14. kolo: MZT – Crvena zvezda 57:80

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su kao gosti savladali MZT rezultatom 80:57, u okviru 14. kola ABA lige.

Dobro došli!
Zajedno ćemo ispratiti meč MZT-a i Crvene zvezde, koji kreće u 17.00 časova.

Crveno-beli se odmah nakon utakmice vraćaju u Beograd, gde će već u utorak ugostiti Real Madrid.
KRAJ!
37' Može li Kampaco do tripl-dabla?
MZT se trudi da smanji razliku koliko-toliko, a trojku je ubacio Kefi, 47:71.

U međuvremenu je osmu asistenciju zabeležio Kampaco za Ilića, 47:73.

Strahinja Mićović je pocepao mrežicu u šutu za tri poena, da bi potom Iliću lopta pobegla u narednom napadu.

Kampaco ima 19 poena, sedam skokova i osam asistencija, tri minuta pre kraja.

35' Kampaco se igra
Kampaco je svuda, asistira, šutira, krade lopte.

Sada je pogodio i trojku ua novu najveću prednost, 44:70.
33' Zvezda održava visoku razliku
Opadaju procenti šuta crveno-belih u Skoplju, ali utakmica je svakako rešena i neće biti posledica, 44:65.
KRAJ III ČETVRTINE
Zvezdi je proradio šut, a trojkama, pre svega Kampaca, slomila je rivala i stekla nedostižnih +20 pred poslednji kvartal, 61:41.
28' Zvezda ne spušta gas
Na trojku Lazića, odgovorio je Vojdan Stojanovski, a poene, posle ofanzivnog skoka, uz faul, upisao je Mitrović. Promašio je dodatno bacanje, 41:59.
26' Zvezda se "odlepila"
Dno mrežice je pogodio Vojdan Stojanovski, a slično je ubrzo učinio i Dobrić na drugoj strani, 38:52.

Stojanovski je potom kratko šutirao za tri, dok se Petrušev lepo pozicionirao i na dodavanje Mitrovića lako poentirao, 38:54.

24' Kampaco se "zapalio"
Na trojku Kampaca odgovorio je Mićović istom merom, ali je Argentinac pogodio još jednu, 36:47.

Nije se tu zaustavio, pogodio je još jednu i Nikolić je reagovao tajm-autom, 36:50.
22' Tango Kampaca i Petruševa
Tango Kampaca i Petruševa, a onda i promašaj Kefija posle sjajnog driblinga, 33:41.
Počelo drugo poluvreme
Treći kvartal je trojkom otvorio Ognjen Dobrić, 33:39.
POLUVREME
Zvezda je u nekoliko navrata imala dvocifreno vođstvo, međutim, MZT je i dalje u igri, 33:36.

Najefikasniji kod Zvezde je Petrušev sa osam poena, dok je Kampaco ubacio sedam, te uz to imao oet skokova, pet asistencija i dve izgubljene lopte.

Kod MZT-a Ver ima 13 poena, devet je dodao Kefi, a osam Vojdan Stojanovski.
20' Završnica prvog poluvremena
Trojka Damjana Stojanovskog, a onda i greška u koracima Petruševa, 28:35.

Tajm-aut Nikolić.

Nakon Stojanovskog i Ver je ubacio treću trojku, 31:35.

Dobrić je bio polovičan sa linije penala, da bi ovaj period bio okončan sigurnim bacanjima koje je izveo Ver, 33:36.
18' Zvezda opet ima dvocifreno vođstvo
Zvezda je stekla ponovo dvocifrenu prednost, Kuzmić je zakucao na dodavanje Kampaca, ali je Kefi odmah pogodio trojku, 23:30.

Neuspešan napad MZT-a, a onda poeni Petruševa, nakon dodavanja Holanda, uz faul. Pogodio je dodatno bacanje, 23:33.
17' Bentil na pravom mestu
Kefijev dobar flouter i prvi poeni MZT-a posle tri, četiri minuta, 20:24.

Sjajan potez Kampaca u koš nije pretvorio Bentil, ali jeste u narednom napadu, 20:28.

15' Trojka Kampaca
Kampaco je pogodio izrazito tešku trojku i tako naterao Dragana Nikolića na tajm-aut, 18:24.
14' Nedović se upisao
Nedović je bio u centru pažnje. Dobra prednja promena i poeni, potom promašaj floutera, a onda i iznuđen faul u napadu, 18:21.

Na teren se vratio Kampaco, prvi put je na njega kročio Holand i odmah promašio sa poludistance.
12' MZT se vratio
Dve dobre odbrane, ali i dve prodate lopte u napadu na startu drugog kvartala.

Novi loš napad MZT-a, potom promašena trojka Nedovića, a onda i iznuđena bacanja Mitrovića. Ubacio je oba, 15:19.

Ver je potom ubacio svoju drugu trojku, u svom stilu, 18:19.

Na terenu je po prvi put Bentil, a u međuvremenu Ivanović je zatražio tajm-aut, nezadovoljan igrom i pristupom izabranika.
KRAJ I ČETVRTINE
Zvezda je brzo stekla dvocifrenu prednost, ali je MZT "zategao" odbranu i trojkama Stojanovskog i Vera se vratio u igru, 15:17.
8' MZT pojačao odbranu
Lep pogodak Lazarevića uz faul i dodatno bacanje, a onda i prva trojka MZT-a preko Stojanovskog, 7:14.

Poeni Zvezde, a onda nova trojka Stojanovskog, 10:16.

6' Serija Zvezde
Kefi je pogodio dva penala, jedini je strelac domaćih, a na drugoj strani flouter je ubacio Dobrić, 4:8.

Mićović je promašio trojku, ali ne i Petrušev, koji je pogodio na dodavanje Kampaca, 4:11.

Kefi je promašio čist šut za tri poena.

TV-tajm aut je pred nama.
4' Kampaco u prvom planu
Kampaco je prva figura utakmice za sada. Upisao je poene posle prodora, a onda i zabeležio novu asistenciju za Kuzmića, 0:6.

Pored toga, Faku ima i dve izgubljene lopte.

MZT je konačno upisao poene, posle malo manje od četiri minuta, pogodio je Kefi, 2:6.
2' Samo Lazarević pogodio
Lazarević se lepo ponudio po čeonoj liniji i pogodio na dodavanje Kampaca, 0:2.

Promašaj MZT-a, a onda i greška u dodavanju gostiju.
Počela je utakmica
Prvi napad imala je Zvezda, a otvoren šut za tri je promašio Kampaco.

Posle gužve pod košem, čelendž je zatražio Duško Ivanović zbog spornog auta.

Nije bio uspešan.
 15:17, 18:19, 8:27, 16:17
  MZT   CZV
  57 : 80
Branko Lazić
Biæemo jaèi za Kampaca. Ne sme i neæe biti nikakvog potcenjivanja ekipe koja ima svoj teren, podršku sa tribina, na kraju krajeva i svoj kvalitet. Recept se zna, èvrsto, odgovorno i sa energijom želimo da pobedimo i u dobrom ritmu doèekamo utakmice duplog kola Evrolige
Duško Ivanović
Koristim ovu priliku da svima koji slave èestitam veliki praznik Božiæ! Nemamo zaista mnogo vremena da se osvežimo nakon utakmice u Valensiji, ali kao što èesto govorim, bez obzira na odsustvo nekih igraèa, ostali æe morati da daju više. Svaku ekipu uvažavamo, pozicija MZT-a na tabeli nas ne zanima, tim koji ima svoj kvalitet, i sa maksimalnim uvažavajem ulazimo u ovaj meè kako bi stigli do cilja