1. kolo: Partizan – Venecija 95:73

Košarkaši Partizana ostvarili su prvu pobedu u sezoni savladavši Veneciju na domaćem terenu rezultatom 95:73.

23:23, 19:20, 33:15, 20:15
  PAR   VEN
  95 : 73
Kraj!
Prva pobeda Partizana u ovoj sezoni iz trećeg pokušaja. Sjajna treća četvrtina crno-belih i skor u Evrokupu je sada 1-1!
28' Raspucao se Ćerela, reagovao Šćepanović
Posle dva i po minuta bez poena na obe strane konačno trojku, svoju prvu, pogađa Ćerela, a Vot ne pogađa nijedno bacanje.

Step-bek trojku promašuje Jaramaz, ali tu je Tomas na ofanzivnom skoku. Ćerela ponovo precizan, pa Šćepanović traži tajm-aut (90:68).
26' Granitna odbrana Partizana
Venecija ništa ne može protiv Partizanove odbrane u ovim trenucima. Postigli su svega četiri poena za šest minuta, od čega nijedna u prethodna dva minuta. Zagorac sa jedne noge ne pogađa, pa ostaje 88:62 na četiri minuta do kraja.
24' Dvojica igrača Venecije završila utakmicu
Minut i po bez poena, a onda koševi Miler-Mekintajera i Ćerele. Posle ofanzivnog skoka uz faul pogađa Mozli, 86:62.

Po pet ličnih kod gostiju imaju Dej i Fotu.
Kakav potez Dangubića!
Probio je Dangubića po čeonoj liniji Čapela, a onda monstruozno zakucao jednom rukom!

Partizan je na +22, a De Rafaele traži tajm-aut.
32' Opet Partizan bolje otvara
I četvrtu deonicu bolje otvara domaćin. Novi poeni Mozlija, a onda trojka Pejdža. Na drugoj strani odgovor Vota koji ima 14 poena – 80:60.
Kraj III četvrtine
Miler-Mekintajer je nastavio da maltretira obranu Italijana i nastavio tamo gde je Tomas stao.

U svom poslednjem napadu crno-beli su došli do poena preko Mozlija, dok je Venecija odigrala očajno i promašio je Vot.

Posle 30 minuta – 75:58! (33:15 u četvrtini)
28' +15!
Partizan lako razbija zonsku odbranu protivnika, pa se nastavlja serija Tomasa. Bramos neočekivano promašuje dve potpune otvorene trojke, pa stiže kazna u vidu koga drugog no "Raše" Tomasa – za 67:56.

Posle nesportske Kasarina poentira Miler-Mekintajer, sa linije penala, a onda i na isteku napada – +15 za Partizan (71:56).
26' Fenomenalni Rašon Tomas!
Nastavila se odlična igra u odbrani predstavnika Srbije, a proizvod toga je i dobra igra u napadu.

Trojkom Rašona Tomasa, koji ima 15 poena (12 u ovoj četvrtini) i to je 63:54!

25' Užasna sekvenca Deja
Dej se izborio za nove poene, ali onda bio "školovan" od strane Tomasa koji je pogodio uz faul (56:52), pa promašio šut u narednom napadu.

Nedugo zatim napravio je i četvrti faul.
24' Preokret Partizana
Raspucani igrači na obe strane. Trojka Bramosa, a onda Jaramaza.

Partizan uspeva da se odbrani i u kontri se nagrađuje Tomas – 53:50!
22' Prvi poeni za Gordića, i to kakvi!
Mika dobro počinje drugo poluvreme - poenima i blokadom. Tomas upisuje peti poen sa linije bacanja, Čapel ne pogađa daleku trojku, a onda Gordić na isteku napada pogađa jedan jako težak šut – 48:47!

Kraj II četvrtine
Mika nije pogodio veoma lak šut, pa je pogodio dosta težak. Na drugoj strani u poslednjem napadu Čapel pravi faul u napadu, a Partizanu ostaje 6 sekundi.

Šćepanović je tražio tajm-aut, ali Partizanu nije prošla akcija iz narednog napada.

Na poluvremenu - 42:43.
19' Partizan propustio šanse da preuzme vođstvo
Veoma lep prodor Jaramaza i koš-faul, a zatim prodor Vidmara u njegovom stilu za 37:41. Novi flouter Miler-Mekintajera, a zatim i iznuđen faul u kontri (10 poena).

Promašaj Macole, pa neuspela kontra Partizana i promašaj Mike, 40:41.
17' Tajm-aut Šćepanović
Nastavljaju se bezidejni napadi Partizana uz dosta grešaka. Ni Venecija ne igra preterano dobro u napadu, ali nekako dolazi do poena preko Fotua koji pogađa tri vezana bacanja (34:39).
16' Dva minuta za zaborav
Veliki broj promašaja i faulova u napadu na obe strane. Minut i po bez poena, a onda Miler-Mekintajer probija zonu i ponovo vodi Partizan (34:33).

Tonut pogađa maltene nemoguć šut za tri poena, a Nikola Janković pravi faul u napadu (34:36).
14' Crno-beli ne dozvoljavaju protivniku da se "odlepi"
Osmi poen Vota koji ima 4/4 iz igre, loš napad Partizana, a onda prva trojka Stouna (29:33).

Stefan Janković uzvraća iz driblinga za tri poena uz zvuk sirene (pet poena) – 32:33
Serija crno-belih!
Posle poena Mike i Stefana Jankovića još jedna sjajna odbrana Zagorca i laki poeni Miler-Mekintajera u kontri.

Crno-beli opet vode (29:28), a gosti traže tajm-aut.
12' Partizan usporio, pa odgovorio
Loš start druge deonice za Partizan. Promašaji Stefana Jankovića i Pejdža, a na drugoj strani poeni Tonuta i Kasarina.

Seriju gostiju prekida Erik Mika lakim poenima na obruču, crno-beli se dobrobbrane, a onda posle dva ofanzivna skoka Janković ponovo poentira (27:28).
Kraj I četvrtine
Čapel poentira posle ofanzivnog skoka, a posle promašaja Pejdža Vidmar hvata novu loptu u napadu i upisuje se sa poludistance za izjednačenje (21:21).

Prednost crno-belima vraća Nikola Janković sa linije penala, a Ostin Dej dobija treću ličnu grešku.

Dangubić je sa bacanja šutnuo 0/2, ali je zato Vidmar pogodio oba. U poslednjem napadu Dangubić je promašio dva šuta, Janković jedan...

Kraj 1/4 – 23:23.
8' Dve trojke gostiju
Faul u napadu Ostina Deja posle tajm-auta, ali u narednom napadu se trojkom upisuje Čapel.

Pejdž koristi "livadu" i lako polaže, ali pogađa trojku i Dej (20:17).
7' Pejdž!
Posle nekoliko uzastopnih promašaja konačno pogađa trojku Pejdž i Partizan ide na tajm-aut sa +7! 18:11!
5' Partizan od starta na liniji penala
Odličan je Vot u ovim trenucima, a crno-beli dolaze do lakih poena sa linije penala (jedno bacanje Mekintajera, dva Jaramaza) – 12:9.
4' Raspucan Majkl Vot
Minut bez poena na obe strane, a onda koš Majkla Vota.

Partizan pravi novu mini-seriju, preko Miler-Mekintajera i Zagorca, ali uzvraća Vot novim poenima (9:7).
2' Dobar početak Partizana
Meč počinje trojkom Rašona Tomasa, a istom merom uzvraća Majkl Bramos (3:3).

Prve poene postiže i Jaramaz, pa crno-beli igraju dobru odbranu (5:3).