Luksemburg – Srbija 1:3 (0:1)

Fudbaleri Srbije pobedili su Luksemburg sa 3:1, u šestom kolu kvalifikacija za EURO 2020.

Turpel 66 -  Mitrović 36, 78, Radonjić 54
   LUX   SRB
  1 : 3
94' KRAJ UTAKMICE!
90' Još četiri minuta igraće se u Luksemburgu
84' Slab šut Gaćinovića, mogao je bolje igrač Ajntrahta
Sjajna vizija Sergeja
78' Gooooool – Srbija ponovo ima dva gola prednosti
Ponovo je svoj prste kod ovog gola umešao Sergej Milinković-Savić. Lopta je došla kod Mitrovića, koji je sjajno šutirao i savladao golmana Luksemburga.
77' Luksemburg propustio stopostotnu šansu
Lopta je ponovo došla do Da Mote, koji je iz dobre pozicije šutirao slabi, pored leve stative.
72' Dmitrović s gol linije izbacio loptu!
Opasan napad Luksemburga, koji je lako mogao da se završi golom. Na drugoj stativi šutirao je Da Mota, a Dmitrović je s gol linije uspeo da odbrani.
70' Nov opasan napad domaćih
Da Mota je šutirao veoma loše i Srbija je imala sreće. Slaba igra naših fudbalera nakon što smo poveli 2:0.
67' Dobar prijem Radonjića, umalo lopta do Mitrovića
Fudbaler Marseja sjajno je prošao po desnoj strani, hteo je na drugoj stativi da pronađe Mitrovića, ali nije uspeo u tome pošto se golman isprečio.
66' Uspavana odbrana – Luksemburg smanjio na 2:1
Loše su naši fudbaleri bili postavljeni. Svi su stajali, lopta je na kraju došla do Turpela, koji je samo postavio stopalo i poslao loptu iza leđa Dmitrovića.
61' Gaćinović zamenio Lukića
Druga izmena u sastavu Srbije.
54' Gooooool – Srbija vodi 2:0!
Strelac je Nemanja Radonjić!

Milinković-Savić izborio se da lopta dođe do Radonjića. Fudbaler Marseja se namestio, lepo gađao i pogodio. Golman Luksemburga bio je nemoćan.
51' Sjajan napad Srbije, blokiran šut Mitrovića
Ljajić je lepo prošao po levoj strani, ali se čini da je kasno dodao loptu do Mitrovića. Ona je stigla do napadača Fulama, čiji je šut blokiran.
48' Dobar centaršut Radonjića, golman odbranio
Radonjić, koji je na poluvremenu zamenio Kataija, dobro je centrirao, ali je golman Luksemburga uspeo da iskontroliše loptu.
46' Počelo je drugo poluvreme
Prvi napad imaju domaći fudbaleri.
45' Kraj prvog poluvremena!
Srbija je odigrala solidno poluvreme i zasluženo vodi.
44' Stativa Luksemburga!
Til je odlično šutirao, a Srbija je imala dosta sreće, pošto je lopta pogodila stativu.
42' Til šutirao preko gola
Solidan pokušaj "desetke" Luksemburga.
40' Ljajić se spetljao, Srbija propustila veliku šansu
Katai je sjajno kombinovao sa saigračima, potom je uputio loptu u kazneni prostor. Ona se odbila do Ljajića, koji se nije najbolje snašao i propuštena je velika šansa.
U sjajnoj je formi Mitrović
36' Gooooool – Srbija vodi 1:0!
Strelac Aleksandar Mitrović!

Kolarov je sjajno centrirao, a Mitrović je glavom savladao golmana Luksemburga.
35' Dobar centaršut Rukavine
Novi korner za naše fudbalere. Kapiten Jans je odlično reagovao ispred Kataija. Posle kornera nismo uspeli da stvorimo šansu.
31' Slaba igra Srbije u ovom periodu
Naši fudbaleri pokušavaju, međutim za sada bez ijedne konkretne prilike.
27' Dmitrović spasao Srbiju
Sjajan je bio ovo skok Martinsa. Nadvisio je sve u kaznenom Srbije, ali je Mitrović sjajnom reakcijom sprečio vođstvo domaćina.
22' Dobra prilika za Luksemburg
Greška u zadnjoj liniji Srbije. Domaći igrači to su iskoristili i preko Devila uputili opasan udarac. Dmitrović je bio na golu i sigurno reagovao.
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić prisustvuje utakmici

17' Opasan šut Mitrovića
Napadač Fulama želeo je sve sam. Snažno je šutirao, ali je lopta završila pored gola.
15' Nešto jača za Kataija
Milinković-Savić je hteo da doda loptu to Kataija, koji je bio nešto sporiji i golman je uspeo pre njega da dođe do lopte.
13' Prvi posao za Dmitrovića
Devil je šutirao glavom, a golman Srbije lako je uhvatio loptu.
11' Inicijativa "orlova", Spajić umalo pogrešio
Igra se uglavnom na polovini Luskemburga, koji pokušava iz kontranapada na ugrozi gol Dmitrovića. U jednoj takvoj situaciji slabo je reagovao Spajić, koji je loše vratio loptu Dmitroviću.
6' Prva šansa za Srbiju, dobar šut Mitrovića
Ljajić je dobro centrirao, Mitrović je šutirao glavom, ali malo pored leve stative.
4' Srbija ima veći posed
Naši fudbaleri imaju više loptu u nogama, međutim za sada nismo uputili nijedan šut ka golu domaćina.
1' Počeo je meč
Prvi napad imaju fudbaleri Srbije.
Na stadionu je oko 2-3 hiljade srpskih navijača
Fudbaleri izlaze na teren, meč počinje za nekoliko minuta
Utakmica kreće za petnaest minuta
Srpski fudbaleri žele do druge pobede u kvalifikacijama za EURO 2020.
"Srbiji ostala samo nada, Kosovo živi svoj san"
Mediji u Luksemburgu pišu i o tzv. Kosovu. Kada smo već kod ove reprezentacije, oni gostuju Engleskoj od 20.45.

Opširnije čitajte OVDE.
Srbija bez Tadića i Jovića u Luksemburgu
Fudbaleri Ajaksa i Real Madrida nisu sa reprezentacijom u Luksemburgu zbog manjih povreda.
"Srpski tim je ranjen"
Naš Žikica Babović nalazi se u Luksemburgu odakle vam donosi šta tamošnji štampani mediji pišu pred meč sa Srbijom.

Opširnije pročitajte OVDE.
Drugi meč u grupi igraju Litvanija i Portugal
Portugal od 20.45 gostuje u Litvaniji. Ekipa koju predvodi Kristijano Ronaldo želi do druge pobede zaredom u kvalifikacijama, nakon što su u subotu pobedili Srbiju sa 4:2.
Prvi meč dve reprezentacije
Srbija i Luksemburg do sada nisu imali prilike da se sastanu u zvaničnim utakmicama.
Nema Matića, Milenkovića, Lazovića, Kostića...
Tumbaković je odlučio da dosta da promeni u odnosu na meč s Portugalom. Tako su se u startnih 11 ovoga puta našli sledeći igrači:

Dmitrović – Rukavina, Spajić, Maksimović, Kolarov – Milivojević, Lukić – Katai, Ljajić, Milinković-Savić, Mitrović.