Atletiko – Monako 2:0, Lokomotiva – Galatasaraj 2:0

Fudbaleri Atletiko Madrida izborili su osminu finala Lige šampiona, dok je Lokomotiva ostala u borbi za plasman u Ligu Evrope.

Kraj!
Atletiko je pobedom obezbedio osminu finala LŠ, Lokomotiva je trijumfom ostala u igri za Ligu Evrope.
82' MADRID Promašen penal!
Radamel Falkao promašio je jedanaesterac!

Stefan Savić je igrao rukom u svom kaznenom posle šuta protivničkog igrača. Loptu je uzeo Falkao koji je prevario Jana Oblaka, ali je loptu poslao pored gola.
Totenhem – Inter

70' MADRID Domaćin troši vreme
Atletiko je "stao na loptu", kao da je Simeone poručio svojim igračima da poštete mladiće iz Monaka poniženja na Vandi.
Ušao je Falkao

Gol Ignatijeva
Gol Krihovjaka

60' MADRID Jao, Falkao
Najbolja šansa za Monako na meču, Falko je uradio sve kako treba, prevario Savića, ali je prebrzo šutirao pa je njegov udarac lako zaustavio Oblak.
Lokomotiva u igri za evropsko proleće
Lokosi su na korak od prvih bodova u takmičenju, a eventualna pobeda bi im omogućila da se u poslednjem kolu bore za treće mesto i nastavak evropske sezone u Ligi Evrope na proleće.

54' GOOOOOL!
Lokomotiva udvostručila vođstvo!

Nakon sjajne kombinacije Farfana i Mirančuka na desnoj strani, lopta se uz malo sreće odbija u noge Vladislavu Ignatijevu koji je sa 4-5 metara rutinski šalje u Galatinu mrežu.
50' MADRID Pritisak domaćina
Atletiko pokušava da što pre dotuče Monako i završi posao.
Ovako je povela Lokomotiva
Nastavljeni su mečevi u Madridu i Moskvi
Statistika I poluvremena na Vandi Metropolitano
Poluvreme
43' GOOOOOL!
Lokomotiva vodi 1:0!

Sreća je pogledala Moskovljane. Nakon prodora Farfana po desnoj strani, lopta stiže do Gžegoža Krihovjaka koji šutira sa ivice kaznenog prostora, nespretno interveniše Rajan Donk i menja pravac lopti koja završava u mrežu Galatasaraja.
Nišandžije podbacile
Fudbaleri Lokomotive i Galatasaraja uputili su 12 šuteva ka golovima u prvih 40 minuta meča u Moskvi, tek 12. je išao u okvir gola.
Nije mu lako u Kneževini

29' MOSKVA Blizu
Dobra prilika za Lokomotivu, Krihovjak je ispratio centaršut i "tukao" glavom sa oko 11m, ali za malo preko gola.
Domaći specijalitet
Sjajna akcija Koree i Grizmana
Nije lako igrati u Moskvi večeras

25' GOOOOOL!
Atletiko je duplirao prednost!

Sjajna akcija Grizmana i Koree. Francuz prvo izbacuje Španca u prazan prostor, on se fantastičnim driblingom oslobađa čuvara, vraća loptu do Grizmana koji je elegantnim udarcem levom spoljnom šalje u dalji ugao.
23' MOSKVA Zamalo!
Najbolja šansa za Galatu, Onjeruku je probio po desnoj strani, njegov centaršut odbija defanzivac Lokomotive, lopta stiže do Derdijoka koji šutira snažno sa desetak metara, ali za malo pored stative.
21' MADRID Savić lako "ispao"
Sila dobija duel sa Savićem, suviše je lako "ispao" iz izgre Crnogorac, ali napadač Monaka se spetljao, a potom odigrao loš pas.
Gol Atletika
17' MADRID Loš završni pas
Odlična šansa za Atletiko, Lemar je prošao po levoj strani, ali je odigrao loš završni pas u peterac iako je Grizman bio usamljen.

4' MOSKVA Stativa!
Dobra prilika za Lokomotivu, Smolov je lako prošao odbranu Galatasaraja, snažno je šutirao, ali stativa spasava Galatasaraj.
8' MADRID Stativa!
Odličan šut Lemara iz slobodnog udarca, lopta je okrznula stativu Monakovog gola i završila u gol-autu.
Monako ima 12 povređenih igrača
2' GOOOOOL!
Atletiko već vodi 1:0!

Koke je šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je zakačila jednog igrača Monaka Benou Badiašilea i prevarila golmana Benalja.