Srbija – Ukrajina 2:2 (1:1)

Fudbaleri Srbije odigrali su 2:2 protiv Ukrajine u poslednjem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020.

Tadić 9, Mitrović 56 - Jaremčuk 33, Besedin 90+3
  SRB   UKR
  2 : 2
Pogledaj gol Besedina koji je ostavio Srbiju bez tri boda
Kraj i u Luksemburgu, pobeda Portugala!
KRAJ! Remi Srbije i Portugala
93' Srbija u poslednje minutu primila gol
Luksemburg: Portugal otklonio svaku sumnju
Portugal je poveo 2:0 i tako su obezbedili plasman na Evropsko prvenstvo.

Gol je postigao Kristijano Ronaldo.
86' Srbija dobro stoji, Ukrajina pritiska
Naši fudbaleri povekli su se u poslednjim minutima meča i pokušava iz kontranapada da dođe do prilike za gol.
81' Još malo vremena je ostalo...
Ako stvari ovako ostanu Srbija se neće putem kvalifikacija plasirati na Evropsko prvenstvo, već će to pokušati da obezbedi u baražu Lige nacija.
76' Milivojević menja Maksimovića
Kapiten Kristal Palasa ulazi umesto fudbalera Hetafea.
Luksemburg: Portugal i dalje vodi
Portugal od 39. minuta vodi 1:0 i na dvadeset minuta do kraja rezultat je isti. Videćemo da li Luksemburg može da ugrozi gol Patrisija.

Do sada su Luksemburžani imali tri dobre šanse, međutim nisu uspeli da postignu gol.
72' Odličan šut Mitrovića
Tadić je još jednom majstorski pronašao Mitrovića, koji je snažno šutirao, međutim Pjatov mu je odbranio udarac.

Photo by Srdjan Stevanovic/Getty Images
69' Gaćinović menja Ljajića
66' Dobra igra "orlova"
Srbija se nije povukla iako je povela, što je za pohvalu. Naši fudbaleri stoje dobro na terenu i zasluženo vode.
62' Sjajna intervencija odbrane Ukrajine
Tadić je pokušao da pronađe Radonjića, međutim Matvijenko je sjajno reagovao i sprečio je krilnog napadača Marseja da uđe u stopostotnu šansu.
Luksemburg: Dobre šanse na obe strane
Priliku za Portugal imao je Fonte, dok je Žerson zapretio golu Ruija Patrisija.

Portugalci vode od 39. minuta golom Fernandeša.
Mitrović!
56' Gooooool – MITROVIĆ!
Fenomenalna akcija naše reprezentacije.

Tadić je odlično pronašao Mitrovića, ovaj je grudima spustio loptu i poslao je u dalji ugao gola Pjatova.
55' Dobra intervencija Rajkovića
Golman reprezentacije Srbije dobro je reagovao kod nezgodnog centaršuta.
50' Odličan šut Ljajića
Krilni napadač šutirao je u bliži ugao, a Pjatov je odličnom intervencijom sprečio vođstvo Srbije.

48' Dobar napad Ukrajine
Jarmolenko je lako prevario Ljajića, potom je centrirao, a Maksimović je glavom izbio loptu. Na nju je natrčao Malinovki koji je šutirao pored gola Rajkovića.
46' Počelo je drugo poluvreme
Prvi napad imaju fudbaleri Ukrajine.
45' POLUVREME!
Srbija je povela golom Dušana Tadića, međutim Ukrajina preko Jaremčuka dolazi do izjednačenja.

Poluvreme je i u Luksemburgu gde Portugal vodi minimalnim rezultatom.
Pogledajte gol Portugala
44' Dobra odbrana Rajkovića
Srpski golman je intervenisao i sprečio vođstvo Ukrajine.
Luksemburg: Portugal vodi!
39' Gol Portugala!

Bernardo Silva poslao je odličnu loptu ka Fernandešu, a ovaj je udarcem u donji levi ugao savladao golmana Luksemburga.
37' Ukrajina kontroliše igru
Gosti imaju više loptu u posedu u ovim trenucima utakmice. Srbija uglavnom čeka kontranapade i pokušava iz polukontri da dođe do šanse.
...
33' Gol – Jaremčuk izjednačio
Očajna reakcija Maksimovića. Štoper Napolija dozvolio je Jaremčuku da dođe do lopte neometan i da glavom savlada Rajkovića.

Morala je odbrana mnogo bolje.
Luskemburg: Nova velika šansa za Luksemburg!
Ne da odoleva, već fudbaleri Luksemburga i stvaraju šanse. Posle Devila, odličnu priliku imao je i Žerson, čiji je pokušaj završio malo iznad prečke. Igrao se 26. minut.
29' Radonjić raspoložen
Ponovo je fudbaler Marseja kombinovao sa Tadićem. Ušao je u kazneni prostor, ali je zamalo bio neprecizan i odbrana Ukrajine je reagovala.
28' Dobar šut Ljajića
Srpski fudbaler šutirao je malo pored desne stative.
Luksemburg: Mreže miruju
Za sada Luksemburg pruža odličan otpor Portugalu. Aktuelni šampion Evrope ima inicijativu, međutim za sada ne uspeva da ugrozi gol domaćeg tima.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto
25' Dobra šansa za Srbiju
Radonjić je šutirao, ali mu je Matvijenko blokirao šut. Potom je pokušao i Ljajić, međutim i njegov udarac je zaustavila odbrana Ukrajine. Na kraju korner za naš tim.

Imali smo solidnu priliku posle kornera, ali je Pjatov dobro reagovao.
22' Stativa Jarmolenka
Rajković je istrčao i intervenisao, međutim ostavio je prazan gol. Lopta se odbila do Jarmolenka, koji je iz prve šutirao i pogodio stativu.

Sreća za naš tim.
20' Dobra odbrana Rajkovića
Jarmolenko je šutirao u bliži ugao, a Rajković je bio dobro pozicioniran i odbranio je udarac.
Selektor Ukrajine
Andrej Ševčenko.

18' Pritisak Ukrajine
Gosti igraju angažovanije od kada su primili gol. Uglavnom se igra na polovini Srbije, koja će pokušati iz kontranapada da ugrozi gol Pjatova.
Luksemburg: Velika prilika za domaći tim
Luksemburg je u šestom minutu imao veliku šansu. Džon Devil je šutirao, a lopta je prošla malo iznad prečke. Portugal ima više loptu u nogama, ali mreže miruju.

13' Velika prilika za Srbiju!
Mitrović je šutirao, lopta se odbila do Tadića, koji je pokušao lucidno da savlada Pjatova. Ipak, lopta je završila pored gola.
12' Solidan šut Jarmolenka
Krilni napadač Vest Hema šutirao je jako pored leve stative gola Predraga Rajkovića.
11' Dobra intervencija naše odbrane
Pokušala je Ukrajina iz kornera, ali je odbrana bila na zadatku i izbacila je loptu.
Pogledajte gol Srbije
9' GOOOOOL! SRBIJA VODI!
Hladan kao špricer. Tadić šalje golmana u jednu stranu, loptu u drugu i naši fudbaleri vode od devetog minuta utakmice.
8' PENAL ZA SRBIJU!
Tadić je šutirao ka golu, lopta je pogodila u ruku Matvijenka i arbitar je pokazao na belu tačku.
7' Solidan pokušaj Gudelja
Nemanja Gudelj šutirao je sa 20-tak metara, pravo u Pjatova. Bio je to jak udarac, međutim golman Ukrajine uspeo je da uhvati loptu.
6' Dobra akcija Srbije
Sjajno su kombinovali Tadić i Radonjić. Krilni napadač Marseja je centrirao, ali je Pjatov uspeo prvi da dođe do lopte.
5' Miran početak meča
Bez prilika i konkretnih akcija na startu utakmice. Uglavnom se igra na sredini terena.

1' Utakmica je počela
Prvi napad imaju fudbaleri Srbije.
Himne u toku, utakmica uskoro kreće!
Veoma slaba poseta, na stadionu je nekoliko hiljada ljudi.
Portugal u najjačem sastavu
Portugalci očigledno žele da završe posao u prvom poluvremenu meča sa Luksemburgom.