Kraj: Bešiktaš – Partizan 3:0 (2:0)

Fudbaleri Partizana porazom od Bešiktaša (3:0) eliminisani su iz plej-ofa za plasman u grupnu fazu Lige Evrope.

Pepe 37, 69, Ozjakup 45
  BES   PAR
  3 : 0
KRAJ! Partizan je eliminisan iz Lige Evrope
Partizan se okreće utakmicama u Srbiji, pošto ga je favorizovani Bešiktaš eliminisao iz Evrope. Na kraju ukupnim rezultatom bilo je 4:1
90+2 Stojković lako odbranio šut Kvarežme
Tri minuta nadoknade u Istanbulu
Počeo je devedeseti minut
88' Odlična odbrana Stojkovića
Domagoj Vida dobro je šutirao glavom, međutim Stojković je reagovao još bolje i tako sprečio četvrti gol u mreži.
87' Izmena u Bešiktašu
Gohan Tore menja odličnog Čanera Erkina.
85' Prilika za Larina, dobar start Valijentea
83' Partizan pokušava da dođe do utešnog gola
Fudbaleri Partizana napadaju u poslednjih nekoliko minuta i žele da dođu do makar počasnog gola. Ipak, Bešiktaš je dosta čvrst i ne dozvoljava crno-belima da se razigraju.
Domagoj Vida i Đorđe Ivanović u duelu

75' Treći gol omeo Partizan
Vicešampion Srbije nalazi se u veoma teškoj poziciji, pošto mu je potrebno tri gola u poslednjih 15-tak minuta igre.
69' Pepe pogađa za 3:0, Partizan pred eliminacijom
Ponovo portugalska kombinacija, Kvarežma - Pepe. Krilni fudbaler centrirao je iz slobodnog udarca, a Pepe je sjajnim udarcem glavom savladao Stojkovića, koji je bio nemoćan.
65' Opasan šut Erkina, Stojković na mestu
Čaner Erkin pokušao je iz slobodnog udarca da savlada golmana Partizana, ali je on dobro reagovao i izbacio loptu u korner.
62' Treća i poslednja izmena u Partizanu
Sejduba Suma menja Ivanovića. Najskuplje plaćeni igrač u istoriji Partizana pokušaće da nešto promeni u igri.
Pepe i Rikrado u jednom od nekoliko duela

58' Prva prilika za Bešiktaš u nastavku
Larin stvara velike probleme odbrani Partizana. Ovoga puta napadač je dobro dodao loptu ka Gonulu, koji je sa nekih pet metara šutirao preko gola Stojkovića.
56' Stativa Pantića!
Danilo Pantić i Goran Zakarić sjajno su kombinovali. Crnogorski igrač sjajno je prošao po desnoj strani, potom je loptu dodao do Pantića koji je snažno šutirao. Međutim, lopta je pogodila stativu i Bešiktaš je imao dosta sreće.
55' Partizan dominira u drugom poluvremenu
Igra se uglavnom na polovini Bešiktaša, međutim čini se da se turski tim svesno povukao, pošto imaju dva gola prednosti. Crno-beli su konkretniji, ali treba se čuvati kontri suparničkog tima.
52' Bekovi Partizana dosta slabi
Bekovi Partizana N. R. Miletić i N. G. Miletić nemaju baš najbolje utakmice. Obojica dosta greše u dodavanjima i to na protivničkoj polovini.
49' Mnogo bolje otvaranje Partizana
Crno-beli ušli su u drugo poluvreme sa dosta više energije i za sada ovo obećava. Videćemo da li Partizan može do neke konkretne šanse.
47' Preti Pantić
Danilo Pantić pokušao je sa nekih 20-tak metara, ali je njegov šut blokiran i završava malo pored gola. Bila je ovo dobra šansa za crno-bele.
46' Počelo je drugo poluvreme
POLUVREME
Zasluženo vođstvo Bešiktaša posle prvih 45 minuta. Crno-beli nisu stvorili niti jednu pravu šansu, dok je turski tim dominirao tokom celog perioda igre.
45+3' Nova opasnost, Larin preko gola
Kvarežma je centrirao sa desne strane, lopta je došla do Larina, ali je ipak bila previsoka i napadač Bešiktaša loše je zahvatio loptu.
45' 2:0 za Bešiktaš, Partizan u teškoj situaciji
Ozjakup postiže pogodak i tako udvostručuje prednost turskog kluba. Odlično su kombinovali on i Larin, odbrana Partizana očajno je reagovala i igrač koji je ušao s klupe dovodi Bešiktaš u odlično poziciju za prolaz.
42' Žuti karton za Nemanju G. Miletića
37' Gol, Bešiktaš vodi 1:0 – Pepe
Iskusni Pepe ostao je sâm u kaznenom prostoru i lako postigao pogodak za vođstvo. Odbrana Partizana loše je reagovala posle slobodnog udarca i Bešiktaša je poveo 1:0.

Kvarežma se našao u ulozi asistenta, a Pepe je glavom savladao Stojkovića.
35' Stojković dobio udarac od Larina
Larin je zakačio Vladimira Stojkovića, kada je ovaj uhvatio loptu nakon centaršuta Rikarda Kvarežme. Ipak, nije došlo do većeg kontakta.
32' Solidan pokušaj Pepea
Ozjakup je centrirao sa desnog boka, Pepe je u trku uspeo da zahvati loptu, ali niko od njegovih saigrača nije bio u srcu šesnaesterca da isprati ovaj napad.
28' Dobar centaršuta Zakarića
Goran Zakarić dobro je centrirao posle prvog Partizanovog kornera, međutim Larin je dobro intervenisao i otklonio opasnost.
27' Prva promena na meču
Ozjakup menja Ujsala, koji nije mogao dalje da nastavi duel.
22' Propao dobar napad Partizana
Prvi ozbiljniji napad crno-belih. Kombinovali su Gomeš, Ivanović i Zakarić, međutim na kraju je sve to izgledalo sporo i propala je dobra prilika da se dođe do opasne situacije.
18' Partizan teško prelazi pola terena
Crno-beli iz Beograda igraju dosta stegnuto i kao da još nisu 100 odsto ušli u utakmici. Prvi deo ovog poluvremena apsolutno pripada igračima Bešiktaša.
13' Žestoki napadi Bešiktaša
Ponovo Kvarežma. Portugalac je raspoložen, šalje opasnu loptu u kazneni prostor, međutim Larin nije uspeo da dobro udari loptu glavom.
12' Opasno u kaznenom prostoru Partizana
Kvarežma je odlično centrirao, a Gonul glavom šutirao malo preko gola. Odmah je usledio novi napad kada je Ujsal loše zahvatio loptu.
9' Sudar Usjala i Šćekića
Lekari su ušli na teren kako bi pomogli igračima. Izgleda da će crnogorski fudbaler igrati sa povezom na glavi.
7' Drugi korner za turski tim
Novi korner za Bešiktaš. Centrirao je Kvarežma, a Vida nije uspeo da dođe do lopte.
4' Bez problema za Stojkovića
Posle kornera Bešiktaš je uputio prvi prvi šut ka golu Partizana, ali nije to bilo ozbiljno i Stojković je lako reagovao.
2' Neverovatna atmosfera u Istanbulu
Navijači Bešiktaša prave zaglušujuću buku na tribinama.
1' Počela je utakmica!
Prvi napad na meču imaju fudbaleri Partizana koji igraju u belim dresovima.
Velika buka na Vodafon parku
Navijači iz Turske prave odlično atmosferu na stadionu u Istanbulu.
Još pet minuta do početka meča
Uskoro kreće odlučujući meč za Partizan u Evropi.
Dosta će zavisiti od Stojkovića
Fudbaleri Partizana trpe će verovatno veliki pritisak u pojedinim trenucima i u tim momentima važno je da Vladimir Stojković bude na najvećem nivou.

Fudbaleri Partizana na zagrevanju

Partizan i dalje bez poraza u kvalifikacijama
Crno-beli dva puta pobedili su Rudar (0:3, 3:0), potom su sa Trakajem odigrali 1:0 i 1:1, u meču sa Noršelanom slavili su u oba meča (1:2, 3:2), dok su sa Bešiktašem odigrali 1:1.
Može li Partizan kao Crvena zvezda?
Crveno-beli su napravili istorijski uspeh plasmanom u Ligu šampiona, prvi put još od 1992, a da li će se i "crno-bele" komšije radovati samo 24 časa kasnije?