7. kolo: Milano – Crvena zvezda 79:62

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Olimpije Milano na gostovanju 79:62, u meču 7. kola Evrolige.

Dobrodošli!
Pratićemo meč 7. kola Evrolige između Olimpije Milano i Crvene zvezde.

Utakmica počinje u 20:30.
Kraj utakmice
Poraz Zvezde u Milanu – 79:62.
38' Zvezda će po svemu sudeći upisati novi poraz
Na dva minuta do kraja je 77:62 za Olimpiju.
36' Serija Zvezde
Poeni Mitrovića, Kalinića, pa Mitrovića sa bacanja – 72:58.
35' Zvezda na -17
Rodriges pogađa trojku, pa Mitrović pogađa u kontri – 72:55.
33' Veliki zaostatak
Kalinić daje trojku, ali Šilds pogađa uz faul i anulira je za 69:53.
31' Odmah tajm-aut
Dva sjajna dodavanja Rodrigesa i četiri laka poena Olimpije za 66:50.
Kraj treće četvrtine
Olimpija vodi protiv Zvezde 62:50.
30' Armani ponovo na +13
Kalinić "flopovao", Riči ostao usamljen i pogodio trojku.
29' Zvezda i dalje na -9
Uskoković je pogodio dva bacanja za 56:47.
28' Ima li Zvezda šanse?
Nekoliko bacanja, pa poeni Uskokovića za 53:44.

Posle tih poena pravi loš faul i dva bacanja pogađa Hol za +11.
27' Holins za tri
Jednocifren minus – 50:41.
Mitrović uz faul
Pogađa uz faul za 50:38.

Pet poena Zvezde za pet sekundi.
Holins se upisuje
Fauliran na šutu za tri i to je nesportski faul. Denijels mu je ušao u noge prilikom šuta.

Holins je pogodio sva tri bacanja za 50:36.
25' Zvezda na -17
Hajns i Mitrović razmenjuju po koš iz reketa, pa Troj Denijels pogađa trojku za 50:33.
I nesportska
Možda malo i preterano svirana nesportska Voltersu zbog guranja Šildsa.

Šilds pogađa dva bacanja za 45:31.
23' Zvezda dobro krenula u 3/4
Kuzmić poenima otvara 3/4, pa Zvezda krade loptu i Volters baca lob pas Dobriću za zakucavanje.

Dobrić je promašio trojku za nastavak serije.

Zvezda gubi 43:31.
21' Počelo je drugo poluvreme
Tačnije, treća četvrtina.
Na poluvremenu
Zvezda samo tri asistencije i 1/7 šut za tri.

Najefikasniji Mitrović sa 10 i Dobrić sa 9 poena.
Kraj prvog poluvremena
Olimpija Milano vodi protiv Crvene zvezde 43:27.
18' Treći faul Kalinića
Meli pogađa jedno bacanje za 36:23.
17' Serija Zvezde 6:0
Milano vodi 35:23.

Pogađao je Volters dva puta za dva.
16' I dalje veliki zaostatak
Posle trojke Datomea, Milano odlazi na +18, pa Mitrović pogađa za 35:19.
14' Tajm-aut Radonjić
Armani vodi 32:15.
13' Dobrić jedini raspoložen
Za sada Dobrić jedini raspoložen. Ima devet poena, ostatak tima četiri.

Rezultat je 28:15.
12' Zvezda se malo razigrala
Lazarević otvara 2/4 poenima, pa Tarzuski pogađa uz faul, ali ne realizuje bacanje.

Dobrić je pogodio trojku za 26:11.

Zatim je svirana nesportska na Dobriću koji je bio u kontri, pa je pogodio dva bacanja.
Kraj prve četvrtine
Zvezda gubi u MIlanu 24:6.
9' Pljušte trojke
Zvezda gubi 19:2.
8' Nastavlja se agonija Zvezde
Loši napadi, neorganizovani, izgubljene lopte... Samo dva poena.
7' Zvezda dala koš
Mitrović posle sedam minuta donosi Zvezdi prve poene.
Problem
Kalinić ima dve lične i mora da izađe.
6' Katastrofalan start
Hol pogađa trojku za 10:0, pa Holins maši ceo koš.

Trojku za 13:0 pogađa Šilds.
Četiri minuta bez koša
Ništa ne ide u napadu.
4' Loš start Zvezde
Trojku pogađa Šilds za 5:0, pa lagano polaže Meli za 7:0.
3' Tri promašaja Holinsa
Holins maši zicer, pa otvorenu trojku posle sjajnog pasa Kalinića. Otvorenu trojku promašio je i Meli. Opet je Holins u sledećoj akciji promašio zicer.

Prve poene na utakmici postiže Datome, koji pogađa za dva.

Kalinić je promašio zicer, pa posle dobre odbrane napravio faul u napadu.
1' Počela je utakmica
Može li Zvezda do iznenađenja?
Ognjen Dobrić
Oèekujemo izuzetno tešku utakmicu u Milanu. Nemamo previše vremena izmeðu meèa u Monaku i ovog protiv Armanija samo je jedan dan i jedan trening. Znamo protiv koga igramo, izvanredna ekipa koja je nadograðena, pojaèana izmeðu dve sezone i ima najviše ambicije i ove sezone, što je i pokazala u prvim utakmicama. Ovaj poraz koji su doživeli u Minhenu sigurno æe ih “skupiti” kao ekipu pred meè sa nama. Mi sa druge strane, moramo da se osvežimo, odigramo dobro u odbrani, ali i u napadu gde moramo da odigramo bolje.
Dejan Radonjić
Sledi meè sa Armanijem koji je veæ pokazao da æe biti važan faktor i ove sezone u Evroligi. Imaju razloga da se nadaju i oèekuju i bolji rezultat nego prošle sezone. Nakon pet startnih pobeda, doživeli su prvi poraz u utorak u veèe u Minhenu, i zbog toga oèekujem težak meè. Mi smo i pred ovu seriju utakmica koja se završava u Milanu imali manjak igraèa, nemamo i dalje Ivanoviæa i Vajta. Dan izmeðu dva meèa iskoristiæemo da se regenerišomo koliko je to moguæe nakon svih ovih napora i pripremimo za duel u kome æemo odigrati što je bolje moguæe svesni da igramo protiv jedne od najboljih ekipa u Evroligi. Jasno je da moramo da budemo dovoljno dobri u odbrani, a nadam se da æemo biti konkretniji i precizniji u napadu.
 24:6, 19:21, 19:23, 17:12