Ajntraht, Benfika, Arsenal, Slavija i Viljareal idu dalje

Plasman u četvrtfinale Lige Evrope obezbedili su Ajntraht, Benfika, Arsenal, Slavija i Viljareal.

Jović 5
  INT   AJN
  0 0:1 1
KRAJ! Dinamo je eliminisan!
KRAJ U PRAGU! Sevilja je eliminisana!
Kakva utakmica, šta je ovo bilo...

Slavija je gubila sa 3:2 u produžetku, ali je uspela da se vrati, postigne dva gola i eliminiše Sevilju!
GOOOOOOOOOOL!
120' GOOOOOOOOOL! SLAVIJA VODI SA 4:3!
Kakav šok za Sevilju!

Sajmon Kjer postigao je autgol i Slavija ima prolaz u četvrtfinale!
111' Neverovatan promašaj Zagrepčana
Mladi Nigerijac Atimven imao je jedan na jedan, ali je šutirao malo pored leve stative. Velika šansa za DInamo.
110' Teška situacija za Dinamo
Ekipi trenera Bjelice neophodna su dva gola, a imaju igrača manje. Sva je prilika da ćemo Benfiku gledati u četvrtfinalu.
115' Još svega pet minuta do kraja u Pragu
Sevilja je pred četvrtfinalom!
Sjajni Grimaldo!
105' Grimaldo! Benfika vodi sa 3:0!
Veoma teška situacija za Dinamo, em imaju igrača manje, em gube sa 3:0...

Grimaldo je postigao fenomenalan gol i klub iz Lisabona je pred četvrtfinalom.
104' Dinamo sa igračem manje!
Stojanović je dobio drugi žuti karton. Dinamo sa igračem manje u Lisabonu!
105' Još 15 minuta do kraja susreta u Pragu
Sjajan meč u Pragu. Slavija vs Sevilja 3:3. Prvi meč završen je sa 2:2.
Gol Van Burena
96' Kakav promašaj Gojaka...
Mogao je heroj da bude Gojak (Dinamo) , ali je promašio čist zicer... Ovo prosto ne sme da se maši na ovakvom nivou.
Evo pogotka Fera
102' Slavija izjednačila u Pragu!
Kakva ludnica od utakmice! Slavija se potpuno vratila u meč!
94' GOOOOOL! Benfika vodi protiv Dinama!
Sjajan gol Fera! Benfika ima rezultat koji je vodi u četvrtfinale.

Ipak, nije još ništa izgubljeno za Dinamo. Golom idu dalje.
Vaskeeeees!
98' Sevilja vodi u Pragu!
Vaskes je glavom savladao golmana Slavije i sada se nalaze na korak do plasman u četvrtfinale!
91' Krenuo je produžetak u Lisabonu!
REZIME!
U četvrtfinalu gledaćemo Čelsi, Valensiju, Napoli, Arsenal, Ajntraht i Viljareal, dok Benfika i Dinamo, odnosno Slavija i Sevilja igraju produžetke.
PRODUŽETAK U LISABONU!
Benfika i Dinamo odigraće dodatnih 30 minuta.
PRODUŽETAK U PRAGU!
Slavija i Sevilja igraju produžetak.
Kraj u Milanu!
Ajntraht ide u četvrtfinale! Jedini pogodak postigao je Luka Jović!
KRAJ u Viljarealu
Viljareal plasirao se u četvrtfinale Lige Evrope!
Gol Ivanovića!
90+1 Utešni gol Zenita, Ivanović strelac!
Sve je već rešeno na ovom meču, a gol za Zenit postiže Bane Ivanović!
Ulazimo u poslednje minute...
U Londonu i Lisabonu je 85. minut, dok je u Pragu i Milanu već devedeseti.
Prolaz imaju...
Arsenal, Ajntraht i Viljareal.
Mogli smo bismo da gledamo četiri produžetka...
Benfika i Dinamo Zagreb su jedni kandidati, dok su drugi Slavija Prag i Sevilja.
Obamejang
72' Gol Obamejanga za 3:0!
Arsenal sada ima potpuno kontrolu nad konačnim ishodom ovog dvomeča.

Obamejang je dobio loptu kao na tacni i samo je postavio stopalo i tako savladao golmana Rena.
Žonas prevario Livakovića
71' GOL! Dinamo gubi u Lisabonu!
Na nuli smo sada.

Žonas je uspeo da savlada Livakovića, što znači da je ukupan rezultat 1:1. Benfika je uspela da dođe do toliko željenog gola.
Momenat iz petog minuta
Jović lobuje Handanoviča.

71' Opasan šut Škrinjara
Štoper Intera uputio je opasan udarac, Hasebe se isprečio i lopta je završila malo pored desne stative.
70' Mirno na svim terenima, do kraja je ostalo još 20 min.
68' Mnogo prilika Ajntraht propušta
Ponovo se u šansi našao Jović, ali je levom nogom šutirao pored stative.
65' Rasplamsala se igra u Milanu
Veoma dobro šutirao je Filip Kostić, ali je Handanovič bio na mestu i odbranio je njegov šut.

Na drugoj strani Politano je uputio opasan šut, međutim Trap je bio siguran.
Dinamo mogao do gola
U 52. minutu Bruno Petković je šutirao veoma dobro, ali je njegov pokušaj odbranio Vlahodimos. Dinamo za sada odlično parira.
61' Jović zapretio Handanoviču
Ponovo je opasan po gol Intera bio srpski fudbaler. Ovoga puta je zahvatio bolje loptu, ali je ona otišla pravo u Handanoviča.
Ako bi se sada završile utakmice...
Dalje bi prošli Arsenal, Dinamo Zagreb, Ajntraht i Viljareal, dok bi Slavija i Sevilja igrali produžetke.
59' Gaćinovića zbog povrede zamenio De Guzman
Nerešeno je u Pragu
54' Sevilja izjednačila u Pragu!
Munir El Hadadi pogodio je za 2:2!

Ovim rezultatom završio se i prvi susret, pa ako do kraja ne bude golova gledaćemo produžetke.
Gol Karlosa Bake
50' Jović se loše snašao u kaznenom
Srpski fudbaler lepo je odložio loptu, ali se onda okliznuo i loše zahvatio loptu. Mogao je Handanovič ponovo da se nađe u problemu.
Gol Slavije
48' Sevilja gubi u Pragu!
Souček je realizovao penal i Sevilja ponovo gubi u Pragu.
47' Viljareal potvrdio prolaz dalje!
U prvom meču slavili su sa 3:1, dok sada posle 47 minuta vode sa 2:0. Ukupno 5:1 za Viljareal do sada.

Gol je postigao Karlos Baka!
46' Krenulo je drugo poluvreme u Milanu, Pragu...
Gol Ben Jedera
45' Sevilja izjednačila sa bele tačke!
Visan Ben Jeder realizovao je jedaneasterac.
41' Bez golova samo u Lisabonu
Dinamo za sada odoleva napadima Benfike.
40' Dobar šut Jovića
Srpski fudbaler pokušao je šutem sa nekih 30 metara, ali je on otišao iznad prečke. Nije ovo bio loš pokušaj jedinog strelca na meču.
39' Gaćinović propustio stopostotnu šansu!
Mihat Gaćinović ukrao je loptu, potom je izašao sâm ispred Handanoviča, ali je čuvar mreže Slovenije odbranio njegov slab šut.
36' Dinamo lakše diše
Benfika je na početku imala inicijativu, međutim Dinamo se oslobodio pritiska. Podsećamo, u prvom meču klub iz Zagreba slavio je sa 1:0
33' Inter bez prave prilike
Fudbaleri Ajntrahta za sada igraju veoma dobro, dok sa druge strane Inter ne izgleda dobro. Napadi su im jalovi i nešto će morati da promene.
Gol Đerara Morena
29' Viljareal hita ka četvrtfinalu!
Španska ekipa vodi protiv Zenita sa 1:0. Ako se uzme u obzir da su u prvom susretu slavili sa 3:1, onda dolazimo do zaključka da je Viljareal veoma blizu plasmana dalje.

Gol je postigao Moreno.
24' Sjajan šut Živkovića, malo iznad prečke
Andrija Živkovića (Benfika) šutirao je veoma dobro, ali je lopta otišla malo iznad prečke Livakovića. Benfika pritiska Dinamo.
Još jednom, šmekerski
Kakva slika!
19' Mirno u Lisabonu
Benfika dominira u posedu, ali ne i u stvorenim šansama. Domaći fudbaleri imali su svega jedan šut ka golu Livakovića.
Drugi gol Arsenala
16' Arsenal već neutralisao zaostatak!
Nejtland-Majls postigao je gol i time duplirao prednost "tobdžija". Sa ovim rezultatom Arsenal prolazi dalje.
Gol Slavije protiv Sevilje
15' Sevilja gubi u Pragu!
Slavija Prag vodi protiv Sevilje sa 1:0!

Gol je postigao Ngadu-Ngađi u petnaestom minutu.
13' Slab šut Viljemsa
Fudbaler Ajntrahta bio je u dobroj poziciji, ali je loše zahvatio loptu, koja je otišla pored leve stative.
Pogodak Obamejanga
5' Sjajan start za Arsenal!
Pjer Emerik-Obamejang postigao gol za "tobdžije"!
Evo gola Jovića!
5' LUKA JOVIĆA! GOL, GOL, GOL!
Luka Jović lobovao je Samira Handanoviča za vođstvo Ajntrahta u Milanu!

Interu su sada potrebna dva gola, a da ne prime nijedan, kako bi prošli u četvrtfinale.
3' Prečka Ajntrahta!
Haler je postigao prečku! Velika je bila ovo šansa za gostujući sastav.

Prvo je Kostić šutirao, Handanovič je to odranio, lopta je došla do Halera, koji je pogodio prečku.