Košarkaši Partizana su rezultatom 89:70 pobedili Split u sedmom kolu ABA Lige.

PAR   SPL
  89 : 70
K R A J
Ubedljiva pobeda Partizana.
39' Poslednja dva minuta
Partizan ima 21 poen prednosti nakon odličnih minuta Uroša Trifunovića, sada je 87:66 i izabranici Željka Obradovića su na korak od sedme uzastopne pobede.
36' Trifunović pod faulom – nesportska
Odlično je Uroš Trifunović pročitao situaciju, napao koš momentalno desnim prodorom i uz faul uspeo da poentira. Partizan sada ima velikih dvadeset poena prednosti, jer je nakon njegovog pogođenog slobodnog bacanja na semaforu bilo, 80:60.

Pošto su sudije posle gledanja snimka dosudile nesportsku ličnu grešku, biće to i lopta sa strane za beogradske crno-bele.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs
35' Partizan pred pobedom
Zek Ledej je napao koš okrenut licem, popularni "faceup" i novi lak poeni za 77:60. Samo čudo može sprečiti Partizan da dođe do pobede
31' Počela je poslednja četvrtina
Splićani postižu prve poene u četvrtoj deonici, a odgovara Brodzijanski, da bi ponovo Šorter pronašao put ka košu i pogodio uz faul.

Partizan vodi 70:58
29' Ledej i Naneli dominiraju
Niko im ništa ne može.
Smenjuju se odlični potezi i u napadu i u odbrani, sa loptom i bez nje i na skoku, sada poenima Ledeja nakon faula u napadu koji je izvukao Naneli rezultatom glasi 64:49

Potom novi poeni Ledeja za 66:49, Ledej dvocifren
26' Prva dvocifrena prednost
Asistencija Papapetrua sa niskog posta za Nanelija koji je bio potpuno sam u desnom ćošku, 56:45

25' Tajm-aut Split
Srđan Subotić je morao da pozove minut odmora nakon par dobrih poseda Partizana i četiri brza poena zahvaljujući Jamu Madaru. Sada je 53:44 najveća prednost koju su crno-beli večeras imali
23' Madar za 3
Nova akcija iz čeonog auta, uručenje za Jama Madara i trojka za 47:42
21' Počelo je drugo poluvreme
Odmah poentira Janis Papapetru, 41:38

Usledili su poeni za goste, četiri brza za novo vođstvo Splićana i onda trojka Nanelija, 44:42, Partizan ne da prednost
4725
Ovo je broj gledalaca koji se večeras okupio u Štark Areni
20' Kraj prvog poluvremena
Partizan se malo mučio, ali opet nije to bila previše opasna pretnja Splićana. Sve u svemu nakon prve dve deoncie je ekipa Partizana stekla lepu prednost.

U poslednji minut se ušlo novim poenima Zeka Ledeja, na šta je Dominik Mavra odmah odgovorio 39:35 je tada pisalo na semaforu, pa je Naneli izgubio loptu i Šorter uz zvuk sirene pogodio za 37:36

Šenon Šorter sa 16 poena najefikasniji, a na drugoj strani Danilo Anđušić 9.

Njih dvojica kombinovano imaju sedam ubačenih trojki

18' Ledej poentira
Jednom rukom ponovo poentira Zek Ledej, 33:31 vode crno-beli u Areni
15' Egal u Beogradu
Sada je Dominik Mavra "spakvoao" trojku, a onda i Šenon Šorter radi to isto i sa dve brze trojke Splićani ponovo vode, 25:26 i drugi tajm-aut u prvom poluvremenu zove Željko Obradović

Odgovara Alen Smailagić poenima pod faulom, 27:26 ponovo vode crno-beli
12' Prvi poeni u drugoj deonici
Posle skoro dva puna minuta postignut je koš, a postigao je Janis Papapetru, šutem za dv apoena 22:19
10' Kraj prve četvrtine
Šenon Šorter je na startu finalnog minuta poentirao za izjednačenje, 17:17, a onda su crno-beli imali posed i Janis Papapetru pogađa za 20:17 iz kratkog otvaranja, njegova prva trojka večeras.
6' Split održava prednost
Stekli su gosti vođstvo u Beogradu, služi ih i šut veoma dobro i vode 11:14

Opet Anđušić za tri, 14:14
5' Debituje Brodžijanski
Vladimir Brodžijanski je ušao u igru umesto Alena Smailagića i bivši as Huventuda i reprezentativac Slovačke dobija prve minute u crno-belom dresu

U istom posedu težak šut uzima Šenon Šorter i pogađa trojku, 6:9
3' Anđušić za 3
Slab početak je doneo i zaostatak od tri poena, 3:6 pa je to Danilo Anđušić popravio šutem za 3 poena i izjednačenjem, 6:6
1' Počela je utakmica
Partizan susret otvara trojkom nakon što je Split poentirao u prvom posedu, 3:2
Međusobni skor – dominacija Partizana
Partizan i Split su se u ABA ligi sastali na 14 utakmica i svih 14 puta je ekipa Partizana pobedila. U Beogradu se odigrala polovina, odnosno 7 od 14 utakmica i logično svaku su dobili crno-beli.
Ante Perkušić:
Svesni smo snage Partizana, koji je vodeæi tim ABA lige, bez poraza. Na nama je da se pokažemo, da bude puno bolje nego prošle godine. Moramo biti maksimalno koncentirsani, svesni snage rivala, ali nadati se i iskoristiti i najmanju šansu ako se ukaže

Alen Smailagić:
Vratio sam se pravo u ritam utakmica na svaka dva dana. Do sada su moji saigraèi iznosili taj teret i veoma sam sreæan što sam konaèno u prilici da budem sa njima na terenu i da se zajedno borimo. Idemo od treninga do treninga, od utakmice do utakmice. U ovom trenutku nam je najvažnije da protiv Splita dobro odigramo i doðemo do nove pobede pred našim navijaèima

Pedja Milosavljevic/STARSPORT
Subotić pred Partizan:
Želim da odigramo jednu dobru utakmicu, da vidimo gde smo, da budemo opušteni i da uživamo u košarci na pravoj pozornici, protiv pravog protivnika. Prošle godine kada smo bili u Areni nismo mogli da uživamo, jer smo bili u koroni sa sedmoricom igraèa. Želim baš utakmicu za nas, da vidimo šta možemo i da dvoboj protiv Partizana iskoristimo najbolje što možemo

Obradović pred Split:
Nova utakmica u ABA ligi. Naravno da svakoj utakmici pristupamo na isti naèin. Mi treneri smo veæ uradili analizu protivnika, a na popodnevnom treningu æemo prvo imati video sa igraèima. Da izaðemo sa informacijama pred njih i postavimo utakmicu i da igraèi koji nisu igrali odrade malo jaèi trening Veliko poštovanje za ekipu Splita, kao i za sve protivnike u bilo kom takmièenju do sada

Prošle godine je bilo ovako
Košarkaši Partizana deklasirali su Split rezultatom 109:49, u okviru 15. kola ABA lige u sezoni iza nas.

Ovo je bila najubedljivija pobeda crno-belih u istoriji ovog takmičenja, a oboren je rekord Cedevite, koja je sa +58 poena razlike savladala Zadar u sezoni 2016/17.

Izabranici Željka Obradovića su razbili poslednjeplasiranu ekipu regionalnog šampionata, koja je u protokolu, doduše, imala osam igrača.