PSŽ – Liverpul 2:1

Fudbaleri PSŽ pobedili su Liverpul 2:1 u derbiju petog kola Lige šampiona i stigli na korak od osmine finala.

Bernat 13, Nejmar 37 – Milner 45+2p
  PSG   LIV
  2 : 1
Kraj!
PSŽ je pobedio Liverpul 2:1! U Beogradu protiv Zvezde igra za osminu finala.
84' Sjajna odbrana Robertsona protiv Mbapea
Obećavajući napad za PSŽ, dosta prostora je imao Mbape koji ulazi u kazneni prostor, ali Robertson ga sjajnom defanzivom sprečava da šutira na gol.
80' Jalovi napadi na obe strane
Bez ijedne konkretne akcije u nastavku meča, Nejmarov prodor u 80. minutu je obećavao, ali je jedva dočekao da padne u kaznenom kada mu je prišao Van Dajk.

Getty images
Klop kreće na sve ili ništa
Dvostruka ofanzivna izmena Klopa, umesto Firmina i Milnera ušli su Staridž i Šaćiri.
70' Brani Beker
Odlična šansa za PSŽ, Markinjo je pobegao čuvaru posle kornera i fantastino skoio, snažno je šutirao glavom, ali pravo u golmana Liverpula.
Tuhel se povlači, Klop pojačava napad
Defanzivna izmena u PSŽ, umesto Di Marije ulazi Alves, a Tuhel osvežava i napad, umesto Kavanija ubacuje Čupo-Motinga. S druge strane, Klop umesto Vajnalduma uvodi Keitu.
I oskarovac je na tribinama
60' Liverpul sve opasniji
Idealan centaršut na penal, dočekao ga je Firmino i dobro šutirao glavom, ali lopta prolazi za malo pored stative.
56' Dosta sreće za Bufona
Odličan prodor Robertsona po desnoj strani, poslao je opasnu loptu ka petercu, ali klizećim startom jedan defanzivac PSŽ otklanja opasnost.
Gol iz prvog šuta
Habib Nurmagomedov u publici
47' PSŽ-u poništen gol
Markinjos je zatresao mrežu Liverpula, ali je sudija pokazao ofsajd. Brazilac se buni, ali je sudija siguran u svoju udluku.
Počelo je drugo poluvreme u Parizu

Da li je Liverpul opravdano dobio penal?
Bufon nije imao šanse
45+2 GOOOOOL!
Liverpul smanjio na 2:1!

Neoprezan klizeći start Di Marije u svom kaznenom prostoru, što koristi Mane koji samo što je gurnuo loptu ispred sebe pao, izgubivši ravnotežu pre kontakta, ali je sudija svirao penal. Siguran sa bele tačke bio je kapiten Džejms Milner. Poslao je Bufona u pogrešnu stranu.
43' Bufon nema posla
Opet inicijativa Liverpula, ali osim nekoliko centaršuteva Hendersona i Manea nema konkretne opasnosti po gol Bufona.
Drugi gol PSŽ
Najefikasniji Brazilac u istoriji Lige šampiona!
Nejmar je postigao 31. gol u Ligi šampiona i postao najefikasniji Brazilac u istoriji takmičenja. Iza njega su ostali Kaka (30), Rivaldo (27), Elber (25), Luiz Adrijano (21).. Nejmar je direktno uključen u 50 golova u svoja 52 nastupa u LŠ (19 asistencija).

37' GOOOOOL!
PSŽ vodi 2:0!

Malo pre nije prošlo, sada jeste. Nova fantastična kombinacija Nejmara i Mbapea koja ostavlja mladog Francuza samog na levoj strani. Ponovo je tražio Kavanija u petercu, ovaj put ga pronalazi, ali šut Urugvajca petom brani Alison. Ipak, lopta se odbija do Nejmara koji je smešta u mrežu.
31' Alison opet spasava Liverpul
Brza polukontra PSŽ, Mbape je ostao potpuno sam na desnoj strani gde je dobio loptu u prazan prostor, ekspesno ju je gurnuo u peterac gde Beker reaguje u poslednjem trenutku ispred Kavanija.
15' Liverpul preuzima inicijativu
"Redsi" preuzimaju kontrolu nad loptom, Vajnaldum je u centru pažnje, ali bez konkretnih akcija u završnici napada.

22' Bufon se nije zabrinuo
Solidna pozicija sa Salaha, gađao je bliži ugao, ali se Bufon nije uzbudio. Promašaj.

Kako je PSŽ poveo?
13' GOOOOOL!
PSŽ vodi 1:0!

Brz napad PSŽ kroz sredinu preko Veratija, a onda očajna intervencija Van Dajka koji bukvalno asistira Huanu Bernatu za vođstvo "Svetaca".

7' Parada Bekera
Di Marija je prihvatio loptu na ivici kaznenog, šutirao je snažno, ali sjajna parada Bekera koji izbacuje loptu u korner za PSŽ.
5' Odgovara Firmino
Dobar prodor Firmina, centaršut u kazneni, ali reaguje odbrana PSŽ.
3' Sjajna šansa za PSŽ
Mbape je bio u šesnaestercu, brzo je šutirao posle dodavanja saigrača, ali je jedan defanzivac Liverpula uklizao i izblokirao loptu u korner.
Počela je utakmica na Parku prinčeva
Kome je šta potrebno?
PSŽ mora da pobedi, u slučaju poraza, a trijumfa Napolitanaca, ostao bi bez šanse da se bori za osminu finala.

Liverpul bi pobeda u Parizu, a ukoliko Zvezda ne priredi senzaciju u Napulju, izborili nokaut fazu već danas.