Kraj: Noršelan – Partizan 1:2 (0:1)

Fudbaleri Partizana odigrali su najbolji meč ove sezone i savladali Noršelan 2:1 (1:0) na gostovanju, u prvom meču III kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Rasmusen 70 Gomeš 10, Zakarić 64
  FCN   PAR
  1 : 2

Kraj!
Velika pobeda Partizana u Danskoj!
90+3 Nova pretnja za Stojkovića
Bartolec je šutirao sa ivice kaznenog, ali opet brani golman Partizana.
89' Stojković
Šut Damsgorda sa oko 16 metara, ali brani golman Partizana.
5 minuta nadoknade!
88' Za malo
Odličan centaršut N. G. Miletića sa desne strane, Gomeš šutira glavom, ali za malo preko prečke.
78' Izmene na obe strane
Mirković izvodi i Kosovića, ulazi Nikolić, dok u Noršelanu Strunk Jakobsen menja Kristensena.
75' Prtisak Noršelanda, prilika za Partizan
Kreću Danci na sve ili ništa, pokušavaju da iskoriste pad samopouzdanja kod crno-belih, ali to otvara dosta prostora za kontre fudbalerima Partizana.
70' Mirković pojačava vezni red
Reaguje i Mirković, izvodi sjajnog debitanta Zakarića, a pojačava sredinu terena iskusnim Lolom Smiljanićem.
65' Dvostruka izmena domaćina
Odmah reaguje trener Noršelana, umesto Hansena i Rigord Jensena uvodi Rasmusena i Kuduša.
70' GOOOOOL!
Noršelan smanjio na 1:2!

Nakon sumnjivog starta nad Smiljanićem, Danci brzo ubacuju loptu u kazneni prostor, loše reaguju štoperi Partizana, a rezervista Matijas Rasmusen trese mrežu iza Stojkovićevih leđa.
Debi iz snova

64' GOOOOOL!
Partizan vodi 2:0!

Fantastičan pas odličnog Jankovića u prazan prostor na levoj strani šesnaesterca Noršelana, utrčava Goran Zakarić i sjajnom reakcijom postiže gol na debiju u crno-belom dresu.
63' Stradao Gomeš
Nezgodan udarac u glavu dobio je Gomeš, Nelson je dobio žuti karton zbog neopreznog starta u skoku. Napadač Partizana nastavlja meč.
60' Jalova inicijativa Noršelana
Domaćin kontroliše ritam igre u drugom delu meča, Noršeland ima blagu inicijativu, ali bez konkretne opasnosti po Stojkovićev gol.
52' Opet "rovovska" borba
Nakon nekoliko naleta oba tima u prvim minutima, drugo poluvreme je nastavljeno nadigravanjem između dva kaznena.
47' Larsen "kupi" loptu
Duga akcija Partizana, na kraju centarđut N. G. Miletića sa desne strane ka Zakariću, ali je Larsen istrčao na vreme i pokupio loptu.
46' Nema promena
Treneri nisu menjali na poluvremenu.
Kako je Partizan poveo u Danskoj?
Kraj prvog poluvremena
Partizan vodi posle 45 minuta u Farumu 1:0.
44' Propuštena šansa za 2:0!
Posle brze kontre Gomeš je između trojice igrača Noršelanda gura loptu u prazan prostor u šesnaestercu za Jankovića. Međutim, lopta je otišla suviše desno pa je Crnogorac morao da šutira slabijom, desnom nogom, pa je to olakšalo posao Larsenu koji bez problema brani.
Statistika posle 30 minuta
43' Loše centaršut
Duga akcija Partizana, na kraju je sa leve strane centrirao N. R. Miletić, ali loša reakcija beka crno-belih, lopta daleko od saigrača.
40' Stojković na nivou
Još jedan pokušaj Noršelana sa distance, Olsen je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali Stojković odlično reaguje i boksuje loptu.
32' Slaba završnica Zakarića
Odlično je Janković proigrao usamljenog Zakarića na levoj strani, ali traljav šut levom nogom pojačanja iz Željezničara.
30' Opasna kontra Danaca
Zaleteo se Olsen ka Stojkoviću posle kornera Partizana, imao je otvoren put ka golu Partizana, ali je G. Miletić uspeo da ga sustigne pred kaznenim prostorom i otkloni opasnost.
28' Nalet crno-belih
Kružili su nekoliko minuta igrači Partizana oko kaznenog prostora Noršelana, tražili su put do gola, ali nije bilo prolaza.
27' Partizan kontroliše loptu
Crno-beli su odbili nalet domaćina, fudbaleri Partizana odlično kontrolišu loptu sredinom I poluvremena.
Bešiktaš vodi
U duelu potencijalnih rivala Partizana u plej-ofu za LE, Bešiktaš vodi 1:0 protiv Austrijskog LASK-a iz Linca. Rajan Babel je postigao gol već u šestom minutu meča u Istanbulu.
25' Noršeland sve opasniji
Prvi korner za domaćina, dobra kacija Bartoleca po desnoj strani, ali crno-beli izbacuju loptu u korner.
18' Opasnost u Partizanovom kaznenom
Dobar napad Danaca, Kristensen je gurnuo po zemlji loptu u prazan prostor u šesnaestercu Partizana, ali Marković otklanja opasnost.
17' Gomeš raspoložen
Partizanov Brazilac je izuzetno raspoložen za igru, okušao se sa više od 20 metara, ali mora još da vežba šut sa distance.
Pogled iza Stojkovićevog gola

13' Zapretili i Danci
Šut Hrvata Bartoleca sa 18 metara po zemlji, ali lak prvi posao za Stojkovića.
10' GOOOOOL!
Vodi Partizan!

Rikardo
Gomeš je sjajno reagovao na prvoj stativi posle centaršuta Danila Pantića iz kornera sa leve strane, te glavom savladao nemoćnog golmana Noršelana. Golu je prethodio još jedan sjajan centaršut debitanta Zakarića, koji je Larson izbacio u korner.
9' Između dva šesnaesterca
Čvrsta borba dva vezna reda, lopta skoro konstantno između dva kaznena prostora, bez konkretne završnice.
3' Gol šansa
Odličan centaršut debitanta Zakarića sa leve strane na drugu stativu, ali je Pantić slabo šutirao glavom, pa je golman Noršelana imao lak posao.
Utakmica je počela
Partizan je prvi krenuo s centra.
Zagrevanje pred meč koji može da prelomi sezonu

Pobednik ovog dvomeča će u plej-ofu za plasman u Ligu Evrope igrati sa boljim iz duela između turskog Bešiktaša i austrijskog LASK-a iz Linca.
Iz drugog plana

Stigao pre 6 dana i odmah starter
Iako je stigao u Humsku pre samo šest dana, Goran Zakarić će odmah da ostvari svoj san i debituje u crno-belom dresu. Krilni napadač stigao je u petak iz Željezničara, a debitant na klupi Zoran Mirković ga je odmah ubacio u startnih 11.

Pravo na snove
Partizan gostuje u gradu Farumu na stadionu "Right do dream" što na srpskom znači "Pravo na snove" kapaciteta 10.300 mesta.

Debituje Mirković, ali i Zakarić
Noršelan (4-3-3): Larsen – Mini, Skovgord, Hansen, Bartolec – Andersen, Nelson, Kristensen – Damsgord, Skov Olsen, Rigord Jensen

Partizan (4-2-3-1): Stojković – N. R. Miletić, Valijente, Marković, N. G. Miletić – Kosović, Zdjelar – Zakarić, Janković, Pantić – Gomeš