1. kolo: Huventud – Partizan 85:82

Košarkaši Partizana poraženi su rezultatom 85:82 od Huventuda u prvom kolu Evrokupa.

Partizan gubi
Posle tajm-auta su domaći odlično odigrali svoj napad i Jaramaz pravi faul na Ribasu koji pogađa svoja bacanja za 83:82 u korist domaćih
40' Faul u napadu Markusa Pejdža
Iskusno se postavio Ante Tomić, došlo je do kontakta između njega i Pejdža i sudije kažu da je to faul Partizanovog Amerikanca.
Lopta je za Partizan!
Kakva utakmica, Gordić šutira za 3, ne pogađa i lopta je za Huventud koji takođe ne koristi posed. I dalje je +1 za Partizan
Gleda se snimak
Sudije odlučuju da je lopta za Partizan. Huventud za sada vodi u poslednjoj deonici 20:11, Partizan i dalje ima poen prednosti
39' Huventud diše za vrat Partizanu
Uspeli su crno-beli da prokockaju dvocifrenu prednost u Badaloni, gledamo pravu dramu, posle poena Ante Tomića samo 1 poen prednosti za Partizan, 82:81
36' Ventura pogađa trojku
Partizanu nikako nije trebalo da sada primi trojku, ali se to dogodilo preko Venture koji je iskoristio asistenciju Ante Tomića, 79:77 imamo dramu!
35' Rašon Tomas sjajan
Kada je prišao Huventud tada se Rašon Tomas pojavio i sa 4 vezana poena uspeo da vrati prednost Paritzanu od +5, 77:72 je u ovim momentima.

Prvo je Nenad Dimitrijević pogodio " da još malo zakuva", ali je Partizan imao spreman odgovor i to u režiji Ognjena Jaramaza,
33' Novi poen domaćina bez odgovora Partizana
Topi se prednost crno-belih, sada je 73:70 posle poena koje postiže Konor Morgan, a potom Ognjen Jaramaz promašuje otvoren šut za tri poena.
32' Furiozni Huventud
Kakav početak 4. četvrtine za domaći sastav. Kreću serijom 7:2 u ovom delu meča, a velike zasluge idu Nenadu Dimitrijeviću
31' Još 10 minuta košarke, može li Partizan da pobedi Huventud?
Huventud je imao prvi posed i odmah postižu poene, i to u dva vezana napada bez Partizanovog odgovora, 71:65
30' Jako dobra treća četvrtina
Sasvim pristojna Partizanova partija u trećem kvartalu, sada je Markus Pejdž pogodio za dva, pa je potom Para pogodio jedno slobodno bacanje i Partizan vodi 71:61
29' Osmi poen Jankovića
Jako je važno za Partizan da redovno postiže poene iz reketa, a sada ih je doneo Janković, 67:54
28' Trojka Dimitrijevića
Severnomakedonski košarkaš je prva zvezda španskog tima i sada pogađa jako važnu trojku koja vraća nadu Huventudu, 63:52 vodi Partizan, a tajm-aut zove Vlado Šćepanović.

I ponovo Rašon Tomas pogađa za crno-bele, 65:52
26' Gordić za 3!
Pogađa novu trojku Nemanja Gordić za +15 u korist Partizana, ali je Konor Morgan odmah u narednom napadu vratio trojku za 61:49

Još jedan pogodak Rašona Tomasa, raste prednost Partizana, 63:49
25' Tvrda treća deonica
Sve više domaći igrači i malo prisutna publika vrše pritisak na sudije u ovom delu meča, ne dopada im se što gube dvocifrenom razlikom. 58:46 je u ovim momentima za goste iz Beograda.
21' Počelo drugo poluvreme
Partizan je počeo tamo gde je i stao u prvom poluvremenu. Prvo je Trifunović pogodio trojku, pa Jaramaz bacanja, pa onda čudan koš Mekintajera, za 55:42
Kraj prvog poluvremena
Posle 20 minuta košarke u Badaloni, košarkaši Partizana vode sa 48:40.

Kodi Miler Mekintajer je imao 7 poena u ovom poluvremenu, koliko je imao i Ognjen Jaramaz, dok je najefikasniji bio Nemanja Gordić sa 8 poena.

Na drugoj strani Pau Ribas 10 poena, a 8 Ante Tomić
31 poen Partizana u drugoj četvrtini
Neverovatno deluje ovaj podatak, ali su izabranici Vlade Šćepanovića potpuno "demolirali" Huventud u drugom kvartalu i stekli dvocifrenu prednost posle zaista bledog starta meča, 48:38
20' Šta radi Jaramaz
Prvo je pogodio trojku uz faul, a sada pogađa i za 2+1. Sedam poena ima Jaramaz i to svih sedam u ovim momentima. Ubrzo stiže još jedna odlična odbrana i sjajan napad, za dvocifrenu prednost Partizana, 38:48
18' Rapsodija u 2/4
Jako veliki broj poena gledamo u drugoj polovini prvog poluvremena. Posle brzih poena Kodija Milera Mekintajera, usledio je odgovor Huventuda, a za njih je poentirao Tomić sa penala, da bi potom Rašon Tomas pogodio za 36:42 u korist Partizana
17' Sjajni Markus Pejdž
Kakva igra Partizana u drugoj četvrtini, od velikog minusa stižu do velikog plusa. Trojka Markusa Pejdža za 35:29, potom Dangubić pravi faul, 35:31 je sada
14' Huventud poravnava
Mini serija od 5:0 domaćeg tima, sada je Dimitrijević pogodio šut za tri poena i to je izjednačenje, 25:25
13' Kakav odgovor Partizana!
Uspeli su crno-beli da drugi period otvore sa osam vezanih poena bez odgovora i sada vode, 21:25. Sjajno dodavanje Nemanje Gordića ka Jankoviću, pas poput NFL kvoterbeka.
11' Partizan dobro počinje drugu četvrtinu
Odmah u prvom napadu Partizan poentira preko Nikole Jankovića koji je sa niskog posta poentirao posle ofanzivnog skoka, 21:19
10' Rasplamsalo se na kraju četvrtine
Dve trojke u dva napada, po jedna na obe strane, Venture i Gordića uz zvuk sirene, 21:17 vodi Huventud.
9' Treća trojka Huventuda
Morgan ovde pogađa dvojku iz ugla, 18:14
8' Bude se crno-beli
Poenima Nemanje Gordića orilaze na samo 3 poena zaostatka igrači Partizana, ali je potom Pau Ribas pogodio oba slobodna bacanja za 16:11 u korist domaćeg tima.

Ponovo sjajni Gordić! 2+1 situacija je realizovana i sada je zaostatk samo dva poena, 16:14
7' Ribasova trojka
Popustila je koncentracija Partizanu u ovoj situaciji i iskusni Pau Ribas pogađa drugu trojku Huventuda za prednost 14:7, da bi Rašon Tomas ponovo bio odličan i pogodio za 14:9 uz faul iz skraćenog kornera, bio je to drugi faul za Tomića koji mora na klupu.
6' Evo dobrog odgovora
Popravili su znatno odbranu crno-beli, pa je samim tim proradio i napad. Rašon Tomas pogađa za dva uz faul i smanjuje se na 11:7, a Tomas nije pogodio dodatno slobodno bacanje.
5' Trojka Stefana Jankovića
Napokon Partizan nešto pogađa, Janković je ostao sam na trojci i iskoristio asistenciju Jaramaza, 11:5 gubi Partizan
4' Tajm-aut zove Vladimir Šćepanović
Partizan se mučio kod defanzivnog skoka, nekako su olako dozvoljavali Tomiću da postigne svoje poene, dok je realizacija u napadu takođe bila veoma loša, a zanimljivo da crno-beli nisu previše ni šutirali. Kodi Miler Mekintajer je u kontri promašio, flouter je promašio Mika, a otvorene trojke Jaramaz i Dangubić
3' Loš start Partizana
Huventud otvara meč serijom 7:0, za sada Ante Tomić igra mnogo bolje nego Erik Mika. Preko Erika Mike crno-beli dolaze do prvih poena na ovoj utakmici, ali odmah potom domaći tim odgovara, 9:2 vodi Huventud
1' Počela je utakmica
Prvi posed imaće ekipa Huventuda, koja je poentirala preko Ante Tomića, koji se potom i povredio. 2:0 vodi Huventud, a u hali ima publike