IX kolo: Lokomotiva – Partizan 83:76

Košarkaši Partizana izgubili su od Lokomotive Kubanj 83:76 u Krasnodaru, u pretposlednjem kolu prve faze Evrokupa.

Kraj – Partizan greškama u poraz
Vilijams postiže važan koš za Lokomotivu, ali ne koristi dodatno bacanje. Gordić greši tako stavlja tačku na meč – 83:76
9' Partizan ne koristi poklon Pašutina
Partizan nije iskoristio dva ofanzivna skoka, ali Pašutin dobija tehničku zbog diranja lopte. Pejdž pogađa slobodno, ali crno-beli ne gledaju na sat i propada im treći napad u jednom napadu – 79:76
8' "Lokosi" ne daju vođstvo
Konačno pogađa i poslednej pojačanje Partizana Reding, ali Kuzminskas odgovara važnom trojkom – 79:73
5' Kad je teško – Birčević!
I dalje se muči Partizan u napadu, ali kada je teško tu je Birčević – 74:71
3' Partizan u problemu
Partizan puna tri minuta nije dao koš, Kulagin pogađa trojku za "Lokose" – 70:66

Kraj 3/4: Potpuni egal u Krasnodaru
Janković se razigrao u poslednjem minutu i doneo Partizanu novi preokret, ali sudije nastavljaju da "briljiraju" pa Lokomotiva ipak vodi pred odlučujući kvartal – 67:66
8' Partizan opet stao
Nakon sjajnog otvaranja trećeg perioda, crno-beli su opet u krizi. Lokomotiva ponovo diktira tempo koševima Kulagina – 65:61
5' Rezultatska "klackalica"
Kuzminskas i Kamings pogađaju za Lokomotivu, Partizan preko svojih Amerikanaca i Birčevića održava blagu prednost, ali Litvanac trojkom iz ugla donosi novi preokret – 59:58
2' Partizan preokrenuo!
Sjajan start drugog poluvremena za Partizan, dva laka koša Redinga i Voldena, a potom trojka Tomasa za seriju 10:2 za potpuni preokret i prvo vođstvo crno-belih u Krasnodaru – 47:50

Poluvreme: Partizan se približio, trojke čuvaju Ruse
Gordić trojkom uz zvuk sirene približava crno-bele domaćinu posle prvih 20 minuta igre – 45:40
8' Sudije "usporavaju" crno-bele
Crno-beli su imali nekoliko sjajnih prilika da dodatno smanje zaostatak, ali diskutabilne sudijske odluke su ih osujetile u tome. Lokosi to koriste i trojkom Kalnietisa odbijaju nalet srpskog velikana – 39:30
6' Dobar period igre Partizana
Nekoliko promašaja na obe strane, Partizan dobar u odbrani sredinom druge četvrtine, Zagorac i Volden stižu do lakih poena što se retko događalo crno-belima u prethodnom delu meča – 35:30
3' "Lokosi" održavaju razliku
Volden pogađa prvu trojku na meču, ali Pejdž i Gordić promašuju dok Lokomotiva koristi dosta prostora u reketu Partizana i održava razliku – 32:23

Kraj 1/4: Birčević sprečio veći minus Partizana
Posle prvih deset minuta Lokomotiva ima solidnu prednost zahvaljujući odličnim epizodama Dekera i Kamingsa. Da nije bilo Birčevićeva, Partizan bi bio u još većem minusu – 27:19
8' Raspucao se Kamings
Partizan je taman uhvatio priključak, kada se raspucao Vil Kamings i sa dve uzastopne trojke odveo "Lokose" opet na dvocifrenu razliku – 26:15
Fali 1 sudija
Pravdu u Krasnodaru dele samo dvojica sudija, kao u ranija vremena, jer treći nije stigao na meč jer mu avion nije sleteo zbog magle.

6' "Rafalna" paljba crno-belih
Partizan se konačno raspucao, crno-beli preko Birčevića i Gordića pogađaju tri uzastopne trojke i vraćaju se brzo u egal – 16:13
4' Prvi koš Partizana
Tek u četvrtom minutu meča Partizan postiže prve poene u Krasnodaru preko Zagorca, nakon koga poentira i Janković, ali Deker i Kulagin odgovaraju trojkama za prvu dvocifrenu razliku na meču – 15:4
2' Slab start Partizana
Crno-beli su bez poena u prva dva minuta meča, Lokomotiva preko Amerikanaca pravi seriju 7:0
Počeo je meč u Krasnodaru
Redži Reding je u startnoj petorci Partizana.
Kako je bilo u Beogradu?
Partizan je savladao Lokomotivu u prvom susretu u Beogradu 80:71. Zablistao je Rišon Tomas koji je 14 od svojih 16 poena postigao u poslednjoj četvrtini za četvrtu uzastopnu pobedu crno-belih u EK ove sezone.
Tabela
Ulog
Crno-beli su već obezbedili plasman u Top 16 rundu, a nakon pobede Venecije nad Limožom u utorak, srpski velikan je ostao bez šanse da se bori za prvo mesto u grupi. S druge strane, Lokomotiva Kubanj je sa 3-5 na granici eliminacije iz takmičenja.
Dobrodošli u LIVE BLOG B92!
Košarkaši Partizana gostuju Lokomotivi Kubanj u Krasnodaru, u pretposlednjem kolu prve faze Evrokupa.

Ukrajinci saopštili: Obustavljamo

Ukrajinske vlasti saopštile su večeras da su obustavile svoje konzularne usluge u inostranstvu za muškarce starosti od 18 do 60 godina, pošto je ukrajinska diplomatija najavila mere za vraćanje u zemlju onih koji mogu da idu na front.