Čelsi – Ajntraht 1:1; Valensija – Arsenal 2:4

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta poraženi od Čelsija posle penala (4:3), dok je Arsenal ukupnim rezultatom 7:3 eliminisao Valensiju.

Loftus-Čik 28 - Jović 49
  ČEL   AJN
  1 2:2 1
Kraj! Čelsi je u finalu Lige Evrope posle penala!
PENALI:
Čelsi – Ajntraht 4:3!

0:1 – siguran je Ale, vara Kepu i šalje loptu u suprotan ugao.
1:1 – Barkli donosi izjednačenje snažnim udarcem.
1:2
– Gol Jovića! Sigurno po zemlji, Kepa ga je pročitao, ali džabe!
1:2Brani Trap, Aspilikueta je promašio penal!
1:3 De Guzman vara Kepu! Ajntraht ima lepu prednost.
2:3 – Žoržinjo smanjuje, Trap je promašio stranu.
2:3 Kepa brani penal Hinteregeru! Šutirao je po sred gola, Španac je ostao na liniji i odbranio.
3:3 Izjednačenje Čelsija preko Davida Luisa!
3:3Kepa ponovo brani penal! Promašio je Pasijensija!
4:3 – Azar pogađa i odvodi Čelsi u finale Lige Evrope!
KRAJ DRUGOG PRODUŽETKA!
Idemo na penale! Lutrija odlučuje drugog finalistu Lige Evrope!
120' Još dva minuta u produžetku!

Tanjug/ AP Photo/Alastair Grant
118' Gaćinovića menja Pasijensija
Odličan meč odigrao je srpski fudbaler, koji je asistirao Joviću kod jedinog gola Ajntrahta.
116' Ništa od gola! Sudija je poništio pogodak!
Trap je imao loptu u rukama, Aspilikueta je bio pored njega i izbio mu je u gol. Prvo se činilo da će arbitar priznati gol, ali je on ipak poništen!
115' Ponovo Trap sjajno reaguje!
Šutirao je snažno Zapakosta, a Trap je odbranio i poslao loptu u korner.
114' Ofanziva Čelsija!
Kako se bliži kraj produžetka, tako su napadi Čelsija sve učestaliji.
Zapakosta spasitelj

111' Odlična odbrana Trapa!
Palmijere je prošao po levom boku i snažno šutirao. Trap je uspeo da odbrani i odbije loptu, posle čega je odbrana Frankfurta izbacila loptu iz kaznenog prostora.
109' Bez prilika na startu
Prošlo je četiri minuta i za sada nismo videli prilike. Sve ide ka penalima, ali sačekajmo još desetak minuta.
106' Počeo je drugi produžetak!
Kraj prvog produžetka!
105+1 Ponovo sa gol linije!
Lopta je išla u gol Čelsija, ali je Zapakosta sjajno reagovao. Glavom je šutirao Ale, ali ponovo nije imao sreće.
100' Kakva šansa za Ajntraht!
Kostić je sjajno centrirao, u kaznenom prostoru je Ale solidno zahvatio loptu, ona je išla u gol, ali je s linije intervenisao Luis i tako sprečio vođstvo ekipe iz Frankfurta.
Azar je veoma opasan

Photo by Clive Mason/Getty Images
97' Čelsija propuštene šanse mogu da koštaju
Velika je ovo bila kontra "plavaca". Imali su četiri na dva, ali je Iguain poslao lošu loptu u kazneni prostor i Hintereger je reagovao.
95' Solidan pokušaj Aspilikueta
Bolje je ušao u produžetak Čelsi. Azar je centrirao u kazneni prostor, lopta je došla do Aspilikuete, koji je šutirao nogom iznad prečke.

Iguain menja Žirua.
93' Opasan napad Čelsija, loša egzekucija Barklija
Povukao je kontranapad Barkli, vukao je loptu do dvadeset metara od gola Ajntrahta, ali je poslao loš pâs ka Pedru i odbrana Frankfurta je reagovala. Potom je Barkli pokušao šutem, ali je on završio preko gola.
91' Počeo je prvi produžetak!
Prvi napad imaju fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta.
London – PRODUŽECI U LONDONU!
Posle 180 minuta rezultat je 2:2! Idemo u produžetke.
London – 90+5 Poslednji minut na Stamford Bridžu!
Valensija – KRAJ na Mestalji!
Fudbaleri Arsenala plasirali su se u finale Lige Evrope!
London – 90' Još pet minuta u Londonu!
Da li slede produžeci?
Jednostavno
Valensija – 89' Het-trik Obamejanga na Mestalji
Mejtland-Najl asistira ka Obamejangu, koji je zakucao loptu u mrežu.
London – 88' Opasan udarac Žirua
Francuz je šutirao sa nekih dvadesetak metara, lopta je išla u dalji ugao, a Trap je dobro reagovao i smirio loptu.
London – 85' Slab šut De Guzmana
Imao je Ajntraht dobru poziciju da šutira ka golu, ali je De Guzman pogodio živi zid.
London – 82' Neoprezan start nad Gaćinovićem
Aspilikueta je dobio žuti karton, posle starta nad Gaćinovićem. Defanzivac Čelsija mogao je da dobije i crveni karton, pošto je start bio užasan. Na sreću Gaćinović nije povređen.
Sigurnim koracima ka finalu

Photo by Alex Caparros/Getty Images
Valensija – 79' Sve je rešeno na Mestalji
Domaćem sastavu potrebno je da postigne čak četiri pogotka za nešto više od deset minuta.
London – 78' Umalo gol Čelsija!
Zapakosta je snažno šutirao, Trap je slabo reagovao, ali na sreću Ajntrahta lopta nije završila iza njegovih leđa.
London – 73' Povreda Kristensena
Defanzivca Čelsija menja Zapakosta.
Prelapa akcija Arsenala
Londono – 70' Rode se povredio
Umesto Nemca ušao je De Guzman.
Valensija – 69' GOOOOL! Obamejang briljira!
Valensija je veoma blizu plasmana u finale Lige Evrope! Pjer Emerik Obamejang postigao je drugi gol na meču i ukupno vode sa 6:3.
Jović deli prvo mesto sa Žiroum
Navijači Frankfurta u delirijumu posle gola Jovića

Photo by Catherine Ivill/Getty Images
Da li je Gameiro bio u ofsajdu?
London – 59' Odličan volej Gaćinovića
Srpski fudbaler šutirao je iz voleja i to dosta dobro, ali je lopta išla po sred gola i Kepa ju je izboksovao.
Valensija – 58' GOOOOL! Tračak nade za domaće
Uz dosta sreće do gola dolaze domaći fudbaleri. Lopta je pogodila Gameira, koji se izgleda nije nalazio u ofsajdu i Valensija je izjednačila.
London – 57' Opasan napad Čelsija
Bio je ovo dobar napad, lopta je došla do Vilijana na drugoj stativi, koji je slabo šutirao i Trap je to odbranio.
Lep gol Lakazeta
Lakazet se sjajno snašao
Drugi pogodak Arsenala pogledajte OVDE

.
Uživajte u golu Jovića!
Srpski fudbaler postigao je sjajan pogodak. Pogledajte ga OVDE.
Valensija – 50' GOOOL! Arsenal vodi na Mestalji!
Toreira je asistirao ka Lakazetu, koji se dobro snašao i udarcem u dalji ugao savladao je golmana Valensije.
London – 49' GOOOOOOL! JOVIĆ POGAĐA!
Perfektno!

Jović je grudima spustio loptu Gaćinoviću, ovaj mu je samo vratio, a srpski fudbaler je potom hladnokrvno reagovao i savladao Kepu!
London – 48' Jović se okliznuo
Mogao je srpski fudbaler da bude u dobroj šansi, ali se okliznuo.
Valensija – 46' Počelo je drugo poluvreme
Da li ima Valensija snage za preokret? Videćemo u narednih 45 minuta.
London – 46' Počelo je drugo poluvreme!
Ajntraht mora biti mnogo agresivniji, ukoliko žele do finala Lige Evrope.
POLUVREMENA!
Kako stvari stoje gledaćemo londonsko finale. Ali, prerano je donisiti taj zaključak, pošto je ostalo još najmanje 45 minuta igre na oba duela.
Loftus-Čik slavi pogodak

Londono – 40' Ajntraht neprimetan
Gosti iz Frankfurta igraju slabo u prvom poluvremenu. Čelsi zasluženo vodi blizu su i drugog pogotka.
Valensija – 39' Velika šansa za Lakazeta
Obamejang je asistirao ka Lakazetu, koji je dobro šutirao, ali je lopta završila malo pored stative.
Valensija – 35' Miran period igre na Mestalji
Gledali smo uzbudljivih dvadeset minuta, međutim sada je malo opao tempo igre. Arsenal ima rezultat za veliko finale, baš kao i Čelsi.
Sjajan pogodak Čelsija
London – 28' GOOOOL! Čelsi vodi protiv Ajntrahta!
Veoma loša reakcija odbrane Ajntrahta. Azar je odlično pronašao Loftus-Čika, koji je imao sve vreme ovoga sveta da se namesti na šut.

Englez je odlično šutirao u dalji ugao i savladao Trapa. Čelsi ima rezultat za finale!
Ubitačan tandem

London – 24' Hasebe spasava Ajntraht!
Azar je odlično centrirao loptu, ona je išla pravo u gol, ali je sa linije intervenisao Hasebe i time sprečio vođstvo domaćeg tima. Čelsi je mnogo opasniji od Ajntrahta.
London – 23' Velika šansa, Trap odbranio šut Žirua
Lepo je išao napad Čelsija, Azar je dodao loptu do Palmijerija, ovaj je centrirao, a Žiru se našao u šansi. Francuz je samo pipnuo loptu, što je bilo dovoljno, ali je ona pogodila Trapa, koji sprečio "Plavce" da dođu do prednosti.
London – 22' Opao tempo igre
Obe ekipe imale su po jednu dobru šansu, ali u ovim trenucima ne gledamo zanimljiv fudbal.
Fantastičan pogodak Obamejanga
Valensija – 17' GOOOOOL! Arsenal izjednačio!
Lakazet se našao u ulozi asistenta, a Obamejang snažnim udarcem savladao golmana Valensije!
London – 14' Velika šansa za Ajntraht!
Da Kosta je sjajno šutirao, lopta je išla pod prečku, a Kepa je sjajno reagovao i izbacio loptu u korner.
Evo gola Gameira
London – 11' Da li je Čelsi oštećen za penal?
Bio je odličan napad Čelsija, Vilijan je ubacio loptu u kazneni prostor, Žiru je malo zahvatio, a potom je na nju trebalo da naleti Loftus-Čik.

Ipak, on je srušen s leđa, a sudija Hacegan ništa nije pokazao. Bilo je elemenata za jedaneasterac.
Valensija – 11' GOOOOOOL! Valensija vodi!
Sjajno je pratio akciju Gameiro. Rodrigo mu je asistirao, a Francuz je bio sâm na drugoj stativi i samo je prosledio loptu u gol.
Valensija – 9' Slab šut Gedeša
Talentovani portugalski fudbaler imao je dobru šansu, ali je šutirao snažno preko gola.
Valensija – 6' Bez prilika u Španiji
Za sada mirno na "Mestalji", bez većih prilika.
London – 4' Dobar centaršut, Emerson još bolje reagovao
Lopta je išla ka Da Kosti, ali je Emerson reagovao ispred Nemca.

Usledio je korner, glavom je šutirao Luka Jović, ali je Kepa sigurno reagovao.
London – 1' Počela je utakmica!
Prvi napad na utakmici imaju fudbaleri Čelsija.
Valensija – 1' Počela je utakmica!
Utakmica je krenula u Valensiji. Arsenal je prvi meč dobio sa 3:1.
Sjajna atmosfera na Stamford Bridžu
Koliko vas je uz "Orlove"?
Fudbaleri izašli na teren, utakmice uskoro počinju!
Kakvu će utakmicu odigrati Jović?
Srpski fudbaler pred domaćom publikom postigao je jedini gol. Videćemo kakav će učinak imati u Londonu.

Photo by Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images
Dobrodošli!
Ispred nas su uzbudljiva polufinala. Ostanite uz B92 i ispratite utakmice do kraja!