Šalke – Mančester siti 2:3 (2:1)

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na gostovanju Šalke sa 3:2, u osmini finala Lige šampiona.

Bentaleb 38p, 45p - Aguero 18, Sane 85, Sterling 90
  ŠAL MAC
  2 : 3
KRAJ! Pobeda Sitija u Gelzenkirhenu!
Kako se samo Siti izvukao na ovom meču. Od 67. minuta imali su igrača manje i gubili su sa 2:1, ali su zahvalujući majstorijama Sanea i Sterlinga došli do trijumfa!

Revanš utakmica igra se za 12. marta.
95' Siti je pred velikom pobedom!
Igra se poslednji minut!
Gol Sterlinga!
90' GOOOOOOOL! PREOKRET SITIJA!
Sjajno se snašao krilni napadač Mančester sitija i još bolje šutirao! Ferman je savladan, Siti sa igračem manje dolazi do izjednačenja, a potom i vođstva!

Sjajni Sane!
85' GOOOLČINA SANEA!
Fantastičan pogodak nekadašnjeg igrača Šalkea. Liroj Sane je odlično izveo slobodan udarac, Ferman nije imao nikakve šanse i Siti sa igračem manje dolazi do izjednačenja.

Momenat kada Otamendi dobija crveni

Photo by Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images
81' Sve manje vremena za Siti
Do kraja meča ostalo je nešto još više od deset minuta. Da li Siti može da izbegne poraz?
Drugi žuti Otamendija
74' Dobar pokušaj De Brejnea
Sreća za Fermana. Belgijanac je šutirao iz dobre pozicije, lopta je zakačila živi zid, ali je lopta prošla malo pored desne stative.
70' Kompani menja Davida Silvu
Taktička izmena Pepa Gvardiole.
67' Drugi žuti za Otamendija!
Siti sa igračem manje! Štoper Mančester sitija dobio je drugi žuti karton što znači da će do kraja meča igrati sa deset fudbalera.

Ekipa Pepa Gvardiole nalazi se u problemu.
63' Jalovi napadi Sitija
Tempo meča je nešto sporiji. Kao da se Siti sprema da jače pritisne Šalke. Domaći fudbaleri igraju dobro i za sada imaju rezultat koji im odgovara.
Siti je pod Gvardiolom veoma loš u nokaut fazi
Doktorski start Nastasića
Trenutak kada je Aguero bio u kaznenom prostoru. Nastasić je pravovremeno reagovao i izbacio loptu iz šesnaesterca.

Photo by Dean Mouhtaropoulos/Bongarts/Getty Images
56' Pokušaj Gindoana
Pogrešili su na svojoj polovini fudbaleri Šalkea, a Gindoan je pokušao šutem sa nekih 20-tak metara. Udarac Nemca završio je pored desne stative.
Sane, nekadašnji igrač Šalkea, čeka šansu

Drugi gol Bentaleba
51' Sjajan potez Nastasića!
Delovalo je da će Aguero biti u dobroj poziciji, međutim pitao se i Nastasić. Srpski štoper je sjajno reagovao i sprečio Kuna.
Fernandinjo dobija žuti karton, Šalke penal
Detalj iz 45. minuta kada je Fernandinjo skrivio penal, a Bentaleb ga realizova.

Photo by Maja Hitij/Bongarts/Getty Images
47' Dobar pokušaj De Brejnea
Odmah na startu drugog perioda igra De Brejne je šutirao iz dobre pozicije, ali je Nastasić blokirao njegov šut.
:)
46' Počelo je drugo poluvreme u Gelzenkirhenu
Prvi napad imaju fudbaleri Mančester sitija.
Hladnokrvni Bentaleb
Aližarac je sa bele tačke bio precizan u 38. i 45. minutu.

POLUVREME!
Karlos del Sero produžio je prvo poluvreme za pet minuta. Razlog za tako nešto je VAR koji je doneo penal domaćem timu u 38. minutu.

Siti je poveo preko Aguera u 18. minutu, Bentaleb je sa bele tačke izjednačio u 38, dok je isti igrač iz iste pozicije u 45. doneo prednost Šalkeu.
Bentaleb ponovo siguran
Drugi gol iz penala pogledajte OVDE.
45' GOOOOOL! Siti gubi u Nemačkoj!
Opet je Bentaleb dobio priliku da šutira penal i ponovo je pogodio. Edilson je sada bio mnogo bliže, ali je šut Bentaleba bio odličan Brazilac nije uspeo da spreči pogodak.

44' Još jedan penal za Šalke!
Fernandinjo je vukao fudbalera Šalkea i Sero je pokazao još jednom na belu tačku. Kakva utakmica u Gelzenkirhenu!
Zasluženo ili ne penal?
38' GOOOOOL! Bentaleb sa bele tačke za 1:1!
Lopta je udarila u ruku Otamendija i posle nekoliko minuta pauze dosuđen je penal.

Nabil Bentaleb šutirao je jedaneasterac i prevario Edilsona. Nerešeno je u Gelzenkirhenu!

35' VAR pokazao na penal za Šalke!
Tri minuta je arbitar Del Sera čekao odluku iz VAR sobe. Lopta je pogodila Otamendija u ruku i dosuđen je jedaneasterac!
33' Dobar pokušaj De Brejnea
Vezni fudbaler Mančestera pokušao je udarcem iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara. Šut nije bio loš, ali je Ferman bio siguran.
29' Šalke se malo otvorio
Domaći fudbaleri moraju da se malo otvore i pritisnu Siti. To može da bude mač sa dve oštrice jer Siti zna to kako da iskoristi.
Aguero i Silva slave gol

Photo by Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images)
24' Sterling se poigravao, umalo kazna Uta
Imao je Siti sjajnu priliku, ali je Sterling umesto šuta odlučio da doda loptu do Silve. Pâs je bio loš i Šalke je došao do lopte.

Usledila je kontra domaćih igrača, a Ut je šutirao malo pored gola.
Aguero!
18' GOOOOOL! Aguero pogodio za vođstvo Sitija!
Čekao je sudija VAR i posle konsultacije gol je priznat. Viđena je velika greška odbrane Sitija, golman Ferman je loše dodao loptu do Brume, Silva ju je ukrao i dodao do Aguera, koji je samo prosledio loptu u gol.

Pre gola bila je sumnjiva situacija jer je Stouns u vazduhu odneo loptu i igrača, ali sve je bilo čisto i gol je priznat.

Lopta sa kojom se igra

14' Šalke čeka kontranapade
Domaći fudbaleri čekaju kontranapade, ali isto tako znaju da naprave pritisak na zadnju liniju Sitija. Za sada nema mnogo zanimljivih poteza na meču.
Startnih 11 Šalkea

Startnih 11 Mančestera

7' Prelepa akcija Sitija, Ferman sjajno reagovao
Sve iz prve su odigrali igrači Mančester sitija. Lopta je tečno išla, na kraju je Silva centrirao, a Aguero pokušao glavom da savlada Fermana, koji je odlično reagovao.
5' Prete gosti!
Sjajno su kombinovali Sterling i Bernardo Silva, potom je pokušao Englez da pronađe Aguera, ali je Nastasić dobro reagovao i izbacio loptu iz kaznenog.
4' Očekivano Siti dominira u posedu
Gostujući igrači imaju većinom loptu u posedu, što je potpuno očekivano. Šalke za sada izgleda dobro i pokušaće iz kontranapada da ugrozi gol Edilsona.
1' Utakmica je počela!
Fudbaleri Mančester sitija stoje veoma visoko na početku utakmice. Zadnja linija ekipe nalazi se skoro na polovini terena.
Gvardiola poslednji "Nemac" koji je pobedio "Građane"
Fudbaleri Mančester sitija u poslednjih sedam mečeva u Ligi šampiona protiv nemačkih klubova imaju šest pobede i jedan remi. Poslednji poraz doživeli su 2014. godine od Bajerna, na čijem je čelu tada bio Pep Gvardiola – sadašnji trener "Građana" – via OptaJoe.
Gindoan je u Nemačkoj igrao za Bohum, Nirnberg i Dortmund
Utakmica uskoro kreće!
Sane je ponikao u Šalkeu
Dvedesettrogodišnji Nemac dres Šalkea nosio je od 2011. do 2014. (mlađe kategorije), dok za seniorski tim igrao periodu od 2014. do 2016. Odigrao je 47 utakmica i postigao 11 golova.

Na ovom meču biće na klupi rezervnih fudbalera.

Naravno da ga se sećaju
Sitiju ne ide dobro na gostovanjima
Fudbaleri Mančester sitija izgubili su pet od osam gostujućih nokaut utakmica u Ligi šampiona. Jedine pobede nad ekipom Dinama iz Kijeva (2016) i Bazelom (2018), plus jedan remi – via OptaJoe.