusi su odigrali 12 utakmica i imali ko zna koliko treninga, a najveći broj reprezentativaca Srbije nijednu utakmicu, a pojedinci jedan ili dva treninga. Ali programska aktivnost UEFE je takva da mi moramo da odgovorimo zahtevima koji se pred nas postavljaju", zaključio je Tumbaković.
"Srbija tim koji vredi 420.000.000 evra"
Zanimljiva izjava selektora Tuske Senjola Guneša.

"Srbija ima odlične fudbalere. Znam da imaju 35 fudbalera koji igraju u najjačim ligama Evrope i da svi zajedno vrede 420.000.000 evra. Neće biti lako, očekuje nas težak meč. Odlično su igrali protiv Rusije, ali su na kraju poraženi. Teško je bilo šta predvideti, ali mi ćemo igrati našu igru i nadamo se pobedi", rekao je Guneš.
Čengiz Under i Hakan Čalhanoglu na klupi
Srbija sa tri izmene u odnosu na Rusiju
Na golu je Predrag Rajković umesto Marka Dmitrovića, a kapiten Aleksandar Kolarov ulazi u srce odbrane umesto Nikole Maksimovića.

Treća izmena je Nemanja Radonjić u zamenu za Sergeja Milinković-Savića.
Fudbaleri Srbije i Turske odigrali su 0:0 u Beogradu u utakmici B Lige nacija.