Kvalifikacije za EP: Litvanija – Srbija 1:2 (0:0)

Fudbaleri Srbije savladali su Litvaniju 2:1 (0:0) na gostovanju u Viljnusu, u šestom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020.

LIT   SRB
  0 : 0
Kraj!
Pobeda Srbije u Litvaniji 2:1!
90+3 Zamalo 2:2!
Srbija zamalo ostaje bez pobede u Viljnusu. Užasna reakcija naše odbrane, Litvanci stižu do stopostotne šanse, ali Laukžemis sa nekoliko metara promašuje ceo gol.
Nadoknada vremena – 4 minuta
87' Zamalo het-trik
Savršen centaršut Radonjića sa desne strane pred peterac, Mitrović je bio sam, šutirao je glavom, ali u golmana Litvanije.
85' Poslednja izmena Srbije
Treća promena Tumbakovića, Nemanja Gudelj ulazi umesto dvostrukog asistenta Adema Ljajića.
Srbija je primila gol u svakom meču u ovim kvalifikacijama
79' GOOOOOL!
Litvanija smanjuje na 1:2. Srbija je opet primila gol u kvalifikacijama!

Opustili su se "Orlovi", što koristi rezervista Donatas Kazlauskas i sjajnim udarcem iskosa sa leve strane u bliži ugao trese mrežu Srbije.
Ronaldo 700. golom u karijeri vraća Portugal u igru
Stepanenko pravi penal, Ronaldo je siguran sa bele taèke, Portugal smanjuje na 2:1 u Kijevu.
73' Druga izmena Tumbakovića
Saša Lukić menja Luku Milivojevića 17 minuta pre kraja. Dvostruka izmena u redovima Litvanije.
71' Protivudar Litvanije
Domaćin se ne predaje, nekoliko dobrih akcija donosi im dva kornera u nizu, ali odbrana Srbije i golman Dmitrović otklanjaju opasnost.
68' Radonjić kao metak!
Radonjić koristi svoju brzinu, beži čuvaru na desnoj strani, šutira iz punog trka, ali brani golman Litvanije.
65' Srbija diktira tempo
Dva brza gola olakšala su posao fudbalerima Srbije. "Orlovi" su spustili ritam, diktiraju tempo i strpljivo čekaju kiks rivala da opet zaprete golu Litvanije.
46' Frankfurtska izmena
Tumbaković je napravio prvu promenu u timu, teren je napustio Filip Kostić, u igri je Mijat Gaćinović.
Mitrovićev 31. gol za Srbiju
53' GOOOOOL!
Srbija je duplirala vođstvo protiv Litvanije!

Opet je strelac Mitrović, ponovo asistent Ljajić. Nova sjajna kombinacija našeg tima, Radonjić je "izbacio" Ljajića na desnoj strani, on ubacuje loptu u peterac, ovaj put po zemlji, a Mitrović opet dobija duel sa svojim čuvarom i postiže 31. gol za "Orlove".
10. Borivoje Kostić 1956-1946. 26 33 0,79
49' GOOOOOL!
Srbija vodi 1:0 u Litvaniji!

Ko drugi nego – Aleksandar Mitrović! Adem Ljajić je probio po desnoj strani, podigao loptu u peterac, Mitrović je pobegao čuvaru i sa 5-6 metara zakucao loptu u mrežu! Njegov 30. gol za Srbiju!
48' Velika šansa za Blekija
Sjajna prilika za Milenkovića na pet metara od gola Litvanije, ali kao da se iznenadio što je lopta pala pred njega posle kornera. Previše ležerno je šutirao, pa je izblokiran.
Počelo II poluvreme

Poluvreme u Viljnusu – 0:0
Srbija je imala veći posed lopte, nekoliko ozbiljnih napada, ali su i Litvanci znali da zaprete. Domaćin je maksimalno koristio "rupe" u našoj odbrani i neoprezne reakcije golmana Dmitrovića.
Statistika I poluvremena

45+2' Dva neuspešna prekida
Dva kornera za Srbiju u nadoknadi vremena, ali bez opasnosti po gol Litvanije.
Nadoknada vremena – 2 minuta
44' Kolarov sa 40m prepao Černauskasa
Iznenadan šut Kolarova sa skoro 40 metara. Ne preterano snažan, ali po zemlji i klizavoj podlozi je namučio golmana Litvanija Černauskasa.
35' Dmitrović dekoncentrisan
Dmitrović drugi put katastrofalno reaguje, prilikom istrčavanja poklanja gol-šansu Litvancima, ali Kolarov blokira šut domaćina. U nastavku nova šansa za Litvaniju, šutira Lasickas sa ivice kaznenog, ali slabo i pravo u Dmitrovića.
A u međuvremenu u Prištini...
Kosovo – Crna Gora 1:0
Kosovo – Crna Gora 2:0
Kazlauskas 79 Mitrović 49, 53
  LIT   SRB
  1 : 2
29' Mitrović namučio Litvance
Najbolja prilika za Srbiju, sjajan centaršut Milivojevića na drugu stativu. Mitrović je dominantno nadskočio čuvara, gađao je bliži ugao glavom, ali brani golman Litvanije.
28' Radonjić maltretira Litvance
Novi prodor Radonjića po desnoj strani, opet je tražio Mitrovića u sredini kaznenog, ali je opet izblokiran njegov pas.
Ukrajina igra "za Srbiju"!
Portugal gubi 2:0 u Kijevu, nada Srbije da se domogne drugog mesta u grupi nastavlja da živi!

25' Litvanci odolevaju "Orlovima"
Domaćin je uspostavio terensku ravnotežu. Srbija ima veću kontrolu lopte, ali teško stiže do kaznenog prostora Litvanije.

18' Kolarov pored gola
Slobodan udarc za Srbiju iskosa sa desne strane. Kolarov je šutirao direktno na bližu stativu, ali pored gola.
Oko 5.000 gledalaca na LFF stadionu
"Bože pravde" u Viljnusu
12' Kontra Litvanije kao opomena
Odličan kontranapad Litvanije preko Golubickasa, centaršut u peterac na drugu stativu, lopta je preletela Dmitrovića, ali je Miletić omeo napadača gostiju, koga je kasnije faulirao u blizini kaznenog.
10' Korner za Srbiju
Kostić traži Mitrovića, korner za "Orlove".
Gol Ukrajine
Euforija u Kijevu!
Ukrajina vodi protiv Portugala od 6. minuta golom Romana Jemerčuka posle kornera!
6' Dmitrović je preterao
Milenković je vratio loptu Dmitroviću koji se nepotrebno poigravao i izgubio loptu van kaznenog prostora, ali Litvanci nisu uspeli to da kazne.
4' Nova gol šansa
Opet gužva u kaznenom Litvanije posle majstorskog dodavanja Ljajića do Kostića, on se spetljao, lopta se vraća do Ljajića, čiji šut brani golman domaćeg tima.
3' Prva šansa za Srbiju
Milivojević je sjajno proigrao Radonjića na desnom boku, on iz prve šalje loptu u peterac ka Mitroviću, ali ispred njega reaguju dvojica Litvanaca.
Počeo je meč u Viljnusu
Tu je i podrška...
...stigla je iz Dablina

.

Još 20 minuta do početka meča
Tumbaković iznenadio Litvance
Selektor Srbije Ljubiša Tumbaković iznenadio je Litvance sastavom tima.
Srbija ima minimalne šanse da se plasira na EP iz ove grupe

Nije bilo lako na prethodnom gostovanju u Viljnusu
Mitrović nastavlja poteru za Bobekovim rekordom
Aleksandar Mitrović postigao je bar jedan gol za Srbiju na poslednja četiri nastupa (ukupno 6), na deobi je šestog mesta večne liste strelaca navionalnog tima sa 29.

Ispred njega su još Rajko Mitić (32), Milan Galić, Blagoje Marjanović i Savo Milošević (po 37), te rekorder Stjepan Bobek (38).
Litvanci pamte srpskog maestra

Sastav Srbije u Viljnusu

Dobrodošli u LIVE BLOG B92!
Fudbaleri Srbije gostuju Litvaniji u Viljnusu, u nastavku kvalifikacija za EURO 2020.

Ukrajinci saopštili: Obustavljamo

Ukrajinske vlasti saopštile su večeras da su obustavile svoje konzularne usluge u inostranstvu za muškarce starosti od 18 do 60 godina, pošto je ukrajinska diplomatija najavila mere za vraćanje u zemlju onih koji mogu da idu na front.