Top 16, 4. kolo: Partizan – Lokomotiva 71:69

Košarkaši Partizana pobedili su Lokomotivu rezultatom 71:69 u 4. kolu Top 16 faze Evrokupa.

Tajm aut Filipovski
Pejdž i Janković zajedničkim snagama kradu loptu, pa potom Jaramaz iznuđuje poslednji mali faul i ima 17.8 sekudi do kraja utakmice, a za napad Partizana je ostalo 14.

Filipovki zove minut odmora da nacrta poslednju akciju
Poslednji minut – izjednačenje!
Hervi ima snažno zakucavanje, a onda Džoš Perkins nastavlja kretnju, fintom tela izbacuje čuvara i pogađa trojku za 69:69
Jaramaz za 3!
Kako je ovo važna trojka Partizana! 66:67, izuzetno je napeto!
38' Pejdž unosi dramu
Markus Pejdž flouterom pogađa važne poene Partizana, 63:65
37' Utakmica na jedan posed
Rašon Tomas pogađa iz skraćenog kornera za 61:63, dugo nije bilo ovako tesno
36' Tomas krade loptu
Fantastična odbrana Rašona Tomasa tokom cele utakmice, a sada je ukrao loptu i asistirao Jankoviću za lake poene, 59:63
35' Tri slobodna bacanja za Perkinsa
Partizanov plejmejker fauliran prilikom šuta za tri poena u tranziciji, a pogodio je dva od tri, 57:63
34' Bacanja za Tomasa
Rašon Tomas je iz step beka probao za dva, ali ga je po ruci udario Mindaugas Kuzminskas, a Rašon Tomas je promašio prvo bacanje za 55:61
33' Nastavljaju se promašaji
Jaramaz je sada promašio sa desnih 45 stepeni, ne ide šut Partizanu, a ovo je tako važna faza utakmice. Partizan mora da nastavi da igra u istom ritmu, da pritiska u odbrani i dominira na skoku... 54:60
31' Počela poslednja četvrtina
Već 18. izgubljena lopta Partizana
30' Partizan se vratio u meč
Odlična igra crno-belih u ovoj četvrtini koja je završena 17:8 u korist Partizana, 52:56
29' Najbolji meč Mike u dresu Partizana
Ne ide šut crno-belima, odlična igra na skoku zato. Erik Mika posle floutera dominira i na ofanzivnom skoku i postiže vrlo važne poene za Partizan, 52:56 i tajm aut zove Pašutin.
28' Linč kaznio Partizan
Linč je napravio odličan potez u reketu i iznudio treći faul Rašona Tomasa i pritom postigao koš, 50:56
27' Čudna sekvenca
Jaramaz promašuje otvoreni šut u završnici napada, pa Pejdž i on kradu loptu, pa je potom Jaramaz gubi na prodoru. Propala je još jedna sjajna prilika za crno-bele, 46:52
25' Pejdž izvlači faul u napadu
Odlična odbrana Markusa Pejdža, naterao je Kraforda da ga odgurne rukom i sudije su pokazale faul u napadu. Potom crno-beli promašuju nekoliko zicera, ispala je lopta iz koša... 46:52
24' Partizan se vraća
Mika pravi leđni blok za Tomasa i novi laki poeni za 44:50
23' Odlična igra Partizana
Nakon trojke Jaramaza i poena Tomasa crno-beli stižu na jednocifrenu razliku pose dužeg vremena, a onda na sve to Erik Mika izvlači faul u napadu 42:50

22' Trojka Jaramaza
Dobar start drugog poluvremena za crno-bele, nakon lakih poena Tomasa evo i trojke Jaramaza, 40:50
21' Počelo je drugo poluvreme
Odmah snažno zakucavanje, 35:50
20' Dva slobodna bacanja za Jankovića
Uspeo je Janković da se izbori za ofanzivni skok i potom za faul za dva bacanja
Opet Pejdž!
Druga trojka zaredom za Markua Pejdža i Jevgenij Pašutin to seče tajm autom, 34:48
19' Prva trojka Pejdža
Iz petog pokušaja pogađa šut za tri poena Markus Pejdž. Kuzminskas je na drugoj strani iznudio faul i imaće dva slobodna bacanja, 31:48
18' Ništa Partizanu ne ide od ruke
Potrošili su gotovo čitav napad maločas i Veličković dobio snažnu rampu od Linča, a Lokomotiva lake poene u kontri. Potom Vil Mozli na piku pravi faul u napadu i Lokomotiva ima novi napad iz kog ne pogađa trojku za +20, 28:46
17' Novi tajm aut
Morao je Sašo Filipovski ponovo da pozove minut odmora, razlika je sada 16 poena. 44:28 vodi Lokomotiva.
16' Opet Tomas
Već 11 poena Rašona Tomasa, sada je iskoristio asistenciju Ognjena Jaramaza, a Partizan i dalje ima veliki zaostatak 28:40
14' Dvocifrena prednost Lokomotive
Po prvi put gosti imaju dvocifrenu prednost. Motovilov je sada pogodio iz floutera, a na drugoj strani uspeva Rašon Tomas da vrati to, pa Vil Kamings pogađa trojku, 24:35
11' Neverovatno
Veliki broj jeftinih grešaka košarkaša Partizana počevši još od onog faula Perkinsa. Sada su crno-beli napravili loš faul nad Krafordom, pa posle skoka se "posvađali" i prepustili posed Lokomotivi, da bi potom u napadu Zagorac i Trifunović zasmetali jedan drugom i ali up situaciju pretvorili u izgubljenu loptu, pa taj poklon gosti nisu ispustili. 22:28
Kraj prve četvrtine
Jeftina greška
Džoš Perkins je napravio faul u napadu, a lopta samo što je izvedena...
10' Opet Tomas
Rašon Tomas je van balansa u poslednjim sekundama napada uz kontakt pogodio levom rukom važne poene Partizana, trenutno je samo pola koša prednosti za goste, 20:21
9' Gos pod faulom
Najdžel Vilijams Gos je prevario fintom šuta Markusa Pejdža i "namestio" ga na rame, pa poentirao uz njegov faul, 16:21
8' Siguran Tomas
Rašon Tomas se odlično snašao u reketu i ubacio lake poene za 16:18
Dva bivša igrača Partizana igraju za Lokomotivu
Najdžel Vilijams Gos i Dru Gordon su na parketu u dresu Lokomotive, a bili su članovi Partizana svojevremeno. 14:16 gubi Partizan
6' 7:0 Serija Partizana
Nakon odličnog prodora u levu stranu, lepo polaže loptu u koš Ognjen Jaramaz i Partizan se vratio na 12:13, ali je Hervi pogodio "lud" šut, 12:16
5' Veličković nosi Partizan
Već sedam od ukupno 10 poena Partizana je postigao Novica Veličković i sada je iznudio faul u napadu,10:13
Partizan greši
Već tri poseda u nizu Partizan gubi loptu i to otvara prostor za lake poene na drugoj strani, pa Lokomotiva vodi protiv Partizana sa 13:5
2' Prvi poeni Partizana
Novica Veličković posle ofanzivnog skoka Mozlija uspeva da postigne prve poene Partizana, a sada Kraford pogađa na drugoj strani za 2:7, da bi potom Jaramaz pogodio i prvu trojku, 5:7
1' Utakmica je počela
Prvi posed imaće ekipa Partizana. Dangubić promašuje šut za dva, a na drugoj strani Kamings poentira i Lokomotiva vodi 2:0