Engleska – Hrvatska 2:1 (0:0)

Fudbaleri Engleske pobedili su Englesku sa 2:1 u poslednjem meču grupe četiri Lige nacija A.

Lingard 78, Kejn 85 - Kramarić 57
  Engleska   Hrvatska
  2 : 1
KRAJ! Hrvatska je izbačena u Ligu B
Pobeda Engleske 2:1!

Spektakularan meč viđen je u Londonu. Hrvatska je vodila sa 1:0, a onda je završnici meča Engleska uspela da preokrene i da se plasira u plej-of.

Hrvatska će naredne sezone igrati u Ligi B.
Još tri minuta igra na Vembliju....
Ako niste videli gol Kejna...
Pogledajte ga OVDE.
Ako niste videli gol Lingarda...
85' GOOOOOOL! HARI KEJN!
Veliki preokret Engleske. Hari Kejn je odlično postavio stopalo i savladao Kalinića. Za samo nekoliko minuta Engleska je uspela da preokrene i sada je Hrvatska pred eliminacijom.
82' Ogromna šansa za Hrvatsku!
Šutirao je glavom Domagoj Vida, a Pikford je sa gol linije uspeo da odbrani ovaj šut. Velika šansa je ovo bila.
Drama na Vembliju!
Iako su izjednačili, fudbaleri Engleske i dalje sa ovim rezultatom ispadaju. Potrebna im je pobeda kako bi ostali u Ligi A.
78' GOOOOOL, Engleska izjednačila!
Hari Kejn odradio je veliki posao, pošto je proturio loptu pored golmana Hrvatske, a onda je Lingard samo na gol liniji potvrdio pogodak. Velika kazna za Hrvate, koji su minut pre imali odličnu šansu da dotuku Englesku.
77' Dobar napad Engleske, Jedvaj dobro reagovao
Dele Ali je pokušao da pronađe Kejna, ali ispred njega reagovao je Jedvaj.
76' Hrvatska propustila veliku šansu!
Previše je komplikovao Rakitić. Utisak je da je trebao odmah da šutira, ali je odložio loptu Vlašiću, koji je loše šutirao iz dobre situacije.
Izmena u Engleskoj
Talentovani Sančo iz Dortmunda zamenio je Rašforda.
72' Još malo vremena ostalo je za Englesku
Podsećamo, Engleskoj su potrebna dva gola kako bi izbegli ispadanje u Ligu B.
Kramarić slavi pogodak

68' Solidan šut Vokera
Posle dugo, dugo vremena udarac "Gordon albiona". Pokušao je iz velike udaljenosti Kajl Voker, ali je golman Hrvatske bio siguran i lako odbranio taj šut.
Pogledajte koliko je igrača bilo oko Kramarića...
Englezi nemaju lek za Hrvatsku
Navijači Engleske
Ukoliko vas zanima gol Kramarića...
Engleska u velikom problemu
Da ne bi ispali iz Lige nacija A, Engleskoj je sada potrebno da savlada Hrvatsku. Rezultat 1:1 im ne igra i vicešampion sveta se nalazi u odličnoj situaciju.
57' GOOOOOL, Hrvatska vodi 1:0!
Sjajno se snašao Kramarić u kaznenom prostoru Engleske. Uspeo je da prevari defanzivca i da potom uz malo sreće savlada Pikforda!
56' Engleska pritiska, Hrvatska se brani
52' Prete i Englezi
Nije ovo bio loš napad Engleske, Sterling je solidno zahvatio loptu, a golman Hrvatske je to dobro odbranio.
51' Dobar napad Hrvatske!
Ivan Perišić imao je dobru šansu, ali je centrirao, izabravši tako lošu odluku. Možda je bilo bolje da je šutirao iz izgledne situacije.
49' Lopta kod Engleza
Na startu drugog poluvremena fudbaleri Engleske imaju više lope u posedu. Sa ovakvim rezultatom Hrvati ispadaju u Ligu B.
Krenulo je drugo poluvreme!
46' Izmena u Hrvatskoj
Brekalo, najmlađi igrač u reprezentaciji, zamenio je Rebića.
Kraj prvog poluvremena
45+2' Da je bio malo brži...
Sjajno je Modrić ubacio loptu pre gol Engleske, ali Perišić nije najbolje to ispratio pa je zakasnio da iskoristi ovu šansu.
40' Nov nalet Engleza
Posle 15-ak mirnih minuta nova šansa za domaćina, ali Barkli šutira za malo pored gola.
38' Perišić prepao Engleze
Dobra prilika za Hrvatsku, Perišić je dobio loptu u kaznenom, ali šutira preko gola.

36' Englezi opet zaustavljeni
Odličan prodor Rašforda koji je proigrao Kejna u kaznenom prostoru, centarfor Totenhema se sjajno "zagradio" i prihvatio loptu, ali nije uspeo da se okrene i šutira.
33' Hrvati uspostavili ravnotežu
Došli su Hrvati do svoje igre, polako nameću ritam, pa su Englezi već desetak minuta bez konkretne akcije
Prinudna izmena u Hrvatskoj
Povredio se Vrsaljko, menja ga Antonio Milić.
25' Opet brani Kalinić
Neočekivan šut Čilvela sa ivice kaznenog prostora, ali Kalinić uspeva da "dohvati" loptu koja je išla u donji desni ugao.

22' Dosta sreće za Hrvate
Ekspresna akcija Engleza, Pikford pronalazi Rašforda ispred kaznenog prostora Hrvatske, ali Vrsaljko sjajnim uklizavanjem spreèava gol šansu.
21' Hrvati uzvratili
Gosti "spuštaju" loptu i odmah organizuju dobru akciju, šut Perišića iskosa sa desne strane, Stons blokira u korner.
16' Jedvaj i Kalinić sprečili vođstvo Engleske!
Žestoki napadi domaćina i nove gol šanse, ali Jedvaj glavom, a potom Kalinić zaustavljaju pokušaje Kejna da ubaci loptu u nebranjenu mrežu.

12' Lopta iznenadila Kejna
Nova prilika za Englesku posle kornera, ali lopta kao da je iznenadila Kejna, pa najbolji strelac Svetskog prvenstva promašuje ceo gol sa 3-4 metra udaljenosti.
11' Kalinić "skida" zicer!
Stopostotna šansa za Englesku, opet je u prilici bio Sterling, ali je opet izabrao goru opciju. Umesto da proigra usamljenog Rašforda na drugoj stativi, pokušao je sam da završi akciju, ali Kalinić "čita" njegovu nameru i brani šut u donji desni ugao.
8' Pritisak Engleske
Pritisak Engleza, sada je Sterling brzim prodorom napravio probleme Hrvatima, ali loš završni pas je upropastio priliku za domaćina koji je imao trojicu igrača u kaznenom prostoru.

5' Ofsajd Kejna
Odličan prodor Rašforda i lopta za Kejna u prazan prostor, ali je najbolji strelac Engleske bio u ofsajdu.
3' Rebić promašio prazan gol
Kiks engleske odbrane i golmana Pikforda, ali je Rebić promašio prazan gol sa oko 20 metara.
Utakmica je počela
Tu je i više od 3.000 Hrvata
Vembli je pun – 90.000 Engleza čeka pobedu

Gde će se najbolji boriti za istorijski trofej?
Domaćin finalnog turnira Lige nacija u junu sledeće godine biće Portugal, odnosno gradovi Porto i Gimaraeš

.

"Ludnica" u poslednjem kolu LN
Uključujući ovu, preostale su još 23 utakmice u grupnoj fazi Lige nacija, a 21 direktno odlučuje o promociji/eliminaciji u viši ili niži rang, te rangiranje za žreb kvalifikacija za EURO 2020.

Šta je rešeno?
Finalni turnir: Portugal
Viši rang: BiH (B→A), Danska (B→A), Finska (C→B), Gruzija (D→C), Ukrajina (B→A)
Niži rang: Estonija (C→D), Nemačka (A→B), Island (A→B), Litvanija (C→D), Severna Irska (B→C), Poljska (A→B), Republika Irska (B→C), Slovenija (C→D), Turska (B→C)

Jedna utakmica, četiri scenarija
Scenario 1: Pobeda Engleske – Engleska osvaja grupu, Španija druga, Hrvatska ispada

Scenario 2: Pobeda Hrvatske – Hrvatska osvaja grupu, Španija druga, Engleska ispada

Scenario 3: Remi bez golova – Španija osvaja grupu, Engleska druga, Hrvatska ispada

Scenario 4: Remi s golovima – Španija osvaja grupu, Hrvatska druga, Engleska ispada
Hrvati oslabljeni
Vicešampion Evrope na Vembli je stigao u oslabljenom sastavu, zbog povrede neće igrati vezista Barselone Ivan Rakitić. Umesto njega, u startnoj postavi je jedno od otkrovenja sezone, ofanzivni vezista Evertona na pozajmici u CSKA Nikola Vlašić.