Evrokup: Partizan - Venecija 69:83

Košarkaši Partizana su u šestom kolu Evrokupa doživeli prvi poraz u tom takmičenju ove sezone.

18:21, 21:16, 9:25, 21:21
  PAR   VEN
  69 : 83
4/4 - Kraj, prvi poraz Partizana u Evrokupu
Košarkaši Partizana nisu uspeli da sustignu ritam protivnika i doživeli su poraz rezultatom 83:69.
4/4 - Venecija ne posustaje
Trojka Šapela - 79:60.
4/4 - Pet minuta do kraja...
Na polovini poslednje deonice Venecija je vodila sa 73:58.

Sve manje nade za Partizan.
4/4 - Sve ide...
Mnogo prostora za košarkaše Venecije, Vat je ponovo ostao usamljen u reketu i pogodio za 71:55.
4/4 - Venecija i dalje ima veliku prednost
Sve i dalje ide od ruke italijanskoj ekipi, posle tri i po minuta igre u posednjoj deonici bilo je 69:55.
4/4 - Da li je Partizan našao iskru?
Jaramaz je poslao alej-up za Mozlija na startu poslednje deonice, a potom je u kontri Tomas pokupio promašaj svog beka za 62:52.

Marko Djokovic/Starsportphoto
3/4 - Katastrofalna četvrtina Partizana
Igrači srpskog tima kao da se nisu vratili sa "velikog odmora", za deset minuta su postigli svega devet poena i u poslednji kvartal ulaze sa minusom od 14 poena.

Venecija vodi 62:48.
3/4 - Sve ide za Veneciju...
Taman je Partizan uspeo da realizuje dva slobodna bacanja i smanji na jednocifrenu razliku, Filoj je ubacio trojku, da bi zatim i Dej pogodio za 62:48 na 20 sekundi do kraja treće četvrtine.
3/4 - Partizan ne može da zaustavi nalet Venecije
Italijanska ekipa je nastavila sa odličnom igrom i povela je sa 57:46, posle čega je Trinkijeri uzeo tajm-aut.
3/4 - Venecija ima višak od deset poena!
Na nešto više od dva i po minuta do kraja treće deonice Venecija je stigla do deset poena prednosti - 55:45.
3/4 - "Javio" se i Ostin Dej
Centar Venecije je ubacio tešku trojku preko Parahovskog za 48:44, posle čega je Trinkijeri pozvao minut odmora.
3/4 - Opet Mičel Vat...
Pogodio je centar Venecije flouter sa linije za slobodna bacanja i doneo prednost Veneciji od 45:42.
3/4 - Ovacije Parahovskom
Beloruski centar se nije izborio za svoje minute, ali mu je Trinkijeri ukazao šansu u trećem minutu treće četvrtine, što je oko 7.000 navijača Partizana dočekalo ovacijama.
3/4 - Četiri poena za dva minuta
Obe ekipe su nervozno startovale drugo poluvreme, za dva minuta su postignuta samo četiri poena - 40:39.

Kako zaustaviti Mičela Vata?
Poluvreme je obeležio Mičel Vat sa 17 poena i 2 skoka, bez promašaja u šutu iz igre (7/7).

U ekipi Partizana je bolji od ostalih bio Rašon Tomas sa 11 poena, a 8 je dodao Nemanja Jaramaz.
2/4 - Vodi Partizan na poluvremenu
Slobodnim bacanjima Gordića Partizan je stekao novu prednost i posle 20 minuta je imao 39:37.
2/4 - Opet Vat...
Filoj se pojavio na terenu i napravio poene za Vata, koji je pritom i iznudio prekršaj Tomasa, ali je propustio priliku da donese iznenađenje, 35:34.

U sledećem napadu je odgovorio Tomas, ali je odmah potom Vat pogodio uz prekršaj.

Ovoga puta je bio precizan - 37:37 na 80 sekundi do kraja poluvremena.
2/4 - Venecija na korak od egala
Pejners je u napadu iznudio prekršaj, ali je pogodio samo jedno slobodno bacanje, posle čega je Bramos ubacio trojku za Veneciju, a sve posle novog ofanzivnog skoka.

Venecija se vratila na 33:32.

Do kraja poluvremena bilo je nešto više od 2,5 minuta.
2/4 - Opao ritam utakmice, Venecija se približava
Posle furioznog starta drugog poluvremena, nivo igre je splasnuo u nastavku, Partizan je faulovima sprečio da se razvije igra Venecije, ali je Vot ponovo postigao poene iz nemoguće situacije i vratio svoj tim na 32:29.
2/4 - Partizan preuzeo kontrolu
Venecija nije uspela da izvede loptu posle minuta odmora, Pejdž je potom fauliran, ali je pogodio samo jedno slobodno bacanje.
2/4 - Pejners i Tomas u ritmu, Partizan vodi!
Nastavio je letonski reprezentativac ono što je započeo u utakmici protiv FMP, bilo ga je na svakom delu terena, a posle jednog odličnog prodora je doveo Partizan na višak od tri poena.

Trojka Tomasa je bila znak da je vreme za minut odmora gostujuće ekipe, pošto je Partizan poveo sa 31:25.
2/4 - Koš za koš
Promašili su igrači Partizana tri slobodna bacanja, ali su iz igre uspevali da nađu put do koša.

Ipak, i gosti su nalazili načine za koš, pa se nekoliko minuta igralo u rezultatskoj klackalici.

Na šest minuta do kraja poluvremena bilo je 26:25 za Partizan.

2/4 - Preokret!
Fantastično je startovao Partizan drugu deonicu, najpre je postignut koš "a la Raduljica", da bi zatim Pejners upisao poene za 22:21.
2/4 - Eksperiment?
Trinkijeri je na teren izveo petorku koju čine Pejdž, Pejners, Tomas, Birčević i Mosli.
1/4 - Partizan na tri poena zaostatka
Iako je očajno počeo utakmicu, Partizan je uspeo da se vrati, pre svega šutem za tri poena, pa je na kraju prve deonice bilo 21:18 za Veneciju.
1/4 - Partizan se vraća u igru
Posle novog minuta odmora Pejdž je ubacio trojku i smanjio na 19:16, pred ulazak u poslednji minut prve deonice.
1/4 - Zagorac održava Partizan u igri
Loš napad Partizana je ipak iskorišćen, Zagorac je ubacio trojku i smanjio na 19:13.
1/4 - Mičel Vat je nerešiva enigma
Centar italijanske ekipe je za šest minuta ubacio 10 poena - 17:10 za Veneciju.

Prethodno su za Partizan bili precizni Jaramaz i Zagorac.
1/4 - Tajm-aut Trinkijerija
Partizan nije uspeo da zaustavi igru protivnika, pa je na polovini prve četvrtine bilo 13:5, zbog čega je trener srpskog tima morao da zatraži minut odmora.
1/4 - Jaramaz preuzima inicijativu
Bek Partizana je najpre promašio zakucavanje, da bi u sledećem napadu odigrao 2+1 i smanjio na 9:3.
1/4 - Serija Venecije
Italijanska ekipa je sa 9:0 otvorila utakmicu, Partizan nije postigao poen u prva tri minuta meča.
Trinkijerijev "smol-bol"
Italijanski stručnjak utakmicu počinje sa tri beka - na terenu će biti Markus Pejdž, Nemanja Gordić i Ognjen Jaramaz, kao "četvorka" startuje Rade Zagorac, dok je centar Rašon Tomas.