<table class="score" cellpading="0" width="100%" cellspacing="0"> <tfoot> <tr> <td colspan="5"> 22:14, 14:14, 20:11, 12:17</td> </tr> </tfoot> <tbody> <tr class="county"> <td> </td> <td>PRI</td> <td> </td> <td>PAR</td> <td> </td> </tr> <tr class="number"> <td> </td> <td>68</td> <td>:</td> <td>56</td> <td> </td> </tr> </tbody> </table>

Uživo: Primorska - Partizan 68:56
Košarkaši Partizana poraženi su od Primorske, u meču drugog kola regionalne ABA lige sa 68:56.

Kraj - Primorska savladala Partizan
Aktuelni šampioni Slovenije pobedili su crno-bele sa 68:56 i tako im naneli prvi ovosezonski poraz
29' Užasni Pejners
Letonac je prvo izgubio loptu u napadu, da bi zatim napravio faul.

Do kraja je ostalo 93 sekunde - 66:54
28' Loš potez Voldena
Partizan je mogao da stavi dodatni pritisak na ekipu Primorske, međutim, Volden pravi faul u napadu - 62:54.
27' Gordić neprecizan
Plejmejker Partizana pogodio je samo jedno od tri bacanja.

Pejners je u narednom napadu ponovo zasrljao, a izblokirao ga je Jagodić-Kuridža - 62:50.
26' Serija Gordića
Šest vezanih poena Nemanje Gordića.

Plejmejker gostiju je dva puta lepo prošao i položio loptu na tablu, da bi potom pogodio i "dugu" dvojku.

Tajm-aut Jurica Golemac - 60:48.
24' Nova maksimalna prednost Primorske
Jagodić-Kuridža dominira pod koševima, a poene postižu Holt i Dimec za novu maksimalnu prednost domaćih - 60:42.
32' Može li Partizan do preokreta?
Poslednju četvrtinu trojkom otvara Rade Zagorac - 56:42.
Kraj 3/4 - Primorska na maksimalnih +17
Fenomenalnu 3/4 krunisao je Alen Hodžić pogotkom sa distance u poslednjoj sekundi za - 56:39.
30' Mini-serija Partizana
Prvo je Birčević iz trećeg pokušaja pogodio slobodno bacanje, da bi u narednom napadu Jaramaz iskoristio grešku rivala i rutinski položio za 52:39.
29' Parahovski prekida "prazan hod"
Centar gostiju nakon neliko minuta bez poena pogađa sa distance - 52:36.
28' Raste prednost domaćih
Nakon nekoliko loših napada Partizana, razigrao se Jagodić-Kuridža i Primorska ima maksimalnih - 52:34.
26' Primorska ne posustaje
Trojku pogađa Heris, a zatim Jagodić-Kuridža poentira za 2+1.

Usledio je još jedan loš napad Partizana, tako da Primorska ima najveću prednost na meču - 50:34.
24' Pejdž!
Markus Pejdž ostaje sam za tri poena i kažnjava domaće.

Usledila je dobra odbrana, međutim, u napadu i dalje postoje problemi - Pejners pravi grešku u koracima.
22' Odlična Primorska
Dobro su domaći ušli u drugo poluvreme i napravili seriju od 6:1, koju tajm-autom pokušava da prekine Andrea Trinkijeri.
21' Partizanovi skromni procenti šuta
Gosti imaju samo šest poena za dva, dok su najviše pogađali sa linije slobodnih bacanja.
Poluvreme - Primorska čuva vođstvo
Na početku 2/4 četvrtine Partizan je bio u seriji, ali nije uspeo u potpunosti da se rezultatski vrati u meč.

Primorska je odbila nalet rivala i nakon prvih 20 minuta ima lepu prednost - 36:28.
20' Mnogo faulova u napadu
Ima dosta oštrih duela, guranja, ali i loše postavljenih blokova.

Primorska ima poslednji napad u poluvremenu.
Dobro popunjena Bonifika arena
19' Šiško muči crno-bele
Šiško preuzima sve u svoje ruke u napadu i sasvim dobro mu ide.

Sa druge strane, Partizan sa linije slobodnih bacanja drži "korak" za rivalom.
17' Prazan hod
Dugo nema poena, ali voljni momenat i borbenost ne manjkaju ni kod jednih ni kod drugih.

Jagodić-Kuridža prekida lošu napadačku seriju i vraća osetniju prednost domaćima.

Trinkijeri opet traži tajm-aut.
15' Kriza domaćih
Primorska se muči i od početnih 100% u šutu iz igre, sada su spali na 40%.
14' Mozli!
Odlična rampa Mozlija nad Marinkovićem.

Gosti nisu uspeli da iskoriste dobar momentum, pošto je Ognjen Jaramaz napravio faul u napadu.
13' Primorska kažnjava
Mnogo prostora košarkaši Partizana ostavljaju domaćima u šutu za tri poena.

Ipak, gosti su poboljšali svoj učinak u napadu i rezultatski se vratili u igru.

Partizan je u seriji, tajm-aut traži Jurica Golemac.
Kraj 1/4 - Primorska vodi
Domaći su fenomenalno startovali, praktično su bili bez promašaja iz igre, ali je Partizan sa serijom 5:0 uspeo da spusti razliku na jednocifreni broj.

Posle 1/4 - 22:14.
8' Partizan se muči
Žanis Pejners pogađa dvojku uz faul i prekida lošu napadačku seriju svoje ekipe.
7' Primorska ne promašuje
Domaći imaju 3/3 za dva, odnosno 4/5 za tri poena i za sada odlično pariraju Partizanu.
5' Obračun trojkama
Svoj osmi poen postigao je Heris, da bi mu odmah u narednom napadu trojkom uzvratio Volden.

Sa trojkama su nastavili i Hodžić i Birčević.

Primorsku na početku utakmice izuzetno služi šut.
3' Odličan start domaćih
Za manje od tri minuta Primorska postiže 10 poena, tako da je Trinkijeri primoran da zatraži prvi tajm-aut.
2' Prvi poeni za goste
Rade Zagorac pogađa uz faul.

Primorska fantastičnim alej-upom dolazi do novih poena. Odlična akcija Šiška i Herisa.
1' Primorska trojkama otvara meč
U prvom napadu trojku je pogodio Hodžić, da bi odmah u sledećem van 6,75 bio precizan Heris.