Barselona – Liverpul 3:0

Fudbaleri Barselone savladali su Liverpul sa 3:0 u prvom polufinalnom susretu Lige šampiona na Kamp Nou i napravili krupan korak ka plasmanu u finale.

Suares 26', Mesi 75', 82'
  BAR LIV
  3 : 0
Hvala vam što ste bili uz nas
KRAJ
Barselona je sa 3:0 savladala ekipu Liverpula na svom stadionu
91' Krenula je Barsa u kontru
Bilo je veoma opasno, pojurili su Mesi i Suares, koji je probao da proigra Mesija, ali je Matip sjajno reagovao i Barsa je dobila korner.
89' Požrtvovani Vidal uklizava i izbacuje loptu u aut
Aut je odlièno izveden, Mane je probao ali je Samedo sklonio loptu ispred gola i svaka opasnost je otklonjena, pa je u nastavku Liverpul dobio korner koji je oèajno izveden
Redsi su propustili kolosalnu šansu da dođu do gola u gostima
83' Najbolja šansa na meču za Liverpul
Prvo je sa gol linije jedan od defanzivaca Barselone sklonio loptu, da bi na nju naleteo Mohamed Salah i sa nepunih pet metara pogodio stativu
82' Leo Mesi izvodi slobodan udarac i pogađa tačno u rašlje
To ALison nije mogao da odbrani i prednost Barse ide na 3:0

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
81' Fabinju žuti karton zbog oštrog starta nad Mesijem
Tek drugi žuti karton na utakmici
Imala je Barselona još nekoliko opasnih napada zahvaljujući Leu Mesiju
Pogotovo u 80. minutu kada su uspeli da ubace loptu u kazneni prostor, ali je odbrana Liverpula bila staložena i otklonila opasnost.
Mesi postiže i drugi gol za Barsu
Serhi Roberto je dobio loptu od Lea Mesija i poslao loptu za Luisa Suaresa koji pogađa prečku, Mesi je na pravom mestu i praktično se ušetao u gol Liverpula, 2:0

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
73' Barselona nastavlja pas igrom da razbija Liverpulov presing
Liverpul dosta rizikuje, dok je Barsa dosta mirnija i čeka prvu grešku gostiju kako bi se sjurila ka golu Redsa i postigla drugi gol
70' Utakmica polako ulazi u mirniji tok
Iako je Liverpul i dalje dominantniji rival, što se tiče drugih 45 minuta
66' Barsa se oslobodila pritiska, napravila neke dobre poteze
Ali su njihovi pokušaji završili u rukama Alisona
63' Prva dobra akcija za Barsu u drugom poluvremenu
Vidal je propustio kolosalnu šansu koja im je donela samo korner iz kog Lengle nije imao mnogo sreće
61' Mesi kreće u kontru, ali ne može kroz četiri igrača
58' Milner u odličnoj šansi
Nema gola za Liverpul. Van Dajk pronalazi Salaha, ovaj Milnera, a on šutira isuviše slabo kako bi ugrozio Mark Andrea ter Štegena.
55' Slobodan udarac za Liverpul u opasnoj zoni postaje kontra za Barsu
Kutinjo je pogrešio i propala je velika šansa za Barselonu
Barsa se brani, Liverpul sve opasniji
Nekoliko opasnih napada i snažnih udaraca na gol Barselone, osvojili su samo po korner iz tih napada
51' Osujećen napad Barselone
Lengle izvlači prekršaj Mohameda Salaha
48' Gosti preuzimaju inicijativu
Željni su gola, željni su izjednaèenja i to je više nego jasno. Pokušavaju da na sve naèine ukradu loptu iz nogu fudbalerima Barselone i na kontru i polu kontru doðu do tog izjednaèenja
47' Opasan napad Liverpula
Sjajan šut Hendersona iz kog Liveprul dobija korner
46' Počelo je drugo poluvreme
Kraj prvog poluvremena
45+3' Kontra za Liverpul
Đordi Alba dobro zatvara Džordana Hendersona i od svega je na kraju gol aut
45+2' Suares redovno upada u verbalne konflikte sa igračima Liverpula
Prvo je to bio Alison, a kasnije Robertson
45' Nastavlja se visok presing Liverpula
Što ostavlja Barsi dovoljno prostora da krene u napad, Kutinjo je pao u šesnaestercu ali nije bilo elemenata za penal
42' Mesi je izborio aut i dobio jak udarac od Milnera
Pao je na zemlju nakon oštrog starta, ali nije bilo kartona za Milnera.
40' Velika borba na sredini terena
Već neko vreme se vodi prava rovovska bitka, nema predaha, nema odmora ni za jednu ekipu iako Barselona razmišlja o tome da spusti tempo

34' Kolosalna prilika za Manea
Sjajno dodavanje Hendersona za Manea, koji je između dva igrača istrčao i na kraju propustio veliku šansu da dovede Liverpul do izjednačenja.
33' Novi korner za Liverpul
Ne baš najbolji centaršut Milnera, hvata loptu ter Štegen
31' Agresivna Barsa i Suares pravi faul u napadu
Krenula je Barsa u novu dobru akciju, kombinovala je jako lepo, stigla ispred gola Liverpula, ali nisu uspeli da upute kvalitetan šut.
30' Robertson je lako prošao po levom boku
Ali je njegov centaršut izblokiran, zatim je probao Milner, ali ni on ništa nije uradio
28' Salah ponovo pravi probleme odbrani Barselone
Pokušava Salah da iskoristi svoje prednosti protiv Lenglea, ali ovaj ima podršku saigrača, tako da nema previše razloga da brine
26' Luis Suares je pobegao odbrani Liverpula i postigao pogodak
Barselona je stigla do rane prednosti nakon odlične reakcije njenog napadača koji je utrčao iza leđa odbrane Liverpula i matirao Alisona
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
22' Sjajna prilika za Liverpul
Mane se našao u dve izgledne šanse, ali nije bio dovoljno konkretan
Prekid na Kamp Nou
Keita se požalio na povredu, pa mu se ukazuje lekarska pomoć
19' Dobar centaršut Robertsona
Lako to defanzivci Barse čiste, a u nastavku je Vajnaldum uhvaćen u nedozvoljenoj poziciji
17' Greši Pike i poklanja loptu Barsi
Zbog Greške Pikea Mane je lako došao do lopte, potom ga je Pike oborio i Liverpul ima slobodan udarac.
16' Ponovo Kutinjo u šansi
Ovoga puta je šut Kutinja završio iza gola
15' Prodor Mesija, šut Kutinja
Mesi se zaleteo kao brzi voz, sapleo se i lopta se odbila do Filipa Kutinja, koji je uputio odličan udarac, ali je Alison ukrotio njegov pokušaj.
13' Mesi u sjajnoj prilici
Odlično je Rakitić proigrao Albu, koji je poslao loptu u šesnaesterac za Mesija. Mesi se prvo spetljao, pa je potom lopta pogodila Matipa u šaku, ali nije bilo dovoljno elemenata za najstrožu kaznu.
10' Opao je tempo na Kamp Nou
Barsa se malkice povukla, prepustivši Liverpulu loptu na sredini terena, ali jednostavno je taj bedem malo teže probiti
7' Salah gubi loptu i otvara kontru Barseloni
Izbačena je lopta do Lea Mesija, koji se lepo okrenuo i poslao je na bok, međutim Roberto daje prejak for i predaje loptu Alisonu
5' Mane pada u šesnaestercu
Kujpers kaže da nema penala
4' Rakitić u dobroj šansi
Matip interveniše i Barsa ima korner, u nastavku je Suarez loše zahvatio loptu i ostaje 0:0
3' Mesi povlači polu kontru
Veoma je opasan Mesi kada ima loptu u nogama i to su se uverili igraèi Liverpula
1' Visok presing Liverpula
Barselona to lako rešava i izbacuje Kutinja u priliku, ali na kraju lopta završava u naruèju Alisona