Košarkaši Partizana su zabeležili ubedljivu pobedu u drugom kolu Top 16 faze Evrokupa.

58 : 83
Kraj! Ubedljiva pobeda Partizana!
Srpski tim je obezbedio drugi trijumf u Top 16 fazi Evrokupa, rezultatom 83:58.
Mekadu!
Amerikanac se fantastično predstavio navijačima Partizana na svom debiju, uznudio je prekršaj u napadu, uhvatio nekoliko skokova i zabeležio sjajnu blokadu na obruču.

Dva minuta pre kraja meča Partizan je vodio sa 78:52!
Debi Mekadua uz koš i faul!
Poslednje pojačanje Partizana je dobilo minute u poslednjoj četvrtini.

Već u prvoj akciji je postigao dva poena uz prekršaj protivnika.

Partizan vodi sa 70:44!
Trifunović se nameće, Mozli zakucava!
Mladi košarkaš Partizana je dobio minute na startu poslednje četvrtine i iz veoma teške situacije je uspeo da pogodi, u poslednjim trenucima napada.

Posle dva odigrana minuta u četvrtom kvartalu Partizan je vodio sa 65:41, a razlika je porasla do 26 podeoka posle zakucavanja Mozlija.
Partizan odbio sve nalete Trenta i povećao razliku!
Treća deonica je završena rezultatom 61:40.
Novica!
Smanjili su košarkaši Trenta razliku na manje od 20 poena, ali je to vratio Veličković svojom prvom trojkom za 60:40.
Partizan ima više od 20 poena razlike
Na polovini treće deonice Partizan je imao prednost od 21 poena, a najveća razlika je iznosila dva poena više posle pogotka Jaramaza.

Partizan održava ritam, Trento pokušava da pojača odbranu, ali su igrači beogradskog tima fokusirani na svoj posao i ne dozvoljavaju protivniku da ozbiljnije zapreti.
Janković iz trećeg puta!
Konfuzan start treće deonice je upotpunio Janković nizom promašenih zicera, ali i skokova u napadu, da bi zatim pogodio i jedno slobodno bacanje.

Partizan posle dva odigrana minuta u drugom poluvremenu vodi sa 52:31, što je najveća prednost Partizana u ovoj utakmici.
Kraj! Velika prednost Partizana na poluvremenu!
Košarkaši Partizana su u drugoj deonici nastavili sa sjajnom igrom i povećali su razliku na 19 poena - 47:28.

Po 11 poena su ubacili Zagorac i Pejdž, a u strelce se nisu upisali samo Veličković i Mozli.

Na drugoj strani nije bilo dvocifrenih igrača.

Vredi istaći i da su košarkaši Partizana pogodili 10 od 13 šuteva za dva, kao i 8 trojki iz 14 pokušaja.

Posle 20 minuta igre odnos u indeksu korisnosti je 61:25 za Partizan.
Pejdž!
Spektalularnim samopouzdanjem raspolaže bek Partizana, pogodio je trojku, a potom ubacio i dvojku za 47:26 na tačno minut do kraja poluvremena!

Partizan ima višak od 21 poena!
Birčević!
Imao je Partizan kontranapad, nije ga iskoristio i usledili su poeni Trenta, ali je novu najveću razliku postavio Stefan Birčević trojkom za 40:25.

Usledio je novi kontranapad, Zagorac je pronašao Birčevića "u ofsajdu", a reprezentativac Srbije je poene zaradio sa linije za slobodna bacanja.

Na tačno dva minuta do kraja poluvremena Partizan je vodio sa 42:25.
Nema opuštanja!
Trojkom Zagorca je Partizan stekao najveću razliku u dosadašnjem toku meča - višak od 14 poena.

Na tri minuta do kraja poluvremena gosti su vodili sa 37:23.
Trinkijeri bi da spreči opuštanje
Partizanov tim je pokazao znakove opuštanja na polovini druge četvrtine pa je zatražen minut odmora.

Ipak, napad koji je usledio je protraćen, da bi potom košarkaši Trenta smanjili na 33:23.
Partizan ima rešenje za sve!
Startovao je Trento drugu deonicu trojkom, ali je usledio odgovor Tomasa, da bi u narednom napadu posle konfuzne organizacije lopta stigla do mladog Uroša Trifunovića koji je neometan u hali šutnuo i pogodio za tri poena.

Trifunović je u timu pošto je Redži Reding morao da ostane u hotelu zbog prehlade i temperature.

Partizan vodi 29:17 posle tri minuta igre u drugoj četvrtini.
Kraj! Sjajna četvrtina za Partizan!
Košarkaši Partizana su posle prvih deset minuta imali prednost od 24:12.

Ukoliko budu ograničili protivnika u svom reketu i sprečili skokove u napadu mogli bi da dođu do lake pobede.

Ipak, ostalo je još 30 minuta igre...
Pejdž!
Gotovo cele sezone bek Partizana ume da se "javi" kada ekipi ne ide.

U svom stilu je naskočio i pogodio dve trojke za 24:12.
Džastin Noks pravi probleme...
Nekadašnji saigrač Vila Mozlija je inspirisano ušao sa klupe, upisao je četiri uzastopna poena i smanjio razliku, dok je za to vreme Partizan potrošio nekoliko napada.

Partizan vodi 18:12, dva minuta pre kraja prve deonice.
Sedam poena Zagorca, Partizan na +10!
Ni tajm-aut nije urodio plodom, Partizan je nastavio da koristi svoje prednosti u napadu, dok je u odbrani primoravao igrače Trenta na teške šuteve preko ruke.

U šestom minutu prve deonice Partizan je vodio sa 18:8.
Partizan ima rešenje za odbranu Trenta
Posle pet odigranih minuta Partizan je imao prednost od osam poena, pa je Nikola Brijenca, trener Trenta morao da zatraži minut odmora.

Igrači Partizana su koristili sve rupe u odbrani protivnika, a istakao se Nikola Janković koji je lepo otvarao prostor bekovima da napadnu obruč, da bi zatim i sam pogađao.

Partizan vodi 16:8.
Partizan ima ritam, Đentile namestio ruku
U prvim minutima meča su zabeležene izgubljene lopte na obe strane, uz nekoliko "praznih" napada, ali su košarkaši Partizana uspeli da stignu do većeg broja poena.

Posle dva odigrana minuta bilo je 10:6, pošto su Rašon Tomas i Rade Zagorac ubacili po trojku, a sa druge strane je "dvojke" pogađao Alesandro Đentile.
Velika podrška za Partizan
Hala u Trentu je popunjena, a prisutan je i veliki broj navijača Partizana koji pesmom bodri svoj tim.
Upoznajte Trento
Dobrodošli!
Pratićemo drugu utakmicu Top 16 faze za košarkaše Partizana, koji gostuju Trentu.

Ukrajinci saopštili: Obustavljamo

Ukrajinske vlasti saopštile su večeras da su obustavile svoje konzularne usluge u inostranstvu za muškarce starosti od 18 do 60 godina, pošto je ukrajinska diplomatija najavila mere za vraćanje u zemlju onih koji mogu da idu na front.