Alba – Partizan 97:74

Košarkaši Partizana ubedljivo su poraženi od Albe 97:74 (18:23, 29:11, 19:19, 31:21) u poslednjem meču u Evrokupu ove sezone.

18:23, 29:11, 19:19, 31:21
  ALB   PAR
  97 : 74
Kraj – 97:74
Košem Geidraitisa Alba prelazi magičnu brojku, a onda u poslednjoj sekundi Gifej petom trojkom postavlja konačan rezultat.
9' Domaćin ne popušta
Trener Albe i dalje forsira najbolju petorku, Hermanson i Sikma koriste faulove crno-belih i približavaju se onoj pomenutoj razlici – 92:71
8' Alba juri +22
Nova trojka Gifeja, Alba je blizu +22 što će joj u potencijalnom polufinalu doneti prednost domaćeg terena, ali konačno i crno-beli nešto ubacuju u koš, poentiraju Gegić i Nikolić – 86:69
6' Maksimalna razlika
Trude se crno-beli ali ne ide, nove dve trojke Albe, Šnajder i Gedraitis donose najveću razliku na meču – 83:65
3' Novi "rafal" domaćina
Proradio je Albi šut za tri poena, Gedraitis nakon blokade kažnjava spor povratak crno-belih u odbranu trećom trojkom domaćina u nizu – 75:61
2' Alba odbija nalet crno-belih
Geidraitis promašuje šut za tri, nakon čega Si poentira posle dobre kombinacije celog tima, ali Šnajder odgovara trojkom, prvu za Albu u drugom poluvremenu nakon čega trojku pogađa i Gifej za brz povratak na staro – 72:61
1' Nova reakcija Partizana
Opet Partizan odlično otvara četvrtinu, opet Marinkovićeva trojka pokreće seriju kojom crno-beli najavljuju neizvesan finiš meča – 66:59
Kraj III četvrtine – 66:53
Partizan trojkama Marinkovića pokreće seriju 15:2 i stiže na samo koš zaostatka sredinom perioda, ali opet crno-beli kreću da gube lopte i prave gluposti što Alba kažnjava i forsiranjem igre u reketu opet beži razliku sa poluvremena.
10' Partizan gubi priključak
Alba se bolje snalazi u haotičnoj završnici perioda, koristi nesportski faul Lendejla i vraća se na dvocifrenu razliku – 64:52
9' Alba opet "beži" Partizanu
Muče se crno-beli opet u napadu, pa uprkos boljoj odbrani nego u drugoj četvrtini, dozvoljava Albi da opet napravi osetnu razliku – 60:51

8' Žestoka borba
Greši Tilman, ali Sikma blokira Veličkovića. Alba opet gubi loptu, ali Partizan ne koristi ni drugu priliku. Crno-beli se brane i treći put nakon čega konačno poentira Lendejl, posle ofanzivnog skoka. Ali Alba odgovara u narednom napadu – 55:51
6' Partizan se vratio
Partizan uprkos izgubljenim loptama koristi krizu u igri Albe, trojku pogađa i Nikolić za povratak na samo dva poseda razlike – 53:49
4' Marinković vraća nadu
Nekoliko promašaja domaćina, pa Marinković sa dve uzastopne trojke nakon čega poentira i Lendejl vraćaju nadu Partizanu da može da se vrati u egal – 51:44
2' Partizan na -15
Nakon grešaka u prvom minutu, Janković pogađa sa poludistance, ali domaćin odgovara koševima Nokoa i Ogbea za najveću razliku na meču – 51:36
Tanaskovićev prvi koš u Evrokupu

Poluvreme – 47:34
Nastavio je Partizan u ritmu iz prve četvrtine i koševima Lendejla održavao razliku (26:20), a onda je krenula šuterska klinika igrača Albe, pet uzastopnih trojki za seriju 14:2 i preokret na 40:32. Berlinski tim koristi deset izgubljenih lopti Partizana za +13 na poluvremenu.
10' Konačno koš Partizana
Janković realizuje zicer za prvi koš posle skoro pet minuta, Geidraitis pogađa devetu trojku na meču za Albu, Janković promašuje oba penala, a očajnu četvrtinu crno-belih pečatira Geidraidis polaganjem uz dodatno bacanje na isteku vremena – 47:34
8' Partizan na -10
Ne uspeva Partizan da prekine seriju domaćina posle tajm-auta, promašuje Nikolić, dok s druge strane Geidraitis pogađa oba penala za prvu dvocifrenu razliku – 42:32
7' Preokret
Još tri trojke ubacili su igrači Albe, dok je Partizan s druge strane grešio, pa Berlinci serijom 11:0 preokreću rezultat – 40:32
5' Alba trojkama prati Partizan
Novi koš mladog Tanaskovića, za njim poentira i Janković, ali s druge strane Šnajder i Ogbe ubacuju dve uzastopne trojke – 29:32
3' Lendejl raspoložen na startu kvartala
Lendejl otvara drugi period trojkom, ali Hermanson održava Albu u egalu – 23:26

Kraj I četvrtine – 18:23
Motivisana igra, raznovrsan arsenal oružja, odličan šut i dobar ofanzivni skok doneli su Partizanu pet poena prednosti posle prve četvrtine u Berlinu.
10' Partizan "tuče" sa svih strana
Lendejl je šesti igrač Partizana koji je postigao koš na ovom meču, sjajna kombinacija i asistencija Veličkovića – 18:23
8'
Gifej i Gedraitis smanjuju zaostatak Albe, ali Veličković posle ofanzivnog skoka održava prednost Partizana – 16:19
6' Crno-beli diktiraju tempo
Dobar period igre Partizana, poentira i Janković, a potom i Tanasković nakon ofanzivnog skoka – 11:17
4' Dobar šut Partizana
Dve trojke Renfroa, jednu ubacuje i Marinković i Partizan vodi na otvaranju meča – 9:11
Meč bez rezultatskog značaja
Partizan je tragičnim porazom od Ritasa u poslednjoj sekundi u prošlom kolu ostao bez šansi da se plasira u plej-of takmičenja, dok je Alba obezbedila prvo mesto u grupi.
1' Počela je utakmica
Prvi napad za Albu i odmah koš Kliforda – 0:2

Ukrajinci saopštili: Obustavljamo

Ukrajinske vlasti saopštile su večeras da su obustavile svoje konzularne usluge u inostranstvu za muškarce starosti od 18 do 60 godina, pošto je ukrajinska diplomatija najavila mere za vraćanje u zemlju onih koji mogu da idu na front.