Kraj: AEK – Bajern 0:2, Jang Bojs – Valensija 1:1

Fudbaleri Bajerna savladali su AEK 2:0 u Atini, dok su Jang Bojs i Valensija remizirali 1:1 u Bernu, u prvim mečevima trećeg kola Lige šampiona.

Pobeda Bajerna u Atini
Mučio se Bajern sat vremena, ali je na kraju slomio otpor AEK i slavio 2:0 u Marusiju.
Remi u Bernu
Kraj utakmice između Jang Bojsa i Valensije, podelili su bodove sa 1:1.
88' Bern – stativa!
Sreća je pogledala "Slepe miševe", sjajan skok Seku Sanogoa Žuniora posle kornera, dobar šut glavom, ali pogađa stativu.
86' Bern – snažno, neprecizno
Pokušava Asale sa ivice kaznenog prostora Valensije – snažno, ali neprecizno.
81' Bern – "miriše" na remi
Mala uspavanka u Bernu, nekoliko izmena uoči završnice meča, očekuje se ofanzivnija Valensija jer joj remi ništa ne znači.
Mat u tri poteza
74' Bern – izašao Sulejmani
Miralem Sulejmani završio je večerašnji nastup, umesto njega ušao je Ngumo Ngamelu.
"Vatreno" na tribinama

67' Atina – zamalo 0:3
Imao je sreća AEK, posle šuta Levandovskog lopta prolazi ispod golmana domaćeg tima i rotira se ka golu, ali on stiže da je uhvati pre nego što je prešla gol liniju.
Martines "probio led" u Atini
64' GOOOOOL!
Bajern ekspresno do 2:0!

Primljen gol deprimirao je Atinjane, što Bavarci surovo kažnjavaju drugim golom u tri minuta. Sjajna kombinacija Gnabrija i Rafinje na levoj strani kaznenog, a onda asistencija za usamljenog Roberta Levandovskog na drugoj stativi za lagan pogodak Poljaka.
61' GOOOOOL!
Bajern konačno vodi u Atini 1:0!

Bilo je suđeno da Serž Gnabri bude koban po AEK. Novi sjajan prodor levog krila Bajerna, Atinjani ne uspevaju da izbace loptu iz kaznenog, a Havi Martines poluvolejom trese mrežu.
59' Atina – Bavarci strepe
Još jedna dobra prilika za AEK, Viktor Klonaridis je "uhvatio" volej u kaznenom prostoru, ali i on šutira pored gola.
Gol za 1:1 u Bernu

58' Bern – JB blizu preokreta
Fantastična prilika za Jang Bojse da preokrenu. Batšuaji je izgubio loptu i "otvorio" kontru domaćina, Fasnaht dobija loptu na desnoj strani kaznenog, sjajna pozicija za gol, ali brani Neto.
53' Atina – zamalo 1:0
Sjajna šansa za AEK, malo je nedostajalo da Atinjani šokiraju Bavarce, Anastasios Bakasetas je ostao usamlje na ivici kaznenog prostora posle centaršuta, ali je poslao loptu pored stative.
55' GOOOOOL!
Jang Bojs izjednačio protiv Valensije na 1:1!

Iskusni Gijom Oro realizuje jedanaesterac i postiže prvi gol za švajcarskog šampiona u takmičenju ove sezone.
53' Bern – penal!
Loš potez kapitena Valensije, Pareho uklizava u noge Sovu i pravi penal.
51' Bern – dosta sreće za Špance
Nakon što je Neto odbranio udarac Fasnahta glavom, odbitak je pokupio Mbabu, ali on iz sjajne pozicije šutira pored gola.
Počelo II poluvreme
Jang Bojsi jure izjednačenje, Bajern očajnički bitnu pobedu.
Statistika – Atina (levo) i Bern (desno)

Poluvreme
Valensija vodi u Bernu protiv Jang Bojsa (1:0) golom Mišija Batšuaija, nema golova u Atini u duelu AEK-a i Bajerna (0:0). Jalova inicijativa Bavaraca.
45+ Atina – Bajern blizu vođstva
Sjajna šansa za Bajern u poslednjim sekundima prvog poluvremena, probili su Bavarci preko leve strane, odigrao je Roben završni pas u peterac, ali reaguje odbrana AEK-a.
44' Bern – sebični tinejdžer upropastio šansu za 2:0
Sjajan potez 18-godišnjeg Ferana Toresa, imao je priliku da asistira Soleru za 2:0, ali je bio previše sebičan pa je upropastio tu šansu.
42' Bern – ni govora o penalu
Dobar prodor Mbabua po levoj strani, gubi duel u kaznenom prostoru Valensije gde i pada, domaći traže penal, ali ni govora o jedanaestercu. Žuti za igrača Bojsa zbog protesta.
39' Atina – dugo ga nije bilo
"Nestao" je Gnabri nakon odličnog početka meča, ali je zamalo doneo vođstvo Bajernu u finišu poluvremena. Promašio je gol sa pet metara.
Gol Valensije

Miši u Čelsiju vs Miši na pozajmici:
30' Atina – AEK odoleva
Bajern i dalje dominira u Atini, ali osim nepreciznih šuteva sa distance, nema konkretnije opasnosti po gol AEK-a.
26' GOOOOOOL!
Prvi gol večeri, Valensija vodi u Bernu 1:0!

Soler je ukrao loptu neopreznom beku Bojsa, brzo proigrao Mišija Batšuaija koji je bio u liniji sa poslednjim defanzivcem domaćina i rutinski matirao Volflija.
23' Bern – pao ritam
Potpuno je pao ritam nakon agresivnog starta Bojsa, Valensija kontroliše loptu, ali bez konkretne završnice.
20' Atina – prvi put zapretio domaćin
Prva šansa za AEK na meču, dobar šut Ponsea sa ivice kaznenog prostora, ali za malo pored gola.
Izuzetno motivisan – Serž Gnabri

18' Atina – opet Gnabri, zamalo autogol
Već treća opasnost po gol AEK-a posle ubacivanja Gnabrija po levoj strani, još jedan opasan centaršut u peterac, reaguje Čigrinski koji je imao i sreće, zamalo autogol.
15' Atina – Gnabri motivisan
Još jedan dobar prodor Serža Gnabrija po levoj strani, ovaj put njegov centaršut u korner izbacuje Lambropulos.
Bavarci
9' Atina – da je Roben bio brži...
Sjajan prodor Gnabrija po levoj strani, ubacio je loptu u peterac, ali kasni Roben.
9' Bern – Sulejmani tuče sa svih strana
Slobodan udarac za Bojse iz opasne pozicije, šutira Sulejmani, ali lako brani golman Valensije.
7' Bern – opet Miki preti
Novi pokušaj Jang Bojsa preko Sulejmanija, ali opet je reagovala odbrana Valensije.
6' Bern – uzvraćaju gosti
Dobra lopta za Picinija na ivicu kaznenog, ali neprecizan šut.
3' Bern – preti Sulejmani
Centaršut Sulejmanija iz slobodnog udarca, ali golman ga je "pročitao".
1' Atina – sitan vez Bavaraca
Bajern pokušava kratkim pasovima da izigra vezni red AEK-a, ali dobro je organizovana odbrana Atinjana.