18. kolo: Trento – Partizan 63:79

Košarkaši Partizana savladali su Trento u gostima 63:79, u meču poslednjeg kola Evrokupa.

15:18, 14:19, 24:24, 10:18
  TRE   PAR
  63 : 79
Kraj utakmice
Pobeda Partizana 79:63.
39' Partizan ide ka pobedi
Na 01:48 do kraja Madar pogađa dva bacanja za +13.
38' Partizan na +11
Avramović pogađa za 61:72.
37' Partizan drži sve pod kontrolom
Rejnolds pogađa trojku i prekida seriju bez koša, a odgovara Ledej sa dva bacanja – 61:70.
35' Partizan koristi bonus Trenta
Trento je u za šest i po minuta igre postigao samo dva poena, ali ni Partizan se nije proslavio u prvoj polovini četvrte četvrtine.

To kažnjava Vilijams, koji pogađa uz faul Zagorca, na sjajno dodavanje Flakadorija – 58:65.

Trento je ispunio bonus, pa su igrači Partizana nastavili da idu na liniju penala, ali je Avramović pogodio samo jedno bacanje. Avramović je opet fauliran pa je popravio sa dva pogođena bacanja za novih +10.
34' Opet dvocifrena prednost
Stao je šut igrače Trenta, ali se i Partizan muči u napadu.

Seriju bez poena prekinuo je Madar sa linije penala – 55:65.
32' Ledej nastavlja gde je stao
Od kada je Trento na dva minuta do kraja 3/4 došao do prednosti, naredna četiri minuta nisu poentirali, a onda su posle nekoliko promašaja poentirali.

Ledej je posle dva ofanzivna skoka pogodio za 55:63.
31' Počela je četvrta četvrtina
Partizan serijom 8:0 opet do vođstva. Imaju +8 u Italiji.
Kraj treće četvrtine
Partizan je ispustio +11, gubio sa dva poena, ali vodi pred poslednjih 10 minuta – 61:53.
29' Ledej vraća prednost
Pogađa dva slobodna bacanja za 55:53.
28' Prekida Trifunović seriju
Trifunović pogađa trojku i prekida seriju 14:2 Trenta.
28' Partizan gubi
Loša igra Partizana, previše izgubljenih lopti i neorganizovanih napada, što koristi Trento.

Džonson pogađa novu trojku za 51:49.
27' Partizan ispustio dvocifrenu prednost
Trojka za Trento, pa poeni iz kontre za 48:49.
26' Trento se ne predaje
Igra se koš za koš i Partizan vodi 49:43.
25' Mur raspoložen
Razmenili su Mur i Flakadori dvojke, a Koprivica je napravio faul u napadu, u ranoj fazi napada.

Partizan je odbranio prodor Flakadorija, pa Mur pogađa trojku za 39:47.
23' Rejnolds održava Trento
Posle tri slobodna bacanja Rejnoldsa, pošto je fauliran na šutu za tri poena, Avramović nije pogodio, a Rejnolds je pogodio trojku za 37:42.
22' Dobar početak treće četvrtine
Partizan ulazi maksimalno ozbiljno u drugo poluvreme i Mur pogađa za dva, a Smailagić za tri, za 31:42.
21' Počela je treća četvrtina
Partizan ima +8 u Italiji.
Najefikasniji
Madar i Mur po pet, Ledej 14 poena i sedam skokova.
Kraj prvog poluvremena
Partizan vodi protiv Trenta u Italiji – 37:29.
19' Smanjuje Trento
Serija 6:0 za 29:35.
17' Neverovatni Ledej, Partizan dominira
Posle minut i po bez poena na obe strane, Ledej pogađa novu trojku za 22:35.
15' Sjajni Ledej
Posle lakih poena Trenta, usledila je blokada Lesora i trojka Avramovića za +8.

Avramović je zatim promašio trojku, ali Trento igra veoma loše, gubi lopte svaki drugi napad i Partizan to mora da iskoristi. Izgubili su sedam lopti do sada.

Lesor nije pogodio zicer za dvocifrenu prednost, što kažnjava Džonson trojkom za 22:27.

Trojku vraća Ledej za 22:30, pa onda i pogađa za dva za dvocifrenu razliku. Ima 11 poena.
12' Razigrao se Ledej
Partizan igra dosta bolju odbranu nego u prvoj polovini prve četvrtine, a razigrao se i Zek Ledej, koji pogađa posle prodora.

I posle prvog ispadanja u odbrani, Rejnolds je nadmudrio Ledeja i pogodio uz faul pod košem za 17:20.

Ledej se iskupio poenima, a Jam Madar je ukrao loptu treći put. Dodao je do Lesora, koji poentira za 17:24.
Kraj prve četvrtine
Partizan vodi protiv Trenta posle prvih deset minuta – 18:15.

Posle slabijeg starta, Partizan se konsolidovao.

Ipak, Željko Obradović je ljut.
9' Trojka Madara
Posle poena Rejnoldsa, Madar pogađa trojku iz ugla za 15:16.
8' Konačno poeni iz igre
Panter pogađa za 13:13.
7' Prazan hod Partizana
Samo jedno slobodno bacanje pogodio je i Smailagić i Partizan se dva minuta mučio u napadu, dok ni Trento nije blistao, posle brzog i efikasnog početka.

Ledej je ušao u igru i promašio dva zicera, a onda ne uspeva ni Lesor da pogodi.
5' Egal
Trifunović pogađa za dva posle lepe finte, a onda Rejnolds nije uspeo da pogodi za tri poena.

Smailagić je promašio zicer, najviši je bio Koprivica i iznudio dva bacanja. Pogodio je jedno – 11:10.
4' Bolji start Trenta
Rejnolds pogađa još jednu trojku, pa poentira Kerolajn na ulazu za 11:7.

Tajm-aut Obradović.
3' Igra se brzo
Trojku na početku pogađa Flakadori, ali odmah odgovara Mur trojkom za Partizan.

Posle velikog promašaja Zagorca preko Vilijamsa, Rejnolds pogađa trojku za 6:3.

Panter pogađa flouter i upisuje se, a onda Mur pogađa iz prodora za preokret.
1' Počela je utakmica
Partizan u poslednjem kolu gostuje Trentu, koji je pobedio samo jednu utakmicu u Evrokupu i najlošiji je tim takmičenja.

Meč nema rezultatski značaj – Partizan je drugi, Trento je poslednji.
Željko Obradović, trener Partizana
Trebalo bi da nastavimo da igramo ozbiljno. Igrali smo veæ sa njima u prvom delu, sve znamo o protivniku, tako da je najbitnije da, od prvog do poslednjeg minuta, odigramo najbolje što možemo. Bitno je da ovo vreme iskoristimo da igramo dobro i za dobar trening, upravo iz razloga što posle toga poèinje plej-of, znaèi da se igra na izbacivanje. To je nešto o èemu treba da razmišljamo i da na taj naèin treniramo i pripremamo se.