Partizan – Turk Telekom 87:72

Košarkaši Partizana pobedili su Turk Telekom sa 87:72 u poslednjem kolu grupe C Evrokupa.

25:21, 18:11, 23:22, 21:18
  PAR   TTK
  87 : 72
KRAJ! Pobeda Partizana!
38' Gagić uz faul, velika prednost Partizana!
Đorđe Gagić poentira uz faul! Potom pogađa bacanje za velikih +19, 84:65. Jildirim smanjuje zaostatak Telekoma na 84:68. Si je pogodio, uzvratio je i Telekom, međutim pobednik je poznat.

36' Da li Rade Zagorac stavlja tačku na meč?
Ima još četiri minuta do kraja, međutim posle pogotka Zagorca velika je verovatno da će crno-beli doći do pobede. Velikih +17 ima Partizan, 81:64.
35' Pod faulom pogađa Pejdž!
Sjajan recept – iz dobre odbrane do još boljeg napada. Pejdž je pogodio uz faul, potom je i realizovao bacanje za 76:61. Lendsberg je pogodio trojku za 76:64.

Marinković za triiii, 79:64.
33' Trojka Gegić!
Amar Gegić pogađa van linije 6,75 i prednost crno-belih sada je +14, 71:57. Lendsberg je precizan s linije za slobodna bacanja, 71:59.
32' Zagorac pogađa za Partizan!
Prve poene u poslednjoj deonici za Partizana postiže Zagorac, 68:57. Crno-beli su potom odbranili napad i dva puta zaredom uspeli da izbori novi napad.
31' Počela je poslednja četvrtina
Kembel pogađa trojku na startu 4/4, 66:57. Loš napad Partizana na početku poslednje četvrtine.

30' Dvocifrena prednost Partizana posle 3/4
Telekom je pretio u ovoj deonici, međutim crno-beli su uvek imali odgovor. Partizan vodi sa +12, odnosno +10, pošto se zna da im je potrebna pobeda od dva poena.
29' Niiiiiikolić za tri!
Aleksej Nikolić pogađa veoma važnu trojku! Gegić je ukrao loptu, a reprezentativac Slovenije pogodio šut van linije 6,75, 64:50. Kembel prekida seriju crno-belih, 64:52.
28' Partizan ponovo odbio nalet gostiju
Zagorac s penala vraća dvocifrenu prednost crno-belima, 61:50. Sjajna odbrana Partizana i Turk Telekom nije uspeo da šutne na koš za 24 sekunde.
27' Telekom se vraća u igru
Pejdž je doneo loše rešenje u napadu, potom je Štimac poentirao za dva i Trinkijeri je morao da zatraži tajm-aut, 57:50. Gagić poentira za dva, 59:50.
26' Dobra reakcija Partizana
Sjajno Janković rešava na niskom postu protivnika i crno-beli ponovo imaju +12, 57:45. Tajm-aut Turk Telekom. Arslan prekida seriju Partizana, 57:48.
24' Raspucao se Turk Telekom
U ova četiri minuta gosti su pogodili više trojki nego za celo prvo poluvreme. Gebrijel je pogodio za -6, 51:45. Veoma važni poeni za Partizan preko Jankovića, 53:45.
23' Dobar ritam u 3/4
Štimac posle ofanzivnog skoka smanjuje na -8, 48:40. Lendejl na isti način uzvraća za 50:40. Lendsberg je precizan za 50:42.
22' Gebrijel raspoložen
Gebrijel pogađa još jednu trojku i smanjuje zaostatak na jednocifren, 46:38. Na drugoj strani Marinković pogađa uz faul, ali maši bacanje, 48:38.
21' Počelo je drugo poluvreme!
Prvi napad u 3/4 imaju igrači Partizana. Pejdž pogađa trojku, 46:32. Trojku vraća Gebrijel, 46:35.

POLUVREME
Crno-beli posle 20 minuta igre vode sa jedanaest poena prednosti. Sjajno je odigrao Rade Zagorac koji ima 12 poena i tri asistencije za 13 minuta na terenu.

Kod gostiju Štimac ima 15 poena i četiri skoka.
19' Sjajno trčanje Lendejla
Najvećih +13 za Partizan! Gegić je uposlio Lendejla koji je pogodio za +13, 43:30. Sjajna odbrana Partizana, Reding nije uspeo da pogodi obruč.
18' Partizan nema rešenje za Štimca
Vladimir Štimac pravi seriju od pet poena i smanjuje sa -12 na -7, 37:30. Zagorac sa linije za bacanja diže prednost +9, 39:30.
16' Gagić se muči s linije za bacanja
Đorđe Gagić promašio je četiri bacanja zaredom. Štimac konačno postiže koš za goste, 37:27.
15' Fenomenalna odbrana Partizana
Više od tri minuta gostujući igrači nisu uspeli da postigu poen. Sjajno igraju crno-beli u odbrani. Gagić je promašio oba bacanja.

Fantastična asistencija Zagorca za Sija, koji zakucava iza leđa, 37:25.

14' Odlična igra Zagorca
Rade Zagorac pogađa trojku i trener Turk Telekoma zatražio je tajm-aut, 32:25. "Ciglanje" gostujućih igrača u hali Aleksandar Nikolić se nastavilo.

Zato Zagorac ima vruću ruku! Nova njegova trojka, 35:25.
13' Zakucavanje Gagića
Zagorac je sjajno ostavio loptu Gagiću koji je atraktivno zakucao, 29:25. Centar Partizana nije uspeo drugi put zaredom da postigne koš. Dobra odbrana Partizana u ovim trenucima.
12' Partizan bez poena u ovom minutu
Turk Telekom uspeo je da smanji na -2, 27:25, međutim crno-beli nisu uspeli da pronađu put ka košu.
11' Start druge četvrtine
Lendsberg postiže prve poene za goste u drugoj deonici, 25:23. Pejdž pogađa za 27:23. Trinkijeri je zatražio tajm-aut.

10' Poslednji minut prve četvrtine
Sjajna asistencija Pejdža, za zakucavanje Gagića, 25:21. Telekom se muči na kraju četvrtine. Posle prvih 10 minuta crno-beli imaju +4.

8' Prvo vođstvo na meču za goste
Keni Gebrijel pogodio je trojku, a potom je i Štimac poentirao i Turk Telekom je došao do prvog vođstva na meču, 17:18. Crno-beli preko Zagorca dolaze do 19:18.

Štimac je postigao poene sa linije za bacanja za 19:20, a potom je Novica vratio prednost crno-belima, 21:20.
6' Zagorac se upisao u listu strelaca
Posle dva minuta bez koša Partizan pogađa. U listu strelaca upisao se Rade Zagorac, 15:10. Redži Reding je uzvratio trojkom, 15:13.
5' Nešto slabija igra crno-belih
Nekoliko napada Partizan nije uspeo da iskoristi i gosti su to iskoristili da dođu egala. Crno-beli su dobro odigrali odbranu nad Lendsbergom, koji je promašio za dva.
4' Telekom drži priključak
Duel Janković-Štimac. Krilni igrač Partizana pogodio je iz "fejd-aveja" za 13:6, dok je nekadašnji igrač Zvezde poentirao preko Gagića, 13:8.
3' Štimcu se igra
Janković je postigao koš za 11:2, a potom je Štimac uzvratio za 11:4. Marinković je promašio otvoren šut za tri poena, dok je Gebrijel pogodio za 11:6.
2' Odličan start crno-belih
Na startu drugog minuta Stefan Janković pogađa van linije 6,75 i prednost Partizana je +9, 9:0. Sjajan početak Partizana. Štimac postiže prvi poen za goste, 9:2.
1' Počela je utakmica!
Prvi napad na utakmici imaju košarkaši Partizana. Odmah trojku pogađa Nikolić, 3:0. Telekom nije uspeo da iskoristi svoj prvi napad na meču. I još jedna trojka Alekseja Nikolića, 6:0.
Utakmica kreće za nekoliko minuta
Meč dosadašnjeg dela sezone za Partizan.
Oko 4-5 hiljada očekuje se u "Pioniru"

Sastavi dva tima:
Partizan: Pejdž, Si, Marinković, Gegić, Veličković, Pecarski, Gavrilović, Zagorac, Janković, Lendejl, Gagić, Nikolić.

Turk Telekom: Lendsberg, Reding, Kaja, Akin, Sonsirma, Arslan, Peker, Turen, Jildirim, Gebrijel, Kembel, Štimac.
"Pionir" se polako puni

Kalkulacije - zašto Partizan mora da pobedi sa +2?
Zenit – Turk Telekom 91:80
Turk Telekom – Zenit 81:75

Partizan – Zenit 89:82
Zenit – Partizan 75:71

Turk Telekom – Partizan 77:72
Partizan – Turk Telekom ?

Ovo znači da Zenit ima +2, Turk Telekom 0, a Partizan -2.

Pobedom od jednog poena Partizan i Turk Telekom bi imali -1 i u tom slučaju bi turski tim išao dalje zbog boljeg međusobnog skora. Zato je Partizanu potrebna pobeda od dva poena.
Dobrodošli!
Partizan očekuje veoma važna utakmica, a vi ostanite uz B92 i ispratite tok meča.

Ukrajinci saopštili: Obustavljamo

Ukrajinske vlasti saopštile su večeras da su obustavile svoje konzularne usluge u inostranstvu za muškarce starosti od 18 do 60 godina, pošto je ukrajinska diplomatija najavila mere za vraćanje u zemlju onih koji mogu da idu na front.