LŠ: Het-trik Dibale, Siti se izvukao protiv Hofenhajma

Het-trikom Paula Dibale Juventus je sa 3:0 savladao Jang Bojs, dok je Mančester siti napravio preokret na gostovanju Hofenhajmu u Ligi šampiona – 2:1.

Belfodil 1 – Aguero 7, Silva 86
HOF MCI
1 : 2
90+4' Kraj utakmica – pobede Juventusa i Mančester sitija!
90+1' Bitenkur neprecizno šutira
Rezervista Hofenhajma šutirao je sa nekih 20 metara, daleko iznad prečke.
86' Goooool – Silva kaznio grešku odbrane Hofenjma!
Konačno je Siti uspeo da probije bedem Hofenhajma, a to je učinio vezista David Silva. Veliku grešku napravio je štoper domaćih Štefan Poš koji je bio prespor posle centaršuta sa leve strane, Španac mu je oduzeo loptu i pogodio suprotni ugao – 1:2.
86' Juventusu poništen četvrti gol
Strelac je bio Musa Kin koji je zamenio Mandžukića, ali se prethodno našao u ofsajdu.
85' Neuspeli pokušaj Mahreza
Prošao je Alžirac po desnom boku, oštro centrirao na peterac gde Bauman sigurno hvata loptu.
81' Sandro ponovo neprecizan
Najbolje se snašao Aleks Sandro posle prekida u kaznenom prostoru, ali nije šutirao u okvir gola.
80' Crveni karton za Kamaru
Drugi žuti karton zaradio je igrač Jang Bojsa za kojeg je utakmica u Torinu ranije završena.
73' Siti oštećen za čist penal u Nemačkoj
Iznenada se u šansi na levom boku našao Liroj Sane. Bio je brži od golmana Baumana i sklonio loptu, on ga je oborio, ali je Skomina mislio da je u pitanju foliranje i oštetio "Građane".
72' Četvrti veliki promašaj Aguera
Ni četvrti put nije uspeo Argentinac i dobre situacije. Bauman je ponovo bio na mestu i nije mu bilo teško da odbrani.
Ušetali su se u mrežu Švajcaraca igrači u crno-belim dresovima i omogućili Dibali da postigne het-trik. Fantastično su odigrali Sandro, Pjanić i Kvadrado, Kolumbijac je nesebično asistirao Argentincu za 3:0.
69' Het-trik Dibale!
60' Juve čuva vođstvo, Siti ne može do šanse
Opao je ritam na oba stadiona, Jang Bojs pokušava da smanji protiv Juventusa bez prevelikog uspeha, dok je Pep Gvardiola morao da izvrši neke izmene jer njegovi igrači nisu ušli u šansu u nastavku.
53' Siti nastavlja da promašuje
Sada je red bio na Davida Silvu da propusti veliku šansu. "Građani" su se propisno ispromašivali u Nemačkoj.
56' Bernadeski propustio veliku šansu
Odlično je prošao Bernadeski kroz sredinu, imao saigrače na obe strane, ali je bio neodlučan i izgubio loptu.
48' Stativa sprečila het-trik Dibale
Od početka akcije je bilo jasno da će biti opasan napad, Bernadeski je odlični proigrao Dibalu koji je gađao suprotni ugao, ali ga je stativa sprečila da postigne treći gol.
46' Počela druga poluvremena u Torinu i Sinshajmu
45+1' Pauza i u Sinshajmu
Uspeli su "Građani" da se oporave od šoka i nekako izjednače, posle čega se Aguero ispromašivao.
45+1' Poluvreme u Torinu
Juventus pogocima Dibale ima sigurno vođstvo protiv Jang Bojsa – 2:0.
42' Het-trik Aguerovih promašaja
Treći put u poslednjih devet minuta napadač Sitija je propustio da donese prednost svom timu. Sada je bio možda i u najizglednijoj poziciji – šutirao je preko prečke.
45' Juve mogao do trećeg pogotka
Po levoj strani su domaći igrači pokrenuli napad, oštro je Sandro zavrnuo na penal, gde je bio Kvadrado koji je promašio čitavu loptu.
39' Hofenhajm mogao do novog vođstva
Opet se u prilici našao Belfodil, strelac jedinog pogotka, samo što sada nije bio toliko precizan kao na startu meča. Šutirao je po sredini gola i Ederson je lako reagovao.
35' Nova šansa za Kuna
Ovoga puta je Aguero posle driblinga gađao donji desni ugao, lopta je išla u okvir gola, pre nego što se Bauman bacio i spasao svoj tim preokreta.
33' Velika prilika za Aguera!
Strelac jedinog gola za Siti bio je besan na sebe pošto je propustio stopostotnu priliku. Uhvatio je odbitak na penalu, ali je šutirao malo pored leve stative.
33' Dibalaaaa za 2:0!
Isplatila se inicijativa domaćina koji je već nakon pola sata verovatno i rešio pitanje pobednika. Snažno je sa nekih 18 metara šutirao Blez Matuidi, golman je kratko odbio, ali samo do Argentinca kojem nije bilo teško da postigne drugi pogodak – 2:0.
30' Siti preti iz prekida
Najviši u skoku posle kornera bio je kapiten Vinsent Kompani, dobro je šutirao, ali je prethodno napravio faul.
27' Dva pokušaja Aleksa Sandra
U dva navrata je krilni napadač Juvea šutirao, ali je bio izblokiran.
20' Dibala umalo do drugog gola
Sada je Argentinac gađao sa ivice kaznenog prostora, ponovo je uspešniji bio golman Jang Bojsa.
15' Solo prodor i šansa za Sterlinga
Sterling je sjajno prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i šutirao, ali pravo u Baumana.
15' Prilika za Bernadeskija
Krilni napadač "Stare dame" dobio je loptu iskosa sa desne strane, šutirao u dalji ugao, ali je golman sjajno intervenisao.
7' Aguero ekspresno izjednačio u Nemačkoj!
Nije dugo trajala radost domaćina, pošto je Siti uspeo da izjednači u prvom pravom napadu. Odlično je David Silva proigrao Sanea na levom boku, on pobegao čuvarima i sačekao Aguera na povratnoj, a ovaj uz malo sreće zatresao mrežu za 1:1.
3' Vodi i Juventus – Dibala načeo Jang Bojs!
Mat u dva poteza za vođstvo domaćina. Savršeno dodavanje preko odbrane uputio je Đorđo Kjelini, Paulo Dibala je pobegao čuvaru, otvorio stopalo i iz prve je poslao u suprotni ugao – 1:0.
1' Šok za Siti – Hofenhajm vodi od 45. sekunde!
Kakav šok za "Građane" u Nemačkoj, samo što su krenuli sa centra. Isak Belfodil je dobio sjajno dodavanje iza Laporta, izašao sam ispred golmana i u 45. sekundi ga rutinski savladao za 1:0.
1' Počele utakmice u Hofenhajmu i Torinu