<table class="score" cellpading="0" width="100%" cellspacing="0"> <tfoot> <tr> <td colspan="5"> Liepa 7, Regža 16 – Mašović 49, Adžić 65p</td> </tr> </tfoot> <tbody> <tr class="county"> <td> </td> <td>LAT</td> <td> </td> <td>SRB</td> <td> </td> </tr> <tr class="number"> <td> </td> <td>2</td> <td>:</td> <td>2</td> <td> </td> </tr> </tbody> </table>

Važan meč
Mlada fudbalska reprezentacija Srbije nastavlja kvalifikacije za U21 EURO.

"Orlići" gostuju u Letoniji u važnom meču u okviru Grupe 5, jer zaostaju tri boda za drugoplasiranom Poljskom, uz meč više, a sedam za liderom Rusijom.
Letonija U21 – Srbija U21 2:2 (2:0)
Mlada fudbalska reprezentacija Srbije remizirala je na gostovanju Letoniji u sedmom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo – 2:2 (2:0).
Kraj!
Srbija nije uspela!

Odlazak na Evropsko prvenstvo sada ostaje samo u domenu daleke teorije.
90+4' Neverovatno!
Prvo stativa, pa šansa Šehovića, ali je golman Letonije spasio svoj tim poraza.

Šteta...
90+2' Ređaju se šanse Srbije
Stuparević je imao najbolju u finišu, ali je glavom tukao preko gola.
85' Pet minuta do kraja
Srbija napada, nižu se korneri, ali trećeg gola i dalje nema.
79' Velika šansa za Srbiju!
Stuparević je bio sam u kaznenom prostoru, ali je umesto šuta pokušao da asistira i bio je izblokiran.
78' Domaći tražili penal, a onda imali veliku priliku
Kokins je bio u "sendviču" dvojice srpskih igrača, ali je sudija pokazao da se igra nastavi.

Zatim je u nastavku Zelenkovs šutirao, lopta zakačila nekog igrača u bloku, prevarila Ilića, ali je ipak odsela u korneru.
75' Srbija mora da napadne
U preostalih 15 minuta selekcija Srbije mora do gola kako bi opstala u borbi za plasman na EP.
68' Stuparević pokušao "makazicama"
Zakuvalo se u Jelgavi, napadač Srbije je probao atraktivno u 68. minutu, ali je lopta otišla pravo u ruke protivničkog golmana.
66' Zicer za Letoniju!
Kamenović je napravio novi kiks, Kokins izašao sam ispred golmana Ilića, ali je usledila sjajna reakcija čuvara mreže Srbije.
GOOOOL
Luka Adžić je maestralno izveo najstrožu kaznu i rezultat je 2:2!
65' Penal!
Spruds je faulirao Stuparevića i sudija je pokazao na "belu tačku".
55' Možda je vreme da se iskoristi momentum
Sigurno je primljen gol uticao na Letonce, nedugo po izlasku iz svlačionice.

Bilo bi dobro iskoristiti ovaj momentum.
49' GOOOOL!
Smanjila je Srbija na 2:1.

Posle slobodnog udaraca Mašović je ostao usamljen na sedam metara od gola, nije bilo ofsajda i uspeo je da matira letonskog čuvara mreže.
46' Nastavljen je meč
Srbija sigurno može i mora mnogo bolje u drugih 45 minuta.
Dvostruka izmena u taboru "orlova"
Umesto Veljka Nikolića u igru je ušao Ivan Ilić, dok je Svetozara Markovića zamenio Jovan Vlalukin.

Sada na terenu imamo dvojicu Ilića, golmana Marka i vezistu Ivana, dok je na klupi i dalje njegov rođeni brat Luka.
Kraj prvog poluvremena
U poslednjoj sekundi prvog poluvremena Čumić je odložio za Luku Adžića, ali on je šutirao preko gola.

Veoma bleza partija "orlića", teško da od ove partije može gore u nastavku.
Stolica mora da pronađe neko rešenje

44' Najbolja šansa za Srbiju
Stuparević se našao u prilici, ali umesto u golu, lopta je završila "samo" u korneru.
41' Ilić sprečio treći gol Letonije
Liepa je sa ivice kaznenog prostora pokušao da lobuje Ilića, ali je golman Srbije ovog puta uspeo da se maksimalno izvije i lepom paradom spreči 3:0.
35' Ukazala se prilika, ali ništa od gola za Srbiju
Dugu loptu primio je u šesnaestercu Stuparević, vratio je na peterac, ali je tamo Čumiću bilo preteško da je primi i propala je šansa.
31' Liepa ponovo zapretio
Strelac prvog gola je pokušao sa distance posle odbijene lopte, ali je šutirao pravo u golmana Ilića.

Srbija i dalje bez prave šanse...
27' Čumić najagilniji
Pokušava krilni fudbaler da učini nešto, lepo je u 27. minutu probio po desnoj strani, ali je iz mrtvog ugla šutirao u golmana, budući da nije imao nikoga na petercu da asistira.
21' Nokdaun "orlića"
Kao što smo konstatovali posle prvog, utisak da je Srbija propisno uzdrmana je pojačan posle drugog primljenog gola.

Videćemo kako će se dalje odvijati susret, ali u slučaju poraza, Srbija će gotovo izvesno ostati bez ikakve šanse za odlazak na EP.
16' Novi šok za Srbiju!
Letonija vodi sa 2:0!

Prelako je ispala odbrana naše selekcije i Marko Regža je rutinski smestio loptu u mrežu.
12' Uticao je ovaj gol na izabranike Ilije Stolice
Od početne inicijative više nema ni traga ni glasa, prelako primljen gol je prilično usporio Srbiju.

Ali, moraće da se probude "orlići" u nastavku.
7' GOL za Letoniju!
Golman Voždovca Marko Ilić je odleteo u prazno posle kornera sa leve strane, a Liepa je smestio loptu u praznu mrežu.
5' Srbija krenula ofanzivno
U uvodnim minutima videli smo dva centaršuta sa leve i jedan veoma opasan sa desne strane.

Najveće uzbuđenje izazvao je poslednji kada je centrirao Čumić, ali je lopta prošla kroz šumu nogu u petercu.
1' Meč je počeo
Ovo je utakmica izabranika Ilije Stolice posle gotovo 10 meseci. Poslednji susret odigrali su protiv vršnjaka iz Rusije u novembru 2019. godine.

Kasnije je svetska pandemija koronavirusa odložila sve fudbalske aktivnosti i one su upravo za srpske fudbalere nastavljene u letonskom gradu Jeglava.